• her yıl çıkan yeni modeliyle daha da ulaşılmaz hale gelen şükela motosiklet.
    (bkz: keşke benim olsa)
  • bmw g310 gs de olur, adventure şart değil
  • b segment binek arac fiyatina alabileceginiz muhtesem bir enduro motosiklettir.

(bkz: air head) her zaman bir efsanedir. o ayri. ama gercekten cok paraniz yoksa, biraz pahali bir oyuncak olur.

yavasini, hizlisini, konforunu falan konusmaya gerek bile yok zaten oralari cook uzun zamandir asmis bir alettir. ama hem ilk alim maliyeti, hem işletme maliyeti ile cok zengin degilseniz(bunu ikinci kez yaziyorum dikkat ceksin diye) zamanla belinizi buker, bu sefer o size binmeye baslar.
  • her yıl yeniden çıkan değil bu yıl ilk defa çıkan motosiklet modeli.
    (bkz: bmw r 1200 gs)
  • bir onceki modelden farklari:

* 50 cc hacim artisi
    * euro 5
    * +15 beygir
    * shiftcam teknolojisi
    * farkli renkler
    * guzel bir fiyat etiketi *

yarin deneyecegim, 2018 ile aradaki farki gorunce buraya tekrar yazarim.
  • çok güzel motor ama 1290 advanture 130 bin lira fiyatıyla hala ulaşılabilir durumda iken bu kadar para dökmek mantıklı olmaz.
  • eşim ile birlikte en büyük hayalimiz. evet 275 bin tl lik fiyatıyla epey uzak bir hayal
  • tam bir bebek.
    hayallerimin bebegi.
    far ampulunden , grenajina, egzoz borusu kalkanina her seyine hastayiz, hastasiyiz.
    benim olacaksin, elbet bir gun.
  • 2015 modeli ile africa twin 2020 l2 dct arasında kaldım. 2015 ve üzeri kullananlardan tavsiye almak için beklemedeyim (bakım maliyeti, şehir içi kullanım gibi)
    not: 2017 model africa twin dct aldım. manuel şehir içi kullanım ve görece büyük motor gözümü korkuttu. keyif için ileride alacağım seni bebeğim :-*
  • triumph tiger 1200 rally explorer ile arasında kaldığım ama kendisinden yana karar kıldığım motosiklettir.

bu segmentin öncüsüdür. tek tek özelliklerine bakınca kendisinden daha iyi motosikletler vardır:

multistrada daha güzel, güçlü ve teknolojiktir.
    1290 adv daha güçlü ve daha hafiftir.
    africa twin daha hafif ve pratiktir.
    tiger 1200 hem şaftlı hem daha güçlüdür.

ama bu segmentte bir macera motosikleti istiyorsanız optimizasyonu en iyi makine budur.

tabii önce elimdeki motosikleti satmam ve üzerine biraz nakit bulmam lazım. umarım 2024'te benim olursun…
hesabın var mı? giriş yap