aynı isimde "bohemian rhapsody" başlığı da var
  • yapımcıların ne kadar oç olduğunu bir kez daha gördük. adam sana bohemian rhapsody yi getiriyor sen ona 6 dk çok uzun olmuş diyorsun.
  • efsanenin filmi. heyecanla bekliyoruz. güzel birşey olacakmış gibi duruyor.
  • şu ana kadar bu filmi yapmayanların, düşünemeyenlerin allah müstahakını versin. merakla bekliyoruz.
  • olmus hatta aman allahim sahane olmus diyenlere inanamadim ! valla kirici olmak istemem ama rami malek`in neresi freddie! yuzu hic bir sekilde benzemedigi gibi , korkunc ve komik dislek yapmislar , freddie`nin disleri buyuktu ve ekstra disleri de vardi ama asla komik gorunmuyordu.bunlar resmen komiklik olsun diye yapilan videoculara benzetmis ramiyi.ne 70lerde , ne 80lerde benzettim.asagida size bunu fotolarla gosterecegim hafizayi tazelenmekte fayda var.simdiye dek en dogru entry olarak bunu seciyorum.daha guzel anlatilamazdi. bu ve buarkadasimiz da cok guzel ozetlemis.
    simdi yukarida queen`i taniyan arkadasimiz da guzel yazmis ama ve lakin rami konusunda hic katilmiyorum.kendisinin aksani ve tonu korkunc! nerede freddie`nin posh ıngilizce aksani , nerede bunun. internette birisi guzel demis, freddie yapmak istemisler ama mick jaggere benzetip , konusmasi keith richardsolmus demis, ne kadar da hakli . tonu freddie`ye benzemis demeyin, freddie hakkinda epey okuyup , arastiran, onun her konserini ve verdigi radyo roplerini , hatta evdeki bazi arsivlerini izleyen biri olarak bununla kel alaka oldugunu rahatlikla soyleyebilirim. brian may (asil bu) ve roger taylore gelince , uzun suredir freddienin suyundan sutunden faydalaniyor, 1996`da bir roportajda freddiesiz olmaz diyen brian simdi utanmadan adam lambert denen kopyaci zevksiz zibidiyi freddieyle karsilastirip, onun sesi daha yuksek , freddie onu kiskanirdi diyebilecek yuszuluge varmis.para tatli geldiyse demek ...onun icin sacha koheni bosuna suclamayin , sachanin dedigi aslinda hayati oldugu gibi gostermekti. kalan queen uyelerinin filmi freddie olumu sonrasi devam eden queen sohretini gostermeye bi arac olarak degil. buyrunuz sachanin konusmasi.bakiniz brian may .filmin ortasinda sahane bir sey olur demis, freddie oluyor demis. affedersiniz ama senin yapacagin bu filmine sicayim ben! brian o sirada sacha`ya o kadar agir seyler soylemisti ki.yediremediyse demek bunu.bunu soylemisken sachanin freddienin hayatini tam olarak tanimadigini, tabloid basina dayandigini demeliyim, oyle kokain tasiyan cuceler partileri filan hepsi palavra , bu konuda bilgisiz kalmis kendisi.yine de rami`den kat kat iyi secim olacakti en azindan benzerlik olarak.eskiden bir de ben whishaw olasiligi vardi, keske olsaymis.rami mutlak cok cabalamistir o konuda kendisine saygim sonsuz , ama olabilecek en kotu secenek kendisi olmus.bakiniz asagida size izleyecekleriniz ile gercek arasinda daglar kadar olan farki resimlerle kanitlayacagim. bu film lanetli gibi kac kere yapilisina baslandi , durduruldu, kac kere yonetmen, oyunuclar degisti. ilahi adaletin yuksek sesle konusmasi gibi bir sey bu.yapmayacaktiniz boyle bir sacmaligi.freddie`yi videolardan izleseydik , onun o guzel hatirasina sicmasaydiniz.zaten ozluyoruz , bir de boyle gerzek secimlerle , her seyi alt ust ediyorsunuz.
    buyrunuz simdi gazoz olma efsane ol adli calismama :
    73-75lere kadar freddie vs rami - yani goz vs goz torbasi
    rainbow konseri - farka bak
    a night at the opera kayit sirasinda - bi de o nasil sahne ya,dev sacma
    allah askiniza bu perugu cok mu aradiniz, o ekstra abarti disler nedir.freddie dislek olsada , agzini actiginda komik gorunmuyordu, kibar bir cene yapisi vardi bir konusma tarzi da, bi de ramieye bak, tam komedi
    efsane plise kostumu icinde freddie vs rami .ne diyeyim bilemedim
    killer queen freddie vs rami - ne yaptiginizi saniyorsunuz aq . freddie`nin cene yapisi cok guzeldi.gozleri de oyle.bi de ramiye bak ve agla.
    piriltili payet kostumu icinde parlayan bir freddie ile komiklik yaparcasina duran bir rami
    80lerde daha iyi benzetilmis denilen rami yine gazoz
    son olarak live aid ve facepalm diyorum sadece arkadaslar.

bu kadar sacma ve ucuz bir benzetmeye, karikaturize ederek benzetmeye calismaya benzetmek denir , icine etmek okunur.bu sacma ucuz komediden esinlercesine.

en azindan goruntu olarak sacha cok daha iyi bir secim olabilirdi illa olmasi gerekirse.
    velhasil kelam bana soracak olursaniz bu efsaneyi oynayacak bir ana evladinin var olduguna inanmiyorum , olacagini da hic sanmam, onun icin yukarida entrysini paylastigim arkadasin dedigi gibi , bizi boyle bir film yerine freddienin eski ve hala gosterilmemis olan , sandiklarinizda gizlediginiz , her queen yil donumu olunca reklam amaciyla cikardiginiz bir belgesel ile cok daha guzel hatirasina saygi gostermis olurdunuz. ama bu soylediklerim tabii ki mumkun olmayacak bu kadar ticarilesmis eski grup uyelerinin kafalarindan.bize de kahrolmak duser.. umarim freddienin degerini ve essziligini , herkesle onu takas edemeyecegimizi daha cok goze sokacak olan filmdir.

freddie`nin hayatini merak ediyorsaniz, bol bol belgesel , videolar, kitaplar var , bu filme umut baglamayin.

sonradan gelen edit.trailer`de freddienin rogere vurdugunu goruyoruz.gercekleri yansitmayan bir seydir.rogerin kendisi bir ropte , freddieyle tek bir tartismamiz olmamistir demistir ! simdi bu ne pehriz ne lahana tursusu! dikkat cekmek icin abartmalara gecmek. sen freddieyi korumaya calismiyormuydun brian sacha`yi filmden cikararak? oyle bir koruyorsun ki, gecen sene tam da kitabin cikacaken freddie`nin son gunlerini herkese carsaf carsaf anlattin! freddie`nin ozelini korumak icin , son senelerde neredeyse disariya cikmadigi , bu konudaki hassasiyetini bilmene ragmen! iki yuzluluk.iste bu sebeplerle ben bu filmden hic bir sey beklemiyorum, daha kotusu cikmasindan uzuntu duyuyorum.
  • sabırsızlıkla beklediğim filmdir. rami malek bence de kötü bir seçim olmuş çünkü baktığımızda freddie’yi andırmıyor. ama yine de freddie’nin hikayesini öğrenmek için izlemeye değer bence.
  • çok heyecanlandım yaaa.
    inanılmaz..
  • tanımadığım halde ölümüne ağladığım 2-3 kişiden biridir.
  • fragmandan görüldüğü kadarıyla rami malek freddie mercury rolüne müthiş oturmuş. kasımı beklemek için başka bir sebep daha doğdu.
    (bkz: çıkarttık bekliyoruz)
  • mercury aramızdan ayrılalı neredeyse 27 yıl oldu, ama we will rock you queencileriyle de olsa, gerçek dinleyicileriyle de olsa popülerliği ve müzikal kalitesi günden güne parlamaya devam ediyor.

"show must go on" lafı mercury'nin ağzından çıktığı andan itibaren kutsandı ve kabul edildi sanki. bu film de o sözü bir kere daha taçlandırmaya geliyor.

tarihe uzaktan bakabilmeyi seviyorum. ne kadar kir pislik ya da sınırlı ve kısır olan müzik varsa tarih altında ezilip gidiyor ancak gerçek güneş her zaman parlıyor. ister 1991 yılı olsun, ister 2018.. ki yaşarsak 2038'de hala bu orospu çocuğunun ve doğa üstü grubunun harikuladeliğini anmak adına buralarda olacağız.

çünkü kaliteli şaraplar gibi. gün geçtikçe daha çok değer kazanıyor.
  • ben bu filmi taylor hackford'un yönetmesini isterdim.
hesabın var mı? giriş yap