• başkenti tagbilaran city'dir. manila veya cebu'dan uçakla geçilebilir. cebu daha yakın. manila'dan uçakla 1 saat. cebu'dan geçecekseniz deniz yolu ile katamaranlar gidiyor fastcraft diyorlar. 1,5 saat sürüyor.
  • joerg daiber'ın filme aldığı muhteşem bohol time lapse videosu.
  • dalgıç felan degilseniz sanırım filipinlerde gidilecek en kotu yer.
    cok tiki pahalı dumaluan beachte oda tuttum. sahili resimdekilere benziyor ama 100metre derinlesmeyen denizden dolayi yuzmesi zevkli degil.
    tekne turuna katıldık. kabus gibiydi.(bizim tekne kagnı gibiydi, digerleri bizimkine tur bindirdi)
    gittigimiz balicasag island pek yuzmelik biryer degil. snorkel eh. belki dalgıçlarin daldıgı yerler daha guzeldir.
    virgin island dedikleri yer de deniz ortasında kum tepesi.eh iyi hos guzel. ama yuzme yok. foto cekilmeye gidiyorsun.
    tarsier gormek,cikolata tepeleri, pirinc tarlalari, yani yapmasaniz da olur.
    gecen sene palawan cennet gibi gelmisti. bohol yerine mugla antalyada herhangi biryeri tercih ederim.
  • çikolata tepeleriyle ünlü ada. yaklaşık 1268 adet koni şeklinde tepe 50 km'den fazla yer kaplamakta ve harika bir görüntü sunmaktadır. bohol'e gitmek için direk maniladan uçakla geçebilir veya cebu'dan feribota binebilirsiniz. öncelikle tagbilaran'a geçip ordan taksi veya treecycle kullanarak gitmek istediğiniz bölgeye gidebilirsiniz.

benim tavsiyem alona beach yakınında bir bölgede konaklamanız. ordaki günlük turlara katılarak egzotik hayvanları, dünyanın en büyük yılanı olan bohol pitonunu, man-made forest'ı, çikolata tepeleri ve virgin island'ı görebilirsiniz.
  • haftaya iş için makati'ye gidiyorum ve kendisi ziyaret edeceğim yerler arasında.
    can't wait!
  • filipinler'de görülmesi gereken, özellikle çikolata tepeleri denilen ve dünyada başka örneği olmayan coğrafi şekillere sahip ada.
hesabın var mı? giriş yap