• fabrikasyon uretim tavuklar icin de koy tavuguna en yakin lezzet bu olduguna kesin karar verdim.

zaten (bkz: bolez tavuk) un kemik yapisindan da belli ince ama saglam ve oburleri gibi pisince parcalanmiyor.

piserken kokusu cok guzel oyle hemen de pismiyor.kisaca gida konusun da cok secici bunyeme ilac gibi geldi hee unutmadan bu urunu file marketler de bulabilirsiniz.
  • piyasada yiyebileceğiniz en lezzetli kaliteli tavuktur, japon yöneticilerinin çok disiplinli olduğunu duymuştum. bimlerde ege-tav kasaplarda bolez olarak satılmaktadır.
  • köy tavuğu tadını çok bilmem ama eğer bu bolezinkiler tavuksa yıllardır marketlerden alıp yediğimiz şeyler patates püresi ya da strafor falan olmalı...
  • tavuk haşlandığında tencerinin üstünde 2 parmak yağ bırakması sebebiyle , tavuk suyuna hasta çorbası yapmaya çok müsait.
    ayrıca fırına verildiğinde diğer tavuklardan daha lezzetli oluyor.
  • malum sebeplerden tavuk yiyemiyoruz, ama arada canimiz cektiginde alip yedigimiz tavuk markasi

corbasi da iyi oluyor... bugunlerde file marketlerde bulunabiliyor...
  • bugun aldığım dondurulmus anaç (damizlik) tavugun icinde yemligin durdugunu (icinde misir bugday yem dolu olarak) gorup, aldigim yere iade ettigim tavuk.

edit 17/04/19 : ilave aciklama: ben bunu bir sarkuteriden almistim. posetli dondurulmus idi. anac tavuk diye geciyor.

maille gonderdigim soru: damizlik dondurulmus butun tavuk icinde yemlik alinmamis. bicagi caldim ortalik pislik oldu. yemligin tavugun icinde kalmasi normal mi?

yanit: bugun bolez veterineri aradi. bu yemlik tavukta bulunmamasi lazim. makineler ic organlari otomatik temizliyor. makineler standart olarak 2.5 kg olan tavuga gore ayarlı, tavuk buyuk olunca makine bu parcayi alamayabiliyor, bunun akabinde 2 kisi tarafindan gozlem yoluyla kontrol edildigini ve buna ragmen gozden kactigini, yasanan magduriyet nedeniyle ozur dilediklerini, tuketmeyip iade etmem nedeniyle de dogrusunu yaptigimi ve bildirim nedeniyle de tesekkur ettigini ilettiler.
  • şöyle bir skandala imza atan tavukçu;

https://www.instagram.com/p/b2n6bbejocs/
  • bir kamyon malın yere dökülmesi neden skandal oluyor biri bana açıklasın.
    ha bu etleri satışa vermişler de buna dair bir kanıt varsa, bunu yazın. bir kaza haberini değil
  • yediğim en lezzetli tavuğu satan firma.
  • şu dondurulmuş organik tavukları denemedim ama diğer satılan tavuklar içinde en kalitelisi.fakat bu tavuğu bulamıyorum.arada bimde karşıma çıkıyor arada migros'ta.akıllarda yer eden bir marka olmak istiyorlarsa standart bir satış noktası olmalı her an ulaşabilmeliyiz.geçen yıla kadar migros satıyordu sonra sordum kesmişler satışı geçen ay yine başlamışlar.
hesabın var mı? giriş yap