• karpuz kabuğundan gemiler yapmak filmini izlerken yataktaki ceviz sahnesinde, 2. berlin in berlin vakası hissi veren ama bütün hevesimizi kursağımızda bırakan güzel oyuncu
  • ahmet uluçay in trende tanisip rol teklif ettiği oyuncu
  • karpuz kabuğundan gemiler yapmakta recep karakteriyle birlikte beni de ilk görüşte kendisine aşık eden nihal karakterini canlandıran oyuncu. ah bi de çarşıya çıkarken giydiği kırmızı elbise olmasaydı*
  • karpuz kabuğundan gemiler yapmak filminde nihal karakterini canlandıran oyuncu. kendisi anadolu üniversitesi iletişim fakültesi öğrencisidir.
  • çukur isimli dizide saadet rolü ile karşımıza çıkmaktadır. vartolu reisin çocukluk aşkıdır. dizinin de en güzel, naif kadınıdır.
  • öl desin öleyim. tamam abarttım. ama gel desin geleyim git desin gideyim. o derece.
    o nasıl bir güzellik, o nasıl bir bakış, o gözler, o titrek ses tonu...
    (bkz: analar neler doguruyor)
  • sırf bu kızı izlemek için trt'in tırt dizisine bakmak zorunda kalıyorum.
  • titrek ve ağlak ses tonuyla puç puç puç diye konuşmasa aslında tatlı kız.
  • ilk izlediğimde yıl 2004tü. ahmet uluçay’ın merakla beklediğimiz “karpuz kabuğundan gemiler yapmak” filmiyle tanıdım kendisini. çok başarılı bir oyuncudur kendileri. şu aralar çukur dizisiyle izliyorum. sahnelerinde en ufak sırıtan bir detay yok. sanki hayatının doğal akışını izliyorum. daha iyi yapımlarda oynaması temennimdir.

yeri gelmişken (bkz: ahmet uluçay) üstadı da rahmetle anıyorum.
  • beton pencere cumbasında ana rahmindeki cenin pozisyonundaki mektup okuma sahnesindeki tavırları, yerine göre kaçamak bakışları başta olmak üzere, karpuz kabuğundan gemiler yapmak filmindeki diğer oyunculara kıyasla az olan repliğine rağmen görece daha iyi olan performansıyla gerçekten umut veren biridir aslında nazarımda. ancak oyunculuğundan çok duru güzelliği göze çarpıyor. yalın beden hatları, sade yüzü, serin bakışlarıyla seleflerinden bir fersah önde başlıyor koşulara.

ancak tabi ki çok genç, tabi ki daha çok başlarda.
hesabın var mı? giriş yap