şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara'da bahçelievler 2. cadde'de açılan tatlıcı.

  instagram'da denk gelince gidip deneyelim dedik, farklı bir konsept, aslında lezzetli de ama fiyatlar bence o tatlıya göre biraz pahalı.

  lokma tatlısı düşünün; içine çilek, krema vb. şeyler basıyorlar isteğe göre. profiterol gibi yani ama hamuru lokma tatlısı gibi. üzerine de isteğe göre sos döküyorlar.

  çok kalabalıktı, 15-20 dk arası bekleniyor. gitmek isteyenler bunu hesap ederek gitsin.
 • instagram'da keşfedip dün sonunda yediğim lezzet.

  öncelikle dükkan çok küçük ve masalar dipdibe. sipariş verme ve ödeme konusunda bir sistematiğe geçmeleri lazım. büyük kaos var. ismini yazıyorlar küçük bir not defterine sonra da çağırıyorlar. bu eksi kısmı geçtik önemli değil.

  lezzet konusunda ben başarılı buldum. özellikle lokmanın yağ çekmiyor olması ve çıtır çıtır olması insanı keyiflendiriyor daha fazla.

  kalabalıktan dolayı çok sıra beklemeye hazır olun. bir porsiyonda 8 tane var ve 14 tl. çok aç değilseniz 1 porsiyon 1 kişiyi bayar.

  gidiniz yiyiniz.
 • şıkır şıkır avize gibi bi lokma yemek amacıyla gittiğim,yarım saat sıra beklediğim,bi de üstüne fena para döktüğüm lokmacı.konsept güzel,lezzet de gayet iyi fakat bi lokma standı daha açıp servisi hızlandırmalılar bi de fiyatları azıcık düşürmeliler..eğer bunlar yapılırsa hergün lokmalanmaya giderim.
 • şu aralar instagramın ve yeni açılmanın ekmeğini yiyor. mekan küçücük, sıra çok. yeni olmalarına veriyorum. zaten konsept hemen ye, çık git. oturup saatler geçirmenin manası yok. tatlıya gelirsek, bildiğin lokma tatlısı. içerisine çikolatalı, çilekli krema falan basıyorlar. üzerine de pudingimsi çikolata sos vs. porsiyonları büyük, iki kişi yer. tatlı sever birisi olarak tek porsiyon beni baydı, fazla. fiyat 14 tl. bence o da fazla bu tatlıya. şu anki kalabalığını tamamen insanların merak edip gitmesine bağlıyorum. lezzet olarak aman aman bir şey değil çünkü. ayda yılda canım çok çekerse ve sıra yoksa arada deneyebilirim yine. fakat müşteri kitlesini korumak istiyorsa bence porsiyonları biraz küçültüp, fiyatını 8-10 tl bandına çekmeli. yoksa yeni açıldığı bu zamanlardaki kalabalığı ileride pek göremeyebilir.

  not: profiterolspor.
 • porsiyon bence 2 kişi için az(çoğunlukla tabii insanların açlığına da bağlı 2 erkek için kesin az ama 1 erkek 1 kadın için yetebilir) 1 kişi için çok her türlü.

  fiyat makul. aynı miktarda böyle güzel ve taze düz şerbetli lokma tatlısı almaya kalksanız iki metre ötede lokma döken yerden 7-8 lira verirsiniz. e adamlar içine bi şeyler sıkıyor üstüne bi şeyler döküyor falan bence fiyat makul(bi de yeni bir konsept buralarda aldıkları riski de fiyata yansıtmaya hakları var)

  ancak küçük hayat su 2 liradır o biraz keriz tokatlamaya çalışmadır, bi daha gider miyim bilmem ama gidersem bile suyumu kendim götürürüm.

  kalabalığı beklemeye kesinlikle değmez. boş bulursanız gidersiniz. uzaklardan geldiyseniz bekleyin ne diyeyim ama ben beklemezdim.
 • ben lokmanın içine üstüne falan çikolata doldurup yeme fikrini anlamsız buldum. çikolatadan lokma kayboluyor resmen. yani ağzına çıtır bişey geliyor ama çikolata tadından ne olduğunu anlamıyorsun bile lokma mı başka bişey mi. üst çikolatası beyaz olunca daha yenilebilir bi hal aldı benim için. bir porsiyonu iki kişi anca yiyebildik. çikolatayla aram iyidir ama baydı. mekan küçük, kalabalık herkes söylemiş zaten. bir daha gider miyim? gitmem. çok tarzım değil. o paraya waffle yerim daha iyi *
 • lokmata nın ankara versiyonu. 1 porsiyonda 8 büyük lokma var, içi doldurulup üstüne de ayrıca sos ve ıvır zıvır eklenince çok ağır oluyor; öyle ki bence 1 porsiyon 2 kişiyi bile bayıyor.

  gelelim en önemli noktaya; herkesin dediği gibi aşırı kalabalık. ortada isminizi not alıp daha sonra milleti sıraya göre çağıran birileri oluyor. fakat her zaman 15 dakika beklersiniz diyip 40 45 dakikası varken adeta sizi oyalıyorlar. eve yakınlığından dolayı ilk açıldığı zamanlar uğramıştık. ne kadar bekleriz diye sorduğumuzda 15 dakika dediler ve beklemeye karar verdik; 25 dakika oldu sorduk lokmaların pişmesini beklediklerini sonrasında zaten çabuk sıra geleceğini söylediler fakat 30 35 dakikalık bekleme süresinin ardından hala sıra gelmeyince çıktık gittik. bunun üzerine arkadaşımızın siparişi üzerine dün akşam da gitme talihsizliğinde bulunduk ve yine aynı hikaye; 15 dakika diyerek oyalama, 30 35 dakikanızı çalma.
  muhtemelen bir daha uğramayız, ortada ahım şahım bir tat da yok zaten. eğer illa deneyeceğim henüz denemedim diyorsanız akşam saatlerinde gitmemenizi, gidecekseniz de uzun uzun bekletilmeyi göze almanızı tavsiye ederim.
 • öğlen canımız çok isteyince iş arkadaşımla birlikte gidip hüsranla döndüğümüz lokmacı.

  boo'da ilk defa yedim, bite'de lokmaların içi boş, lokmalar gofret gibiydi, çikolatası da çok lezzetliydi. boo'da lokmaların içi hamur doluydu, çikolatası da çok ağır geldi bana. halen midem bulanıyor zaten hepsini yiyemedim de.

  *gittiğimizde bite'nin lokmaları hazırlamasına daha yarım saat olduğu için öğle arasında bekleyemedik ve çok mutsuzum şu an.

  edit: öğlenki lokmanın tadı aklıma geldikçe mide bulantım devam ediyor. alacağın olsun boo..