• 17 daireli ufak bir rezidansta çalışıyorum. istanbul'da kendi türünde en iyi 5'in içindeyiz. gelen rezervasyonların %80'i booking'ten, kalanı expedia, münferit vs olarak değişiyor.

iki yıl evvel 300€/gece olan dairenin fiyatı şu an 80€.

bu yılbaşında iş yerinde patrondan sonra en yetkili olan ben, maaşıma 100tl (yüz türk lirası) zam aldım. bütün bir yıl 100 lira zam için çalıştım düşünün.

önce paypal yasaklandı, şimdi booking yasaklanıyor.

15 senedir ülkenin anasını siktiniz. istediğiniz televizyonda istediğiniz haberi yayınlattınız, istediğiniz web sitesini istediğiniz zaman engellediniz, istediğiniz kişiyi istediğiniz an çat diye içeri tıktınız. yeter amına koduklarım yeter. sizin yapacağınız köprünün de, yolun da allah bin belasını versin.

köprüden yeteri kadar vatandaş geçmeyince aradaki farkı şirketlere ödeyen devlet, vatandaşın da bu tip yasaklamalarda doğan zararını ödeyecek mi?

devlet neden var? neden bu kadar yobaz orospu çocuğu tarafından yönetilmek zorundayım? neden amk ya?
  • an itibariyle türkiyeden bağlanarak arama yaptığınızda türkiyede otel bulamamakta, yurtdışı şehirlerde ise bulmaktadır. ama dns ile sorunsuz çalışıyor gibi gözüküyor
  • booking.com çalışıyor ama rezervasyon yapılamıyor. bu oda az önce yer ayırtıldı yada müsait değil uyarısı veriyor rezervasyonun son aşamasında. ama vpn ile istediğiniz ülkeden giriş yapın çatır çatır rezervasyon yapılıyor. bilmeyenler vpn nedir nasıl çalıştırılır google'dan öğrensinler bir zahmet. gerçi bilmeyen kaldı mı acaba.
  • vpn ile başka ülke ip'sinden bağlanınca hala türkiye'dek otellerde rezervasyon yapılabiliyor. yapılabiliyor da, sonra bu rezervasyon türkiye'den kredi kartı ile yapılmış diye rezervasyonu iptal edip göt gibi bırakmasınlar?
  • türkiye'nin yasaklayarak kendi ayağına sıktığı site. zaten bu siteyi kullana tipler çomar tipler değil. vpn'ini bilmemnesini bilen insanlar. adam burayı kullanıp antalya'ya tatile gidecekti bu yaz. aynı paraya veya daha ucuza yunan adasına gidecek şimdi. kendi düşen ağlamaz. sonra yerli turist gelmiyor diye zırlamayın. zekamızı küçümsemeyin.
  • ben bir turist olarak türkiye'ye gelmiş olsam, havalimanında telefonuma bir hat alırım veya wi-fi üzerinden internete bağlanarak booking.com'u açarım konaklama yapmadan önce, bir bakıyorum site yerine türkçe içerikli saçma sapan bir mahkeme kararı.

booking üzerinden karşılaştırmalı olarak kendime uygun oteli bulamayıp taksiye biniyorum, türsab'a bağlı osuruk bir otele kapıdaki ücret tarifesinden 100€ bırakıyorum bir geceliğine.

sonra bir daha gelir miyim bu ülkeye? yo dostum yo.
  • hayatında booking.com kullanmamış ağzı kokan çomarlar tarafından abartıldığı iddia edilen site.

daha bir hafta önce son dakikada harika bir otel bularak sevgilimle benim harika bir roma deneyimi geçirmemize vesile olmuştur booking.com, ne sallıyorsun sen hala? detaylı anlatayım, son anda roma'da tatilimizi bir gün daha uzatmak istedik, uçak biletini cüzi bir miktara değiştirdik ama kaldığımız otelin resepsiyonuna gittiğimizde son odanın yarım saat önce satıldığını öğrendik malesef. resepsiyondaki adam oldukça iyi niyetli biriydi, hemen civardaki otelleri de taradı ama malesef boş oda bulamadı (ispanyol merdivenlerine yakın bölgedeydik).

biz de hemen odamıza çıkıp cep telefonumuzdan booking.com'a girip civardaki uygun otelleri taradık ve paralel sokağımızda muhteşem bir fiyata oldukça yüksek puanlı bir oda tuttuk. odada bedava şaraptan, odanıza kahvaltı servisine kadar herşey vardı ve son dakikada muhtemelen odasını satmak için oldukça büyük indirim uygulamıştı. booking.com veya muadili bir site olmasa zittin sene o odayı o fiyata tutamazdık biz, otelin varlığından bile haberimiz olmazdı. on dakikada bir sonraki günkü odamızı ayarlayıp roma'yı gezmeye devam ettik. bu kadar basit

şimdi aynı durum yaşanınca türkiye'deki insanlar(yabancısı dahil) ne yapacak? senin booking.com'un yerine geçebilecek bir hizmet sunan siten var mı? sadece bu sorunun zihinlerde yankılanması bile insanları türkiye'de tatil yapmaktan vazcaydırıp gene yunan adalarına vs yönelmesine neden olacak.

kaybeden gene türk turizmi olacak.
  • aslında en çok otelcilerin sesinin cıkmasi gerekiyor. yabancıların düzenli gelenleri booking.com uzerinden geliyor. bazılari da parasını da bir sene önceden ödüyor. yani bu otelci için garanti müşteri ve para demek. benim çalıştığım otelde türk müşterilere yaptıklarını, booking.com dan gelenlere yapamıyorlardı. mesela parayı ödeyip rezervasyon yaptin sonra acil bi işin mi çıktı, parayı alamazsın. ama mesela booking'den gelenler muhattap bile olmuyorlardı. otelcileri terbiye eden tek kurum bunlardı. tripadvisor'da tam çakaldir bu arada. pozitif yorumlar icin otellerden para isteme dedikodusu diyeyim gerisini siz anlayın.

edit: forlife sağolsun uyardı sadece türkiye içinde yasaklanmış. giren yine vatandaşa. yav kardeşim bu millet size netti?
  • şimdiye kadar defalarca kullandığım, bazı "yerli" otellerin çakallıklarına karşı tüketicinin arkasında duran ve maalesef türkiye'de yasaklanmış olan sitedir.

şimdi bu site aracılığı ile türkiye'ye gelecek olan yabancı turist sayısını bundan sonra nasıl tutturacağımız merak konusu.
  • booking.com üzerinden rezervasyon yapamadığınız bir başka ülke için (bkz: kuzey kore)
    ticari, siyasi ve kültürel olarak giderek izole oluyoruz. bunun başta ekonomik olmak üzere oldukça can sıkıcı sonuçları olacak. dünya genelinde sorunsuz kullanılan booking.com, uber tarzı uygulamaların iç hukuka toslamaması için gerekli düzenlemeler bir an önce yapılmalı. daha da önemlisi türkiye online dünya için içerik üretip pazarlayabilen bir ülke olmalı. tren çoktan kalktı ve kimseyi beklemeyecek. böyle giderse el salladğımızda dönüp arkasına bakan bile olmayacak.

tanım: eksikleri ve sorunlarına rağmen türkiye için bir an önce tekrar açılmasını umduğum rezervasyon şeysi.
hesabın var mı? giriş yap