• up-tick rule da geldi. bize kabaran bisey var xd
  • borsa beklenmeyeni yapma sanatıdır. borsada para kazanmak için herkesin beklentisi dışında hareket etmek gereklidir. mesela herkes düşüş bekliyorsa ve borsa düşüyorsa borsa manipülatörü para kazanamaz. herkes düşüş bekleyip malını satarsa manipülatör ucuza mal toplar. sonra herkes yükseliş bekleyip mal alınca manipülatör ucuz aldığı malı pahalı satar ve borsa düşer bu düzen böyle devam eder. hele bizimki gibi kuralı denetlemesi olmayan borsalarda küçük yatırımcı sahipsizdir. üç beş manipülatörün elinde oyuncak gibi oynanır. bu para babalarına kimse birşey diyemez.
    sonuç olarak türkiye'de borsa herkes düşer dediğinde yükselir. herkes yükselir dediğinde düşer. başka çaresi yok.
    borsa küçük yatırımcı için değil para babaları içindir.
    borsa fakir kazansın diye değil zengin daha da zengin olsun diye vardır.
  • 1994, 1998 krizlerini görmemiş cahil z kuşağına büyük bir ders verecek borsa. dünyada 20 yıldır yaşanan lale devrinde kendilerini kaf dağında zannettiler. erken yaşta dert tasa sahibi olup eleştirdikleri boomerlara dönecekler.
  • hiç bir neden yokken 3x olan borsanın keriz silkeleme sezonu başlamış sanırım. geçmiş olsun. ytd
  • ekşici üstadların özetini yazıyorum;

nisan: bu aralar çok yükseldi, düşmesi yakındır aman dikkat (düşmedi)
    mayıs: bu aralar çok yükseldi, düşmesi yakındır aman dikkat (düşmedi)
    haziran: bu aralar çok yükseldi, düşmesi yakındır aman dikkat (düşmedi)
    temmuz: bu aralar çok yükseldi, düşmesi yakındır aman dikkat (düşmedi)
    ağustos: bu aralar çok yükseldi, düşmesi yakındır aman dikkat (düşmedi)

eylül:bu aralar çok yükseldi, düşmesi yakındır aman dikkat (bir gün sonu düştü)

-bakın gördünüz mü? düşecek dedik ve düştü, biz bunları zamanında söyledik!!!
  • dünkü cenazemizin selasının bugün okunduğu ve belli ki yarın da defnedileceği borsadır. daha önce de söylemiştim, tekrar edeyim:

(bkz: kıyamet bugündür ya ümmeti muhammed)
  • hep çıktı düşecek tabi ben dipten de aldım, yukarıdan da aldım... ama tahminim daha bu çorba çok su kaldırır. şimdi kar satışları geliyor tabi bir yerde bu olacaktı herkes dipten alıp tepeden satmak ister ama o öyle olmuyor işte... borsadaki şirketlerin değeri çok düşük o banka rallisinde bile bankalar değerini bulmadı ki şimdi düşüyorlar...enflasyon var,mevduat faizi düşük,devlet borsaya sokmaya çalışıyor insanları... borsa belki bir süre daha kazandıracaktır bu birkaç günlük kaybın ardından...
    tabiki de yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. adet olsun diye bırakalım bunu da...
  • ulan sırf ben girdiğimde borsa çöker diye direk hisse almadım fon aldım dün.

yinede kurtarmadı arkadaşlar cenabetliğim ile bütün abd ve türkiye borsasını çökertmeyi başardım.

kendimi tebrik ediyorum..
  • pöip sayesinde ne ralli, ne çökme umrumuzda.
    sımsıkı taş gibi dimdik durduğumuz borsa.
  • iki günde ülkenin en büyük şirketlerinden ereğli %12 eksi yaptı. ülkeye bomba düşse bu kadar eksi yapamaz bir şirket. fırsat bu fırsat ekliyoruz uzun vadeci olarak.

ytd.
hesabın var mı? giriş yap