• en ucuz biletlerin bile 170 tl civarı olduğu bir yere gidiyorsun adamlar gelmiş sana wc 2 tl diyor. insan bir düşünüyor acaba esenler otogara mı geldim diye. ardından içeriye geçiyoruz çalışanlar harıl harıl koşturuyor yer göstermek için. vay arkadaş adamlar nasıl şevkle çalışıyor dedim. sonra anladım ki adamlar bahşiş adı altında para alıyorlar. oturacağın bölümün adını en görülmeyecek şekilde yazmışlar, koltuk numaralarını ise yazmamışlar misafirleri bu şevkle çalışanlara bafiletmek için. mevzu verilen 3-5 tl değil mevzu yaklaşım. zaten sanata ve sanatçıya verilen değerin dipte olduğu ülkemizde sizin yapacağınız işi... dedirterek daha da soğutuyorlar insanı. madem düdükleyeceksin bari bilete yedir bu paraları be kardeşim.
  • vestiyer:10 tl
    wc:2 tl
    calisanlar bahsis dileniyor, evet acik acik dileniyor.
    mekan inanilmaz havasiz, yarrak gibi.
    satilan her sey %500 kar payi koyulup satiliyor.
    bombok bir yer. calisanlar da meksika karteli falan sanirim. hepsi facaliydi.
    gitmeyin.
  • sene olmus 2022, insanlik ucan arabalara, makukula gibi robotlara hazirlaniyor, hala daha burada manus baba konserine gidenler var, gercekten inanilir gibi degil.
  • türkiye'yi geçtim bakın muhtemelen dünya'daki en kötü sahne sanatları merkezi. sahnesi küçücük, koltuklar futbol tribünü mantığı, tuvaletler ve fuaye rezil durumda. her yer yemek kokuyor.
    gerçekten ortalama bir devlet okulunun konferans salonu bundan daha güzeldir. anadolu yakasının neredeyse tek alternatifi olması ise çok can sıkıcı. inşallah yıkılır ya da tadilata girer.

cidden hiç yakışmıyor.
  • 14 ocak tarihindeki güldür güldür gösterisine gittiğim panayır çadırı. bgm kadar rezil bir salon görmedim. otoparkta yer olmasına rağmen adamına göre içeri alıyorlar. güvenlikler kendilerini ünlü biri sanıyorlar sanırım. o kasılmalar neydi ya? içeride de yer göstericiler sanki zorunluymuş gibi biletinize bakabilir miyiz deyip elinizden bileti alıp size zorla yer gösteriyorlar. yer gösterdikten sonra da "abi bahşişle çalışıyoruz" deyip zorla bahşiş istiyorlar. neyse ki cebimde yırtık bir 5 lira vardı (parçası kopuk yani geçersiz) onu iteledim ben de. salon içi bildiğiniz pazar alanı gibi. bgm çalışanları, fahiş fiyata mısır, su, alaska frigo satıcaz diye kafamızı şişirip durdular. ilk defa bu salonda bir gösteri seyrettim ve bir daha asla bu salonda hiç bir etkiliğe gitmeyeceğim. kendi gösterim bile olsa dublörümü yollayacağım o derece rezil bir yer.

tanım: tüm çalışanlarının para uğruna her şeyi yapabileceği, kan emici, aşırı pahalı, adam kayıran, havasız, daracık ve rahatsız koltuklara sahip, gösteri için verdiğiniz parayı hiçe sayıp salonda size o koltuğu "bahşiş" adı altında tekrar satan, kokan saçma bir çingene panayır çadırı gibi bir şey.
  • bugun (19 subat) duman konseri var burada. sabah geçerken gördüm. yemin ediyorum bir sürü gençlik, yaşları 16-17-18 olsa gerek, elde meyvesuyu votka bira konseri zamanını bekliyorlardı.

lan onu demiyorum, gördükçe fena yaşlandığımı fark ettim.

bense elde krem peyniri, zeytin ezmesi eve doğru gitmeye çalışıyorum, "türk filmi olsa da izlesem" diyorum içimden.

gençlik işte...
  • dün akşam patlamış mısır yağı kokuları eşliğinde anadolu ateşi'ni izlememe neden olan havalandırması çalıştırılmayan veya çalışmayan kötü gösteri merkezi. kanımca mısırı sahne arkasında patlatmış adamlar o derece rahatsız etti yani, tabii sonra alıştık o ayrı. madem havalandırma ile bir derdin var o zaman o mısırı orda patlatma kardeşim.
  • yapılma amacı kış aylarında lunaparkın içeriye taşınması ve kapalı lunapark olarak kullanılmasıdır, ki ilk yapılışı sırasında bir dönem kapalı lunapark olarak kullanılmıştır. haliyle kapalı lunapark olarak kullanılması gereken mekan performans mekanına dönüştürülünce onlarca yıldır süregelen sorunlar giderilememiştir.

duman grubunun kalesi olmak ile birlikte bir çok isim için en büyük hüsran mekanlarından birisi olmuştur. (kenan doğulu en pick döneminde bile her ne hikmetse 1000 bilet dahi kesememiştir.) moral bozukluğuna mahal vermemek ve boş koltukların görünmemesini sağlamak için yan tribünlere perdeler çekilerek daha naif bir konser ortamı yaratılabilmektedir.

eğer mekanın dolmayacağına kanaat getiren bir organizatörseniz ve starınız boş koltukları dert ediyorsa hiç üzülmeyin çünkü mekan sahibi 1 saat içerisinde 2 bin kişiyi toplayabiliyor. (tabi yancı olarak)
  • bok gibi bir mekan. içerisi dar, havasız, sıkışık, koltuklar kötü, oturma düzeni rezil. ses düzeni bitik, görsel olarak da iğrenç. saçma sapan bir yer burası. buranın yıkılıp, doğru düzgün, ihtiyaca uygun bir gösteri merkezi yapılması gerekiyor. zira anadolu yakasında eli yüzü düzgün bir gösteri merkezi yok.
  • keşke gitmeden önce burada yazılanları okusaydım dedirten bir sahne. yıllar önce gitmiştim fena gelmemişti ancak şu an berbat bir yer olduğu konusunda emin olabilirsiniz. kış günü o kadar havasız ve sıcak ki, ne bir havalandırma var, ne bir düzen...

tuvalet, vestiyer, yer gösterme hepsi paralı. şaka gibi, 90'larda sinemaya gidiyorsunuz sanki. teoman bile dayanamadı sanırım merkana, şarkıları hızlı hızlı söyledi, bastı gitti. çöpe giden paralar kaldı geriye.
hesabın var mı? giriş yap