şükela:  tümü | bugün
 • çocukluğumun içinde kalmış uktesiydi. çünkü hiç benim olmamıştı. tonla oyuncağı olan kenanın oyuncaklarından sadece biriydi toplasan 2-3 kere izin verdiği kadar dokunmuş oynamıştım. üzerinden 10-15 sene geçmiş gecenin köründe insanın aklına geliyor işte , bu kadar kalmış içimde. hatta televizyonlarda reklamı oynar her gördüğümde kenan paşanın evine gidip azıcık oynayasım gelirdi. ama olmazdı.

  alın reklamı

  http://alkislarlayasiyorum.com/…bp-tir-reklami-1998

  bu da resmi

  http://galeri.uludagsozluk.com/…oyuncak-tır-176964/

  aradım şöyle ucuza bulsam alacaktım ancak çocukluğumda bu yarayı bırakan totoşlardan biri büyüdüğümde bile buna sahip olamayayım diye 5.000 tl fiyat koymuş. sıradan bir insanı seri katile çevireceksiniz ulan neden ha neden 15 senedir istiyorum şu sikik plastik parçasını neden hala ulaşılmaz bu oyuncak bana.

  http://www.sahibinden.com/…l-bp-tir-64859896/detay/

  umudum küçükken zengin çocuğu kenan olup büyüyünce insafa gelen olgunlaşan bir kenanın bana senelerdir bununla oynamıyorum kardeş al senin olsun demesi. alıp halıda bununla saatlerce yuvarlanmazsam topum yaşım 23 utanmıyorum.
 • 5000 tl ediyorsa hemen ananemlerin evine gidip orda duran tırımı alıp satışa koyuyorum. gerçi 2011'den beri satılmamış ya neyse*

  ama bak aklıma düştü şimdi benim kuzenler çökmeye kalkarlar ona. bir daha ki gidişimde yanıma alıcam. benim lan o!
 • çocukluğumun en güzel yıllarını kapitalizmin dayattığı oyunlarla süsleyen oyuncak. ebay'de kullanılmamışı 10 dolara satılırken 5000 lira veren çıkmaz umarım. üstelik zamanında da öyle pahalı bir oyuncak olmadığını hatırlıyorum, benzincilerde ya bedavaya ya da cüzi rakamlara promosyon niyetine dağıtılıyordu.

  http://www.ebay.com/…ltdomain_0&hash=item461104ba3a
 • 1998 yılında bp'nin verdiği yeşil tır. bir anda çok fazla hatıra geliyor gözünüzün önüne...

  http://k1309.hizliresim.com/1f/q/sxs3y.jpg

  reklamı da varmış

  pazar pazar işiniz gücünüz yok zaten, yanında bunu da dinleyin, güzel oluyor.

  http://www.youtube.com/watch?v=kbpwi1gshzi
 • eskiden sahip olduğum tır. şimdi nerde bilmiyorum. ışıkları falan vardı ne güzeldi lan.
 • 3 nesil boyunca oynadığımız ve hâlâ da sakladigim,çocuğumun da oynamasını istediğim oyuncak.salonun ışıklarını kapatıp halı desenlerini yol kabul ederek oyuncagin ışıklarını açar oynardık. arkasinda bi market gibi yeri de vardı hatırladığım kadariyla.hey gidi günleeeer
 • o zamanlar benim de sahip olmak istedigim ama olamadigim tir. 2008 yilinda daha buyuk bi tir daha verdi bp. ben de onu aldim iki turu vardi birinin dorsesi kapali normal dorse kafa kismi amerikan mack ti galiba. digerinin dorsesi sivi yakit dorsesi ve kafasi mercedesti. bende mercedes olan versiyonu vardi. komsunun cocugu begenince hediye ettim.
 • çocukluk hayalimdir.
  arabamız olmasa bile bp'ye gidip çocuk aklıyla benzinciden isteyip küfürü yiyip hüzünlü bir şekilde eve dönmeme neden olmuştur :(
 • bundan yıllar sonra shell işi bir adım ileriye taşıyarak, farklı modellerde ferrari oyuncakları vermiştir.