• ergenliğe geri götüren ve hala aynı tadı veren, yıllar sonra bile sözleri unutulmamış hemen hatirlanivermis şarkı.. ardına da don't speak patlattık oohh. ne guzelmisiz be o zamanlar..
  • bazı çevrelerce "tırmala beni kaşı beni bayıra karşı yatır beni" geyiklerine maruz kalmış, süper savage garden şarkısı.
  • bi zamanlar deliler gibi dinledigim ve hala duydugumda bana dinledigim zamanki duygularımı yasatabilen grubun parcası .. gerci grup bolundu buyu bozuldu haliyle.adam baktı populer olmak gerek hemen bi sarkı patlattı bu nacizene konu uzerine.hayırlısı olsun.
  • iş yerinde dinlenmesi tehlikeli şarkılar sınıfına giren savage garden şaheseri. motorlu testereyle masaları koltukları parçaladığınızı hayal ederken bulabilirsiniz kendinizi.
  • benim için 90'ları neden özlüyorsun sorusunun yegane cevabı bu ve bunun gibi şarkılardır belki. çünkü 90'lardan sonra hem yerli hem de yabancı şarkılardaki kalite belli bir seviyeyi asla geçemedi. bu şarkıyı ilk dinlediğimde çocuk yaştaydım, şimdi çocuğum olacak yaşa geldim ama hala ilk dinlediğimdeki heyecanla dinliyorum her seferinde. 90'lar gerçekten her yönüyle abartılmayı hakediyor, benle birisi 90'lar tartışmasına girse açar bu şarkıyı dinletir ve sorarım 18 yıl geçmiş bu şarkının çıkışının üzerinden buna benzer başka bir şarkı veya savage garden gibi bir grup dinleyebildin mi bu süre içerisinde diye.

zamanında ben bu şarkıyı bir komşumuzdan öğrenmiştim, benden yaşça büyük abla dediğim birisiydi. kendisi liseye giderken ben daha ilkokuldaydım, gün boyu müzik dinlerdi ama ne müzikler yanında oturur hiç ses etmeden müzik dinler yine sıkılmazdım. onun sayesinde öğrenmiştim ben bu şarkıyı, benim müzik zevkimin şekillenmesinde çok büyük bir yeri vardır. insanların müzik zevki falan acayipti gerçekten o zamanlarda, gerçi kötü şarkı bile yapılmıyordu o da var. şimdi liseye giden tanıdıklarıma bakıyorum mesela çoğunun leş gibi müzik bir zevki var, saçma sapan şeyler dinliyorlar, üzülüyorum. lafın kısası, benim için çok büyük yeri vardır bu şarkının; çocuklukta platoniğe bağlayıp arka arkaya bıkmadan dinlemeler. sözlerin tek bir kelimesini bile anlamadan şarkının eşliğinde hayaller kurmalar vs.

https://www.youtube.com/watch?v=tjy6xgm_6f0
  • savage garden'ın hayret ettirici bir şarkısı. pek gazdır, pek coverlanasıdır. akustik versiyonu da altta kalmaz.

so want you break me, shake me, hate me, take me over
    when the madness stops, then you'll be alone, gibi bir şeydi.
  • her dinleyişimde, -ki yapışırsa çıkmaz cinsindendir, yakmak yıkmak ve hatta yıkıma uğramak gerekir etkisini hafifletmek için (üzerimde), içinde geçen rollerin ne kadar da eş olduğunu düşündüğüm şarkıdır.. herkes herkesin canını yakarken, nasıl bilebilirsin ki kıran kim, döken kim??
  • sabah sabah özlediğimi fark ettiğim şarkı. 14 yaşındaymışcasına sabahtan beri dinliyorum. evet asi ve kırılganım:p

https://www.youtube.com/watch?v=tjy6xgm_6f0

zamanın ve yaşanılanların etkisinden birşey eksiltemediği şarkılardan.
  • her türlü gideri olan nadide bir eser. bi güzel remixini bulamadım yalnız akustik şekliyle şapılabilir.
hesabın var mı? giriş yap