şükela:  tümü | bugün
 • 5 mayıs'ta izmir arena’da düzenlenecek, 70’den fazla farklı ev birası arasından dilediğiniz 10 tanesini tatma imkanı bulabileceğiniz harika etkinlik.

  ingiliz bira üstadı roger protz’un konuşma yapacağı, evde bira yapımına ilişkin atölyelerin yapılacağı, çeşitli yarışmaların düzenleneceği, evde bira yapan, evde bira yapmayı düşünen veya birayı seven herkesin mutlaka katılması gereken bir organizasyon.
 • efes pilsen ve anadolu grubu boykotu -tüm uyduruk boykotlar gibi- unutulmuş olacak ki, efes sponsorluğunda yapılan ev biracılığı etkinliği. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! bu herifler değil miydi evde bira üretenleri hükumete şikayet eden? millet evde bira ürettiği için bira satışlarımız düştü demediler mi? bu ne absürd bir etkinlik farkında değil misiniz? bir de 70 lira verip etkinliğe gireceksin bak bak bak.. ulan 80 lira verir evde iki kasa bira yaparım!
 • rock festivallerinde bile alkol satisi olmayan bir memlekette, en buyuk bira ureticisi 180 derece dönecek, ev biracılarının sözüyle sahaya inecek, bir sürü insanın ev biralarını, kraft biracıların ticari biralarını tattırdığı türkiye'nin ilk bira festivalini düzenleyecek, sen evde oturup efes almamayı boykot sanacaksın.
  yok yani yaptığın boykotla en fazla mahalle bakkalın -o da hani belki- senden depozito parası almayacak, adamlar festival düzenletiyor. neyin kafası seninki?

  ek: bunlarin abileri de portakal bicakliyor
 • inanılmaz bir organizasyon oldu. dünyadaki ünlü ev birası festivallerinden aşağı kalmamasını geçtim, fazlası bile vardı. hala boykot diyerek kızanları anlamak imkansız, izevbir ile birlikte ülkemizdeki bira kültürünün ve ev biracılığının gelişmesinde milat sayılabilecek bir organizsyon yapıldı.

  yok yoktu; tüm ev biracılarının ve ülkemizdeki kraft bira üreticilerinin her birinin kendi standı, uzman isimlerden atolyeler, konuşmalar, eğlenceli yarışmalar, konserler ve uluslararası bira hakemlerinin jüri olduğu ev birası turnuvası... hatta dünyanın en büyük bira yazarı roger protz bile vardı! teoman hunal, ogul turkkan gibi isimlerin yanında birçok önemli gurme ve bira uzmanı isim katıldı.

  herkesin mutluluğunun yüzünden okunduğu bir gündü. protz'un ve diğer yurtdışı misafirlerinin yazacağı yazılar sadece bira kültürümüze değil, ülke turizmine bile katkıda bulunacaktır. emeği geçen herkesin gurur duyması gerek.
 • geçen yıl bira duayeni roger protz’u getirerek beklentiyi arttıran, bu yıl kimler gelecek diye arkadaşlarla fikir yürüttüğümüz festivaldir. açıklayın artık bekliyoruz!
 • burada bir arkadaşın ev birası yapımı eğitimine denk gelmiştim, öncesinde hazır kite su katıp bira yaptığımı düşünürken bugün reçetelerini bile kendi yazdığım biralarıma geçtim. bu yıl yine gelirse teşekkür etcem kendisine (bkz: hey arkadaş, sağol)
 • 28 nisan günü izmir arena’da üçüncüsü düzenlenecek olan yaklaşık olarak 1 ton ev birasının sunulacağı türkiye’nin en büyük ev birası festivali. festivalin en büyük paydaşı ise izevbir (izmir ev biracıları kulübü) olacak. festival hakkında detaylı bilgiyi instagram üzerinde @izevbir hesabında bulabilirsiniz.
 • geçen yıl ben nereye geldim demiştim, evden çıkıp karşıyaka'dan 10 dakikalık dolmuş yolculuğu ile bir anda kendimi avrupanın en gözde bira merkezlerine taş çıkaran bir ortamda bulmuştum. ustalarından değişik değişik ev ve kraft biraları tadıp, üzerine dünyaca ünlü konuşmacılardan bedavadan eğitim almıştım. müziklere, yarışmalara ve kitlenin güzelliğine değinmiyorum bile. bu kez kuzenlerime bile bilet aldım, bekle bizi brewstival!