• saçına biraz şekil verse klonu olacak kadar keanu reeves'e benzeyecek fizikçi/müzisyen eleman.
  • bi uzaylı gelse dese ki "bana kendi türünden birini söyle, onunla muhabbet edicem", o'na vereceğim insan fizikçi brain cox' dur.
    tüm insanlığı bu adam temsil etsin.. o kadar severim, güvenirim. yanlışı olmaz.
  • fizikci olani suradan takip edilebilir: http://twitter.com/#!/profbriancox

kendisi 3. nesil rock star scientisttir. (1. neslin carl sagan, richard feynman, 2. neslin de neil degrasse tyson ve yasitlari oldugunu varsayarsak).

edit: sonradan kafama dank etti, richard feynman ile carl sagan arasinda kac yas fark var.
  • bir arkadasimin lale mansur!?'a benzettigi fizikci.
    kamuoyu vicdanina birakiyorum.
  • ted konuşmasında parçacık fiziğini gayet açık bir şekilde anlatan atlas mücahiti.

yıllardır öğrenmeye çalışıp mantığını bir türlü kuramadığım başta higgs bozonu olmak üzere pek çok fizik kavramını* anlamamı sağladı. kendisiyle oturup sabahlara kadar* atom altı parçacıklar hakkında atıp tutmak isterim ama ne* mümkün, kafamda deli sorular... gözler bbc'de yine özler...
  • 2.5 yaşındaki bir çocuğa hamlet'in meşhur tiradını çalıştırdığı videosunda eğlenceli bir aydınlanmaya yol açan aktör.

--- spoiler ---

b.c.: that's the question.
    t: yeah! that's!

--- spoiler ---
  • nedense her zaman 25th hour'daki baba gibi baba rolüyle hatırladığım, genelde bad guy rollerin adamı, başarılı oyuncu.
  • fizikçi olanı için konuşuyorum: çağımızın ideal insanı.
  • bu aralar kendisinin bbc icin cektigi wonders of the universe serisini izliyorum. kendisi gulumseyerek, tatli tatli anlatiyor "bir gun butun gunesler sonecek, evren ' mutlak duzenden mutlak duzensizlige dogru olan yolunu tamamlayacak ve tamamen hicbir sey kalmayacak." diyor. ama iste oyle yumusak yumusak diyor ki, ustune eklese "olen butun yildizlar beyaz cuce olacak, ananin amina kacacak" dese insan yine de sinirlenmez, telaslanmaz "aaa bak sen neler neler oluyor yaw?" der sakin sakin izlemeye devam eder. oyle guzel bir anlatici. ozel hayatinda ucana kacana takiyormus gibi de bir hali var kanimca.
hesabın var mı? giriş yap