• filmin kronolojisi şöyle;

giriş : (bkz: kadınlarda 30 yaş sendromu)

gelişme: (bkz: kadınlardaki 30 yaş bunalımı)

sonuç : (bkz: kadınlardaki 30 yaş çekiciliği)
  • izlerken çoğu yerde kendimi bulduğum, gülümsetmeli film.

--- spoiler ---

"i just feel like i have the worst luck in the world when it comes to men. i think i must be doing something horribly wrong, but i don't know what it is."

"i don't know what happened. i feel so closed off, so desperate to find someone to love. even i can't stand the sight of my own desperation."
    --- spoiler ---
  • hellsing ultimate ova'da nazi vampirlerinden oluşan ordunun londra'da taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmadığı. ortalıkta kızıl bir kan şölenini yaşattıkları sırada çalan hoş parça... cuk diye oturmuş yani
  • genelde izlediğim filmleri beğenmesem bile arşivde bulunsun diyerek silmeyen ben, bu filmi izledikten sonra sadece izlerken harcadığım zamanıma değil, hard disk'imde kapladığı megabyte'lara bile acıdım ve shift delete'e doyamadım. bu kadar diyim. o kadını oyuncu diye başrole koyanı da, bu filmi üşenmeyip çekeni de, kimbilir kimden aldıysam artık arşivine katan arkadaşı da burdan taa fizana kadar eşekler kovalasın. 30 yaşına gelen yalnız kadının kimlik bunalımıymış, hey yarabbim!
  • aynı zamanda nijerya'da yaygın konuşulan dejenere olmuş ingilizceye verilen ad. ancak ingilizce bilmeniz bu dili anlamanıza yeterli olmayacaktır.
  • --- spoiler ---

adamın paris'e gitmek için giyinip hazırlandıktan sonra kadınla yatakta olan vedası sanırım izlediğim en iyi veda sahnesiydi.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap