• rüyayla gerçeğin arasında, hep iyinin aşkın tarafında, mukaddes bir kuytuda sırasını bekleyen şarkı. şakacı bahar çiçeği.

http://www.youtube.com/watch?v=k5rgguwxmdy
  • şiir, müzik, yorum tek kelimeyle şahane... saygılar sezen aksu'ya
  • dinledikçe güzelleşen yılmaz erdoğan'ın muhteşem eseri. her dinlediğimde istanbul'a doğru gezintiye çıkarım. gözlerimde hafif nem, yüzümde hüzünle karışık tebessüm, aklımda yüreğimde sevgilim.
  • "unutma, baharda çiçek olan meyvedir yaza" dizesiyle dünyamı değiştiren şiir.

insanın zor zamanlarında tutunduğu şeyler vardır.
    bunlar bazen bir kitap, bir müzik, bir şehir, bir aşktır. benim zamanlarım ne zaman "zoru" gösterse bu şiiri açar dinlerim.
    çünkü yılmaz erdoğan bu şiirde sihirbaz oluyor, yalnızca benim için.
    derinden gelen sezen aksu ise gergefimde bulunan her toza üflüyor adeta.

ben yine zor bir zamanımda yazıyorum bunları, altta bu şiir çalıyor ve büyüleniyorum.

"ve
    değmediğim yerin kalmayıncaya"

yapmayın yahu!
    yapmayın!
    daha yeni yeni kalkıyorum ayağa, vurmayın.
  • buram buram umut kokan bir şiir...
  • tekrar dinlediğimde tabansız bir düşüşte olduğumu hatırlatan şiir.
    sus sezen, sus.
  • sevdiğim şiirdir. yılmaz erdoğan'ı seviyorum. her şey bir kenara, bu gibi bazı şiirlerinde kelimelerle kimsenin harcı olmayacak kadar güzel oynadığı için.

ayrıca bu şarkıda bir sezen aksu dokunuşu var ya, o güzel bir dokunuş.

"her şeyi biraz şakalaştıran bakışından
    şakadan başka izahı olmayan bu kalp ağrısından..."
  • rüyayla gerçeğin arafında, hep iyinin aşkın tarafında olan bahane.. yılmaz erdoğan söylesene, sen bunu şiiri okuyanlar hemen ölsün diye mi yazdın?
  • varlığını bile unuttuğum ve yıllar yıllar sonra bulduğum ipodumda, merak edip en son dinlediğim şarkıya bakarken yeniden hüzünlenmeme sebep olan bir yılmaz erdoğan şiiri...

evet en son bu şiiri dinliyormuşum... ve o zaman da o'na aşıktım, şimdi de...

yılmaz abi diyor ya hani, 'unutma baharda çiçek olan meyvedir yaza' diye, işte o çiçek hiç meyve olmadı, olamadı be abi... belki de yaşadığımı sandığım o bahar hiç gelmedi, gelmeyecek...

o şiir...
  • her satırı hissedilerek, bir yaşanmışlığın izleriyle kaleme alınmış şiirin, her satırı hissedilerek okunan ve yıllar geçse de dinlemekten hiç bıkmadığım şarkısı.. şahsen öyle hissediyorum ki evliliğin inişli çıkışlı bir döneminde gelen bebek haberinin, o haberin uyandırdığı duyguların ve sürecin ilişkiye yansımalarının şairane anlatımı olur kendileri..
hesabın var mı? giriş yap