şükela:  tümü | bugün
  • sözlüğe eklenmesi en gerekli fasilitelerden biri şüphesiz. şurada yüzlerce kez denk geldiğim bi yığın çöp başlık var. bunları hepten yok edebilmek bireyler adına dünyayı daha güzel bir yer yapacaktır.

bilmem nerdeki kitabın bilmem kaçıncı sayfasının 31. kelimesi, nikten göt ölçüsü tahmini yapmak, çocuklarla girilen kıçı kırık diyaloglar, yazarların en sevdiği sıçış pozisyonları...

yeter.
  • bu fasilite eklenene kadar o tarz başlıkları açan yazarları engellemek gerekecek. yani tek bir hatalı başlık yüzünden bir yazara infaz yapılacak. hoş değil ama yapacak bir şey yok. ben sözlüğe her girdiğimde sol framede, hiç ilgilenmediğim başlıklar görmek istemiyorum.

hatta şöyle daha güzel bir versiyonu da olabilir (bkz: bu kanalı engelle)

böylece sözlüğü bilim, teknoloji, sinema, edebiyat, müzik, tarih gibi amaçlarla kullanırken saçma sapan siyasi tartışmalara, spor kavgalarına ya da magazin içeriklerine maruz kalmayız.

(bkz: sözlükle ilgili istekler)
  • başlıklarını engelle kısmı ne yazık ki bunu sağlamayan istek.
    mesela ben, başlıklarını engelle fasilitesi hayata geçmeden önce x birini engelledim. sonra başlıklarını engelle zamazingosu çıktı,
    e ben o adamın yazdığı başlığı görüyorum, ama entry'sini engellediğim için göremiyorum. insanlar yazdıkça yazıyor.
    mecburen sözlükten çıkış yapıyorum, o yazarı buluyorum, bu sefer başlıklarını engelle diyorum.
    hadi bazı durumlarda böyle çözüm bulabiliyorum,
    ya adam başlığı açtıktan sonra entry'sini silerse ve ben ikinci elemanı başlığı açtı diye engellersem?
    başlık hala orada duruyor. sürekli insan engelliyorum ama başlık duruyor.

sözlüğe acilen getirilmesi gereken en büyük yenilik, başlık'ın hemen yanında bulunması gereken buton:

bu başlığı engelle.
  • sözlüğe gelmesi elzem olan fasilite. neden bu kadar az kişi değinmiş anlamadım.
    keşke gelse de şu türk kızı, türk erkeği, x'te gördüğüm güzel kız türevi başlıklardan komple kurtulabilsek.

ha dersen 'başlıklarını engelle madem' diye, belki adam başka güzel başlıklar da açıyor veya örneğin survivor 2017 başlığını açan adam muhtemelen uçurulmuş ya da başlığı başkasına bırakmış. orada o başlığı görmek ve hiç bir şey yapamamak sözlükte beni en rahatsız eden şey.

ama büyük bir yaygara koparmadan kanzuk durduk yere alın bunu bir güzel rahat edin demez.
  • neden böyle bir şey yapılmadığını merak etmekteyim, sözlükte yazar engelleyebiliyoruz yazarların tüm başlıklarını engelleyebiliyoruz ama tek bir başlığı engelleyemiyoruz. sonuçta bir yazar troll değil ama eğlencesine bir başlık acabiliyor bende yazarı engellemek istemiyorum ya da başlıklarının tamamını engellemek istemiyorum ihtiyaç duyduğum şey sadece o başlığı görmemek...