gallifreyfallsnomore

  • 2963
  • 9
  • 1
  • 0
  • geçen hafta

kozmetik mağazasında çalışan bol makyajlı kız

karşılarına gelen her makyajsız, cilt sorunlu veya o günlük biraz bakımsız olan kadını "yahu bu belki eğitimli, makbul ve yoğun bir iş yaptığı için kendine bakacak zamanı kalmayan, dünya görmüş filan biridir" demeden aşağılayan genç kadınlardır. çoğu mütevazı semtlerden gelen az-çok yüzüne bakılır ve lise eğitimli kişilerdir ve yaşamlarındaki tek kriter karşıdaki kişinin güzelliği, bakımı ve giyimindeki para izleridir.

bunlardan bir tanesi ile yıllar önce cevahir debenhams estee lauder standında dalaşmıştım. buluşup yemek üzeri çeviri vs. planlayacağımız japon arkadaşım biraz gecikmişti, daha doğrusu ben trafik açık diye erken varmıştım. o sırada zaman öldürmek için mağazaları dolaşırken iş olsun diye debenhams'de kozmetiklerin arasında dolanıp potansiyel hediyelere bakıyordum. o sırada bir rujun fiyatını sorayım dedim, estee lauder standındaki yüzüne malayla boya sürülmüş gibi duran sarı boyalı hatun rujun fiyatını söyledikten sonra makyajsız ve o sırada alerji yüzünden hafif kabarmış cildime bakıp "aaa, ama size bu lazım" diye astronomik fiyatlı bir cilt serumu paketi koydu önüme. "benim cildim çok alerjik, dermokozmetik dışı kullanamam" deyince de aşağılayıcı bir sırıtışla cildime bakarak "şimdi çok mu iyi?" demişti. nasıl içime oturmuşsa ne zaman oradan geçsem o standa bakarım. şimdi olsa kızın kafasını koparırım da o zamanlar daha içe kapalı biriydim. zaten alerjik filan olmasam da etkisi kuşkulu bir kreme o kadar parayı bayılmayacağımı küt diye söylemediğime hala hayıflanırım.

edit: şimdi bir daha okuyunca, çok az yazmışım, hatunun ısrar ve aşağılama seansı daha da ağır geçmişti. tavrında tam bir "ruj senin neyine, neren doğru ki?" davranışı hissediliyordu.

devamını okuyayım »
09.10.2016 12:13