• aleyna tilki’nin, cornetto için hazırladığı, dmc etiketiyle yayınlanan tekli çalışması.

söz & müzik: ersay üner
    düzenleme: ozan çolakoğlu, ersay üner

kemixiz imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
  • sözleri;

---

hoşgeldin burası sihirli bir dünya
    gezegenin adı aleyna
    olurum ara sıra hem gerçek hem rüya

bilmezler içimde hazineler saklı
    diyorlar benim için farklı
    aslında hepsi de çok haklı çok

kendime göre akışım var
    olmadı hiç bakışım dar
    tabii biraz da star ışığım var
    şansımı seveyim elimde tüm aslar

yok yok hiç geri
    bende o vites hep ileri
    sevdim mi biraz deli
    oluyorum olur o kadar

bu benim hikayem bu benim masalım
    aşkımın peşindeyim çok istersem alırım
    hiç sevmem oyunları ben geçtim o yolları
    çıkarın kağıtları aşkımı yazacağım

---

olan şarkıdır.
  • az once klibi ortamlara dusmus olan sarkidir. iyidir kotudur ona bir sey diyemem fakat aleyna fox ablamiz boyle bir kac klip daha cekerse turkiye'ye knee high socks modasi getirecek gibi duruyor.

bence olumlu*
  • hiç olmamış şarkıdır, youtube’taki videoyu izleyince hemen eksilemek istedim. hani dünya starı olacaktın aleynacım, selena’ya dönmüşsün.

“bu benim hikayem bu benim masalım / aşkımın peşindeyim çok istersem alırım” kısmı melodi olarak bana direkt taylor swiftin look what you made me do isimli şarkısındaki “but i got smarter, i got harder in the nick of time / honey, i rose up from the dead, i do it all the time” kısmını hatırlattı.
  • o kim amk.
  • an itibariyle videosu 32k like 17k dislike almış. sıradan bir parça olmuş, normal.

ps: adblocker kullanmayan beni hali hazırda öğ gelen ekşi sözlüğün reklam anlayışından da daha bir tiksinmeme sebep olmuştur. videolu reklam koymuşsun bırak ben tıklayayım oynatmaya... autoplay oluyor meret, her sayfada karşıma çıkıyor bir de.
  • aleyna tilki'nin reklam şeysi, sözleri de yazayım;

hoşgeldin burası sihirli bir dünya
    gezegenin adı aleyna
    olurum ara sıra hem gerçek hem rüya

bilmezler içimde hazineler saklı
    diyorlar benim için farklı
    aslında hepsi de çok haklı çok

kendime göre akışım var
    olmadı hiç bakışım dar
    tabii biraz da star ışığım var
    şansımı seveyim elimde tüm aslar

yok yok hiç geri
    bende o vites hep ileri
    sevdim mi biraz deli
    oluyorum olur o kadar

bu benim hikayem bu benim masalım
    aşkımın peşindeyim çok istersem alırım
    hiç sevmem oyunları ben geçtim o yolları
    çıkarın kağıtları aşkımı yazacağım
  • an itibariyle klibi 110k like, 97k dislike almis sarkidir kendisi. kusmasi gelen gidip ustune kusup gelebilir.
  • ulan bu kızın sesi gerçekten çok güzel aslında. ama kim yönlendiriyorsa aleynayı hem çıkardığı şarkıların beatleri hemde sözleri berbat ötesi. üstelik bu şarkıyı da ersay üner yapmış düşünün yani. o değilde cornetto şarkılarını eskiden yalın abimiz yapıyordu. o kadar tatlı ve güzellerdi ki. sana da yazıklar olsun cornetto, sırf popüler diye bu ergene yaptırıyorsunuz ya yaz şarkılarınızı, ne diyeyim.
  • bana aleyna tilki dinleten bu hayat... size... şaka şaka kızı seviyorum sori. iyi müziğe aleyna tilki de olsa ceren tiki de olsa fark etmez kapımız açık...

yok yok hiç geri
    bende o vites hep ileri!
hesabın var mı? giriş yap