şükela:  tümü | bugün
  • aleyna tilki'nin cornetto için hazırladığı yeni single çalışması.
  • aleyna tilki’nin, cornetto için hazırladığı, dmc etiketiyle yayınlanan tekli çalışması.

söz & müzik: ersay üner
    düzenleme: ozan çolakoğlu, ersay üner

kemixiz imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
  • sözleri;

---

hoşgeldin burası sihirli bir dünya
    gezegenin adı aleyna
    olurum ara sıra hem gerçek hem rüya

bilmezler içimde hazineler saklı
    diyorlar benim için farklı
    aslında hepsi de çok haklı çok

kendime göre akışım var
    olmadı hiç bakışım dar
    tabii biraz da star ışığım var
    şansımı seveyim elimde tüm aslar

yok yok hiç geri
    bende o vites hep ileri
    sevdim mi biraz deli
    oluyorum olur o kadar

bu benim hikayem bu benim masalım
    aşkımın peşindeyim çok istersem alırım
    hiç sevmem oyunları ben geçtim o yolları
    çıkarın kağıtları aşkımı yazacağım

---

olan şarkıdır.
  • az once klibi ortamlara dusmus olan sarkidir. iyidir kotudur ona bir sey diyemem fakat aleyna fox ablamiz boyle bir kac klip daha cekerse turkiye'ye knee high socks modasi getirecek gibi duruyor.

bence olumlu*
  • görünen o ki ersay üner güzel tokatlamış aleynagilleri. bu arada o son çocuğun burnu ne ya pinokyo ya mı bir gönderme var acaba hani masallardan esinlenmiş sahneler falan var ya?
  • ba yıl dım. aleyna ve bu klip ekibinden alise harikalar duarında tadında bir sinema filmi bekliyoruz. bizim amerikadan ne eksiğimiz var.süper klip olmuş.olur bu sineme filmi ekip harekete geç bekliyoruz!
  • (bkz: nil erkoçlar)
  • düzenlemesi çok güzel şarkının.

seviyorum ben aleyna'yı :)
  • hiç olmamış şarkıdır, youtube’taki videoyu izleyince hemen eksilemek istedim. hani dünya starı olacaktın aleynacım, selena’ya dönmüşsün.

“bu benim hikayem bu benim masalım / aşkımın peşindeyim çok istersem alırım” kısmı melodi olarak bana direkt taylor swiftin look what you made me do isimli şarkısındaki “but i got smarter, i got harder in the nick of time / honey, i rose up from the dead, i do it all the time” kısmını hatırlattı.
  • yalvarırım bu kıza oyunculuk dersleri verilsin. türkiye’nin en iyileriyle çalışıyor, belli. dekor, kostümler, çekimler harika. senaryo çok aleyna işi, çocukken hayalini kurduğu şeyleri yaşamaya çalışıyor ama biraz el atıp profesyonelleştirmekte fayda var. oyunculuk yüzünden hiç olmuş. tamam alt tarafı bir reklam filmi ama mimikler olaydan çok koparıyor. madem masalsı bir diyara davet ediyorsunuz izleyenleri, o büyüyü bozmayın. 3 dakika boyunca farklı bir dünyaya geçebilecekken kendimi aleyna’yı eleştirirken buluyorum.

bu kızçenin iyi bir yerlere gelmesini isteyen bir izleyici olarak önerilerimi sıralıyorum:
    1: klip senaryolarına bilen biri müdahale etsin, tamamen aleyna’ya bırakmayın. o da büyüyünce beğenmez birçok şeyi.
    2. şarkı sözlerini biraz editleyin.
    3. aleyna oyunculuk eğitimi alsın bir iki ders.
    4. bir de yavaş yavaş yaşı büyümeli sanki. 19-20 yaşlarında 7-8 yaşında kız çocuğu zevkleri biraz sıkmaya başladı. 10 yaşında bebeklerle oynamayı ve masallara hayran olmayı bıraktığımı hatırlıyorum. hadi şimdilik lolita, teenager imajı altında gidiyor ama öyle görünüyor ki uzun zaman devam edecek bu şekilde.