• neyi yaptığı nasıl yaptığı önemli değil. şurada gerçekler üzerinden nefret tohumu eken yüzlerce insan varken çok güzel bir iş başarmıştır.
  • bu diyaloğun kurulmasının sebebi:

--- spoiler ---
    deprem olur olmaz van'a kazak, bot, mont gibi eşyalar gönderirken montun cebine "geçmiş olsun kardeşim, ben de gölcük'te senin şu an yaşadıklarını yaşadım. maddi manevi ne sıkıntın olursa bana 05xxxxxxxxx numaralı telefondan ulaşabilirsin, hiç çekinme." yazılı bir kağıt koyulduğundan 3 gün sonra gelen mesaj:

"allah razı olsun kardeşim. şu an gönderdiğin montla ısınıyorum. sana söz bir gün sen düşersen ben de seni kaldıracağım."

--- spoiler ---

şu sözlükte adını bilmediğim, kim olduğunu bilmediğim, mert, yiğit, çok güzel insanlar var. bazen iyi ki bende bu platformdayım, iyi ki bu insanlarla ortak bir noktam var.

bu konuda soylemek istediklerim bu kadarnick li arkadaşımız da bana bu hissi yaşatan insanlardan biri. ilk defa birinin nick altına bir şeyler yazmak istedim. hem de diğer hiçbir entrysine bakmadan.

benim de "bu konuda söylemek istediklerim bu kadar"
  • halen daha #25901501'deki olayı yaşayıp yaşamadığım tartışılıyor.

ayrı entry de girdim, ilgili entry'e edit de yaptım.

tekrar söylüyorum, ben gönderdiğim yardımlara;

"geçmiş olsun kardeşim, ben de gölcük'te senin şu an yaşadıklarını yaşadım. maddi manevi ne sıkıntın olursa bana 05xxxxxxxxx numaralı telefondan ulaşabilirsin, hiç çekinme."

yazıyorum, ve kendimce "lütfen herkes de yazsın böyle şeyler" diyorum.

ama cevap mesajı bana gelmedi, bana şirketten bi arkadaşım anlattı mesajı, ben de gölcük veya van depremlerinin birbirinden farksız olduğunu anlatabilmek için kendi yazdığım notla, arkadaşımdan dinlediğim mesajı birleştirdim sözlüğe yazarken.

vanlı kardeşimizin mesajının duyulmasıydı tek amacım, ve bunu da başardığımı düşünüyorum.

isteyen bana istediğini söyleyebilir, benim içim rahat.
  • yakıştırılan tüm salaklık sıfatlarına rağmen hala iyi niyet ve hoşgörüye inanmamın ne kadar doğru olduğunu bugün bir kere daha hissetmemi sağlamış yazar. fikrine, insanlığına sağlık...
  • herkesi uyandıran tokatı atmış yazar.

farkında mıydık lan ne hale geldiğimizin?

nasıl birbirimizi yediğimizin?

biz türk- kürt filan değiliz. insanız lan insan. aynı kültürü paylaşıyoruz ayrıca daha bir insanız birbirimize. bugün sadece vanlı bir hemşehrimi değil bizleri de düştüğümüz yerden kaldırmıştır.

bu zamana kadar hiç konuşmuşluğum olmamasına rağmen kardeşim gibi sevmeye başladım kendisini.
  • helal olsun.
    derler ya kimileri için, "dünya böyle insanlar sayesinde dönüyor".. o da bu insanlardan biri.
    hala kardeş olduğumuzu gösterdi bize. varlığını bilmek iyi geliyor.
  • elini sıkıp tebrik etmek istediğimdir. bana duygulu bir kaç dakika yaşattığı için kendisine sonsuz teşekkür ediyorum.
  • uzun bir zaman sonra gözlerimden iki damla yaş akmasına yol açtığı için kendisine teşekkür ederim. insalık hala hayatta, dimdik ayakta...
    (bkz: #25901501)
  • günün en anlamlı olayını yaşatandır. (bkz: #25901501)
    sevgilerle...
  • nicki sayesinde her entarisi entry ve nick uyumunu yakalamakta, gülümsetmektedir.
hesabın var mı? giriş yap