• 'pazartesi rejime başlıyorum'un kardeşi, 'spora başlıyorum'un kuzeni.
    bitmeyen paket icat etmişler sanki, elinden düşmez.
  • sigarayı bırakmak istiyorum ve günde 2 paket içen bir tiryakiyim. dün sağlık merkezine gittim ilaçla bırakmayı denemek için ve ilaç yok ne zaman gelir bilmiyoruz dediler. madem bu kadar bırakmamızı istiyorsunuz o halde bu ilaçlar konusunda mağdur etmeyin. şimdi ilaçsız bırak o zaman diyenler olacaktır ama ben uyanır uyanmaz 3-4 sigara içen ağır bir tiryakiyim. umarım hepimiz bu zehirden tez zamanda kurtuluruz.
  • erteleme hastalığının bir başka tezahürüdür. sigarayı bırakmıştım 2 ay sonra geri başladım. geri dönüşüm bir taneden bir şey olmaz ile başladı. "bıraktım" özgüveni beni bu bataklığa tekrar çekti sevgili suserler. bırakan arkadaşlara tavsiyem şu cümleyi kurduğunuz an kendinize bir tokat atın *
    edit: yazım yanlışları
  • sigarayı bırakma sürecini o bir pakete bağladıysan umudu kes. pazartesi bırakayım, paket bitince bırakayım, tatilde bırakayım, günde dörde indireyim, azaltarak bırakayım vs. kaçıştan başka bir şey değildir. bildiğim tek çözüm kendinle savaş ve kararlı ol.
  • bunu diyen birine "bu paketi ortasında bırakabilirsen sigarayı bırakabilirsin" demeniz lazım. sigarayı bırakmak irade işidir, zordur. iki üç dala kıyamayan adam bırakamaz.
  • defalarca denedim yapamadım, en son içinde 18 dal sigara olan paketi çöpe attım (2.5 hafta önce) ve o gün bu gündür içmiyorum.
  • "şu mesajı da atayım da, hala istemezse daha da tek mesaj atmam" diyen adamın sigara ile olan aşkının tezahürüdür.
  • olmayacak sözdür. en azından benim için. senelerdir kullanırım bu mereti 7-8 ay kadar bırakmayı başardım lakin en küçük bir olayda yeniden başladım. biraz irade meselesi.

edit: bıraktım ya la.

edit2: nah bırakmışım kimi kandırıyorsam.
  • böyle söylemekle hiç bir zaman birakamazsiniz. bırakmaya niyetiniz varsa paketiniz dolu bile olsa bırakırsınız yeterki kafada bitirin. 20 yıl ve günde 1 paket içerken ansızın gelen bir kararla dolu olan paketi çöpe atmamla beraber 2 aydır tek bir tane içmedim...
  • bende öyle demistim ilacını bile kullandım olmayınca olmuyor
hesabın var mı? giriş yap