şükela:  tümü | bugün
  • istanbul üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı öğretim görevlilerinden. bu vakte kadar hakkında bir laf edilmemesi de ayrıca ilginç.
  • 3. siniftayken sirf onun alice's adventures in wonderland kitabiyla ilgili yorumlarini dinleyebilmek icin kendisinden musade alip kitap bitinceye kadar 1. sinif derslerine misafir ogrenci oldugum hocam. anlayisli, dolu dolu, engin mitoloji bilgisine sahip, metal muzige gonul verenlerdendir.
  • hem sevilesi hem nefret edilesi insandır. sevilesidir, çünkü çoğu zaman öğrencinin halinden anlar, koridorda gördüğünde mutlaka gülümser, edebiyat fakültesi öğrencilerinin fen kapısından alınmaması saçmalığı döneminde "güvenlikten beni arayın ben yardım ederim" demişliği bile vardır, hatta ilk sene mitoloji bütünlemesinde ben nerdeyse vazgeçip kağıdı bırakıcakken, devam et güzel gidiyorsun diye beni cesaretlendirmiş, ve 95 gibi güzel bir notla geçirmiştir, ama bununla birlikte huysuz olduğunda gerçekten huysuz, ve karşısındakini incitebilicek bir yapısı vardır. evet farkındayım yaptığı iş kolay değil her dönem 100lerce öğrenci ve onların kimi zaman hakkaten gerizekalıca olan soru ve sorunlarıyla uğraşıyor, ama unutuyor ki her öğrenci bir birey, ve bir öğrenciden diğer öğrenciye duyduğu siniri çıkartması hoş değil. işin özü kendisi sakinken, her şeyi sorabileceğiniz, konuşabileceğiniz, über sabırlı bir insan, ancak herhangi bir sebeple gerginse kati suretle uzak durun derim yoksa (bkz: wrath of the furies).

bununla birlikte dersini alıp geçmek isteyenlere ufak bir tip; sınavlarında gereksiz bilgilerden kaçının sorduğu soruya well developed bir paragrafla cevap verin. aynı zamanda sorduğu soruya verdiğiniz cevapla ilgili metinden en az 3 örnek ister kendisi, bunları yaptığınız takdirde sınavlarından 100 alıp aa ile geçmeniz işten bile değil. (bkz: ben yaptım oldu)

edit: bu arada kendisiyle ilgili sözlükte daha fazla entry vardı, zira bölüme girdiğim sene araştırmıştım, ordan hatırlıyorum. kendisiyle ilgili entrylerin yok olmasının, kendisinin sıkı bir sözlük takipçisi olmasıyla ilgili olduğundan kıllanıyorum
  • çok donanımlı bir akademisyen.
  • ısrarla özene bezene yazdığım kağıtlara off topic deyü on* veya bir* verse de hayran olmaktan kendimi alamadığım hocam, animesever. makaleleri oldukça aydınlatıcıdır insan bölüme çıkıp muhabbet etmek ister, sormak ister velakin kendisi unpredictable incarnate dır. the simbula benzetenler mevcuttur. dersleri ya çok keyifli geçer ya da insanı sabahın köründe laleliye geldiğine pişman eder, ruh emer ortasını görmedim. 600 kağıt okuyorum dediğine bakmayın bunların 400 kadarı off topicdir ve okuması 12 saniye kadar sürmektedir.

yine de hasbelkader kendilerini cadı olduğu gerekçesiyle hergelenin ortasında kızartsalar kahrolurum...
  • son zamanlarda bölümdeki öğrenci azarlama misyonunu bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde üstlenmiştir. zannedersem kendisi işlerin askerlik şubelerindeki gibi azarla işlediğini sanmakta. nereden böyle bir izlenime kapıldı bilemiyorum.

buraları okuyorsa ki okuyordur hatta belki de yazıyordur diye tahmin ediyorum, bu özelliği kendisini öğrencilerin gözünde itici olmaktan öteye götüremiyor.
  • bir keresinde sınıfın çoğunluğu vizelerde sorduğu soruya saçma sapan cevaplar yazdığı için sınıfta sinir patlaması yaşayıp hafta sonunda oturup ağladığını söyleyen hocamdır. özünde iyi biridir, öğrencilerine hep yardımcı olmaya çalışır. kendine ayıracak vakti hiç yok denebilecek kadar azdır. bir film tavsiye etmiştim kendisine 7 aydır izleyemedim daha dedi. sınıfta tartışmalara yorum yapılmasını bekler öğrencilerinden ve bunu yapanlara nedense sınavlarda daha iyi notlar verir. mitolojiye epey bi ilgilidir ve dersleri genelde eğlenceli geçer. arada bişeyi anlatırken fazla hızlı olup konudan konuya bir anda atlayabiliyor.
  • bölümde o kadar çok senem geçti ki başlarda saçma bulduklarımı mantıklı bulmaya ya da sevmediklerimi sevmeye başladım. buket hoca da hiçbir şekilde anlaşabileceğim bir insan gibi durmuyordu ilk başta. fakat sonraları hem öğretmenlik yapmaya başladığımdan, hem de derslere katıldığımdan kendisinin aslında ne kadar iyi bir insan olduğunu fark ettim. bir akademisyen o sıralarda oturduğunuz zaman sizden bir şeyler yapabilmenizi ve kendinizi açıklamanızı beklemekte yerden göğe kadar haklı. kendisi, istanbul üniversitesi'nde çoğu hocanın beceremediği kalitede ders anlatıyor. ve iyi ki derslerinden keyif almayı, onu anlamayı başardım. geç oldu ama güç olmadı.
  • akademik olarak hocam olmasada, önce twitter daha sonra instagram, facebook gibi platformlar aracılığıyla öğretmenim olmuş güzel insan. gönül isterdi ki derslerinde olabileyim, ama bir yandan da şu var, 120 kişilik sınıfta 10-20 kişi metni okuyup geldiyse hoca değil ben dalardım millete. kıymet bilmeyen gö*ler...
  • kendisi puanlama konusunda tam bir trolldur. once vizede 01, 05, 10 gibi gudik puanlar verip yureginizi agziniza getirir sonra finalde 70, 80, 90 civari vererek gecmenizi saglar. ayrica cok dehset harry potter hayrani olup sirius black'e platonik olarak asiktir.