• bazı konularda kendisiyle aynı görüşte olsam da bu eleştiriyi yapmak zorundayım. 2021 yılının ocak ayında reenkarnasyonla ilgili paylaşımına yorum yapmıştım. ancak sert bir üslupla bana cevap vermişti. ayrıca verdiğim son birkaç yanıtı sitede paylaşmamış, bu da demek oluyor ki, yazdıklarım işine gelmiyor. çünkü yazdıklarımı anlamadan okuyup bana saldırmamasını belirtmiştim. bundan önce de namaz ile ilgili paylaşımının altında bir kaç soru sormuştum ve ne amaçla sorduğumu tam olarak anlamadan yine sert cevap vermişti. dini konularda sandığım kadar bilgili değildir, bu yüzden de benden önce yorum yapan arkadaşa kesinlikle katılıyorum. sayfada yorum yapanlara biraz saygı gösterse daha iyi olur.
  • hayran olduğum bir blogger.
  • blog tutan bir inşaat mühendisidir. bülbülderesi mezarlığı hakkındaki yazısını okudum. daha sonra diğer yazılarına baktım. kendisi kendisine göre süper zekâ bir adamdır.

örneğin bülbülderesi'nde yatanlar hakkındaki yorumları ve kendisinin orada yatanlardan farklı olduğu bunu gösteriyor. adam inşaatçı ama her konuda bilgisi var ya da öyle iddia ediyor. bu arada kendi soyunun onlarla ilişkili olmadığını da izah etmeye çalışmış bir yerde. son hecesi -men veya -man olanların belirtili gruptan olduğunu, bu arada kendi soyadı da öyle, ama ilişkisinin olmadığını da soyadının köküne ve kökenine dayanarak iddia etmiş.

bu kadarla değil uğraş alanları, bunun yanında islâm akaidiyle de ilgileniyor ve bu konuda da uzman(!). hep ben varım diyenlerden yani.
  • enteresan bir blogger.
  • arada bir okuduğum bir blogger amca, azerbaycan gibi sosyal hayatın olmadığı bir yerde yaşadığından olmalı, bayağı vakit harcayıp blog yazıyor nispeten ileri yaşına rağmen. bayağı da bilgili ve araştırmacı bir kişilik, yalnız türk mühendislerinin çoğunda bulunan herşeyi kesin şekilde biliyor olmalıyım hastalığı bu arkadaşta da var ki, yeni yetme blogger’lara göre çok daha bilgili ve mütevazı bir adam da olsa bazı yazılarında gördüğüm cahillik düzeyindeki önyargılar, oha dedirtmiştir ve diğer konularda bilgisini sorgulatmıştır. şimdi mesela ben size nükleer fizik anlatıyorum, bir şey anlamıyorsunuz bu alandan, ama ne bileyim futbolu çok biliyorsunuz, futbolla ilgili yazdığım bir yazıda çok acayip hatalar görüyorsunuz, “eee ulan bu herifin nükleer fizikte de böyle sıkmamış olduğu ne malum?” dersiniz. karadenizli demiş ki “hamsinin 100 çeşit yemeği olur”, “tamam say bir tane” demişler, “ biiir hamsi baklava” demiş, “tamam sus, gerisini saymasan da olur” demişler. öyle bunun durumu da, bilmediği veya tam hakim olmadığı konularda yazmamalı insan ya, tamam kitap değil blog yazıyor da, baba yeterince her bokun “uzmanı” var zaten memlekette, gerek yok inandırıcılığını azaltmana. bana biraz turist rehberlerini hatırlatıyor bu durum, hiçbir turist rehberi nedense bilmiyorum demez, onun yerine sallar bir şey, hadi imam bayıldı tarifi veriyorsan önemli değil sallaman da bir kez birine o ülkenin tarihiyle ilgili bir şey sordum ama bilmiyorsan bir şey söylemen gerekmiyor diyerek, çok biliyor edalarında yanlış bilgi verdi, sonrasında kontrol ettim....bu blog işi de böyle bence, tekrar edeyim yine en iyilerindendir bu abimiz çok konuda ama bilmediği bir-iki konu var, ısrarla yazmaya devam ediyor onlar hakkında....
  • ilginç yazıları olan bir abimiz. mesela
hesabın var mı? giriş yap