2183 entry daha
  • dun gece uyku tutmadi, youtubeda sacma sapan videolar izliyordum. bu ablanin giysi dolabini tanittigi bir videoya denk geldim. mini sortla merdivene cikmasindan bahsetmeyecegim, sonucta ilgi cekmek icin hepimiz yiginla sacma davranislar sergiliyoruz.

kendisini pek tanimam, ilk kez gunluk hayattaki konusma sekline denk geldim. ve kendisi adina cok ama cok utandim. surekli "bu elbise iyi bir marka yalniz, cok para vermistim", "zara'dan ucuza aldim, en fazla 100 lira filandir yaag", "bu igrenc rukus kiyafeti almisim, ne yapacagimi bilmiyorum, isteyene vereyim", "burasi benim giysi odamin bir bolumu sadece, oyle dusunun" gibi onlarca berbat cumle kurdu. isin kotusu bunlarin ne anlama geldigini, ne kadar gorgusuz oldugunu kavrayamayacak bir insan.

kendisi onceden unlu bir insan olmasaydi, siradan bir youtuber olsaydi ornegin, kisa zamanda cok para kazanip sindiremedigini dusunurdum. ancak saniyorum ki senelerdir tv piyasasinda. artik konumunu sindirmesi gerekirdi. icinde yasadigi toplumun ekonomik gercekliginden haberdar olmasi gerekirdi. bu nasil bir aymazlik?

elbette izlemek zorunda degilim, degiliz. ama sirf sohret sahibi olmasi, guzel ve ilgiye alisik bir kadin olmasi bu kadar aymazca insanlari dilenci yerine koyma ve asagilama hakki vermez kendisine. once insan olmak lazim.
381 entry daha
hesabın var mı? giriş yap