• 80 sonu aşklarının perde arkasıdır. ilk göz ağrısının kalbe hükmetmesiyle başlar tanışıklığımız, hüzne ayaza bürünen gecelerimizin yoldaşı olurdu bazen, bazen neşelenen bünyenin keyf verici maddesi. 20 yıl sonra bile duyulsa sesi, öyle bir burkulur ki yürek, tarif edilemez.
    - ya gülüm ben hastayım ama merak etme iyileşeceğim
    - iyileşeceksin ya sevdiğim, ilaçlarını al iğnelerini aksatma.
    - ben atlatırım bunu sen üzülme,
    - ya üzülme olur mu? dayanamıyorum acı çekmene
    - dayan kurban olduğum, okul da bitsin hemen evleniriz.
    - inşallah
    http://www.youtube.com/watch?v=1kk4wwrmlw4
  • an itibariyle habertürk tv'de olan sanatçı..
  • tam yattım pat telefonuma mesaj geldi, ''-abi duydun mu burhan çaçan vefat etmiş.'' diye, başta şaka filan sandım ama kalktım bilgisayarı açtım, haber doğru ne yazık ki, adam küçüklüğümden beri ara ara dinlediğim biriydi, neşeli sevimli adamdı. mekanı cennet olsun.
  • söylediği türküden çok, ben çocukken ramazan aylarında akşam ezanını okumasıyla aklımda yer eden türkücü. vefatıyla bir çocukluk hatıramı daha tarihe gömmüştür. allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun.

(bkz: neden geldim istanbul'a)

edit: twitter pezevenklerinin ben, lan neyse oruçlu oruçlu birşey demiyorum...

allah uzun ömür versin kendisine.
  • kolpa haber kurbani. gayet de sagdir kendisi. twitter'e burhan cacan yazip 1 saat onceki tweet'lere gidin. usenmedim bu sacmaligi ortaya cikardim:

ali rıza emmi ?@aliriza_emmi
    burhan çaçan'ı tt yapıyoruz. katilacaklar favlasin amk
    expand
    reply retweet favorite

fatih yakarer ?@fatihy3d
    @aliriza_emmi @sadicumbus @burhan_cacan @mrcnvcbs @muvazzafss ok? tt operasyonuna katilacaklar eqlesin
    expand
    reply retweet favorite

ali rıza emmi ?@aliriza_emmi
    @aliriza_emmi @fatihy3d @sadicumbus @burhan_cacan @mrcnvcbs @muvazzafss @tersinduzu burhan çaçan öldü dersek ilgi çeker

malligin bu kadari...
  • shaggy'yle duet hazirligindaydi. mekani cennet olsun :(
  • vurun dalgalar (1991) isimli albümünün aynı isimli çıkış şarkısı ile ilkokul 5.sınıf veda gününde tüm sınıfı ağlatmama vesile olmuş sanatçıdır.
    11 yaşındaki çocuklar olarak nasıl hüzünlendip nasıl arabeske bağladıysak, hem kızlarla dans edip hem de ağlıyorduk.

evden bir arkadaş teyip getirmişti (çift kaset çalarlı) bende bu kasedi getirdim.
    20 kere falan tekrar tekrar dinledik..

belkide amaç sadece birdaha göremiyecek olduğumuz ilk okul aşkına sarılma güdüsüydü?!
    bilemedim be sözlük..
  • radyoda dilara adlı bir türküsüne denk geldiğim türkücü. fakat dilara bir türkü için fazla elit bir isim değil mi lan? insan biraz garipsiyor ilk dinleyişte. dilara helelelee diye yardırıyor burhan abim. aynı kafayla bengisu, nil, selen adlı türküler yapılabilir gibi geldi bana.
  • seslendirdigi ilahiler ile vazgecilmezdir.
  • doksanlı yılların ikinci yarısında, ibrahim tatlıses ile girdiği kaset satışı polemiğinde televole'ye çıkıp "bu kaset 2.5 milyon satmazsa müziği bırakırım" diyen şarkıcı.

15 yıl geçti ve ben bu şahane bilgiyi unutamıyorum. master tezi için yaptığım okumaların yerinde yeller eserken, burhan çaçan ve kaset satış rakamı silinmiyor aklımdan. he bir de tabii efsane liseli şarkısı vardır ki amcamın; müzikte gelinecek son noktadır. 7 değil 77 nota olsa böyle bir eser daha kazandırılamaz.
hesabın var mı? giriş yap