• evet burs veren varsa alırım bi dal yüksek lisans yapıyorum tez yazıyorum tez de teşekkür ederiz. adınızı akademik bir eserde yer veriririz bursun miktarına göre tez konusu değiştirilerek burs veren kurum/şahısın istediği şekilde tez yazılır.
    evett
  • babası intahar etmiş, annesi ve 3 kardeşi ile yaşayan bir meslek lisesi öğrencisine her ay düzenli olarak veriyorum. tesadüf eseri tanıştık. ne o benim nede ben onun ismini telefonu bilmem. her ay belli bir yerde belli bir saatte buluşuyoruz. hiç bişey sormuyorum o da bana bişey demiyor. sadece bu ayki buluşmamızda dersler nasıl dedim “sınıfta kaldım abi” dedi. “canın sağolsun, bu para ile sigara içme yeter” dedim. 16 ekimde tekrar buluşmak dileğiyle
  • burs verirken herhangi bir mali aşamaya dikkat edilmesi gerekli midir merak ettiğim. yarın öbür gün devlet bana gelip "canım müşterim, sen düzenli olarak iş yapıyorsun belli ki. gel ben senden bir vergi alayım" demesin. hem para verene hem alana. havale eft vs yapıyorken not mu dusmeliyiz mesela. bunun herhangi bir olayı var ise bir yeşil uzağınızdayım.

gelen cevaplar üzerine edit:
    arkadaşlar, üniversite zamanı durumum kötü olmasına rağmen hiçbir yerden burs alamadan bitirdim üniversiteyi. bunun zorluklarını biliyorum. bu yüzden bir kişiye hevesle yardım etmek istedim fakat bursu vereceğim kişiyi belirledim. umarım başkaları yardım eder size. benim bütçem şuan bir kişiyi kaldırıyor açıkçası. üzgünüm.

asıl sorumun cevabını da alamadım. bilgisi olanlar yeşillendirebilir.

edit 2: arkadaşlar üzgünüm maalesef. bir kişiye yardım edebilecek bir bütçem var. iyi niyetli bir kaç arkadaş çıktı. para değil kitap istediler. ne kadar yardım etmek istesem de yardım edecek çok bir gücüm yok. dişimden tırnağımdan artırıp bir kişiye yardım edebiliyorum şuan. gerçekten burs vereceğim demememe rağmen bu şekilde insanların yazması beni üzdü. devletin burs vermemesi, büyük firmaların yardım etmemesi, ekonominin rezilliği ve esnafların öğrencilere yüklenmesi üzüyor gerçekten. umarım bu öğrenciler arasından bu düzeni bozacak onlarca insan çıkar. başka yardım yapamayacağım. hepinize sevgiler.
  • gerçekten burs verebilen varsa ben de varım. mimarlık fakültesi öğrencisiyim geri ödemeli bile alabilirim. teşekkürler.
  • okuldan bir arkadaşımın annesi vefat etmiş babası başkasıyla evlenmiş, bir çok kardeşi var. inşaatta çalışmaya başlayacağım demiş geçinmek için. izmire bu sene gelmiş.
    dilerim taşıdığın tuğla değil kitaplar olur.
    yardım etmek isteyen olursa çok seviniriz.
  • bursa değil, kitaba ihtiyacım var. pm
  • bu sene mersin'deki evinden yatılı olarak ankara'da fen lisesinde okumaya başlayan dokuzuncu sınıf ve düşük derece otistik olan bir kardeşimize ben şahsen maddi destek, kaynak, kırtasiye ve okumak için kitap sağlamaya başladım. çocuk aşırı zeki ve ayda 250 lira gibi bir devlet desteği alıyor. fakat, yurt ve yemek parası da vermek zorunda. yapabileceğiniz her türlü maddi ve manevi destek için kendisi ile irtibat kurmanızı sağlayabilirim.
  • ben de okurken bursa çok ihtiyaç duymuştum. bilirim okurken nasıl bir şeydir parasızlık. ciddi ihtiyacı olanlara yardımcı olabilirim.

not: istanbul'da olup da yeni mezun bilgisayarcı arkadaşlara da iş için yardımcı olabilirim.
    dm'den yürüyün.

edit: buradan güya beni dolandırdığını düşünebilecek kadar zor durumda olan kişilerden ötürü sözlükten hiç bir şekilde yardım yapmamaya karar verdim. yazık :)
  • merhaba, sizden öğrenci arkadaşlarımızın bir ricası var belki yardım etmek istersiniz.

herkese merhaba, biz ankara’da özel bir üniversitede ingilizce psikoloji bölümü 4.sınıf öğrencileriyiz. 2 yıldır bölümümüz hocaları ile çalışıyoruz. burslu okuyoruz, ortalamalarımız 3,82 ve 3,62. bu başarıyı elde edebilmek için okula girdiğimiz ilk yıldan bu yana çok emek verdik ancak yaptığımız çalışmaları dünya çapında sergilemek için kaynak bulamıyoruz. 2020 temmuz ayında 32.si prag’da düzenlenecek olan ınternational congress of psychology (ıcp/ www.icp2020.com )’ e hazırladığımız çalışmalarımızı göndermek ve orada çalışmalarımızı sunmak istiyoruz. ancak takdir edersiniz ki yurt dışına çıkmak bile ciddi bir maddi kaynak gerektiriyor ve bizler bunun için sizlerden destek talep ediyoruz. okulumuz da ne yazık ki bize maddi destek sağlamıyor. ailelerimizden aldığımız destek de yeterli olamıyor. ben tam burslu olarak okuyorum ve ailemi böyle bir durum ciddi anlamda zorluyor, bu nedenle de onlardan büyük bir maddi destek alamıyorum. arkadaşım da %50 burslu olarak başladı okula ve sonrası arkadaşım da %50 burslu olarak başladı okula ve sonrasında üstün başarı bursu da almaya hak kazandı ve aynı şekilde onun ailesi de kongrenin tamamını karşılayamıyor. mezun olduktan sonra ikimiz de akademik kariyerimiz için en iyi yerlerde yüksek lisans yapabilmek istiyoruz ve bunun için de yurt dışında bir kongreye katılarak bilimin dünyada nasıl ilerlediğini görebilmek ve bağlantılar kurabilmek istiyoruz. çalışmalarımızı bilişsel psikoloji alanında yürütüyoruz ve psikolojinin özellikle bu alanında dünya çapında yapılan çalışmaları ve gelişmeleri takip etmenin, ileride ülkemizde yapmak istediğimiz çalışmalara da öncülük edebileceğine inanıyoruz. psikolojinin her alanında rekabet fazla olduğundan çalışmalarımızı uluslararası bir kongrede yayınlayabilmenin, ilerideki akademik başarımız için çok önemli olduğunu biliyoruz. istediğiniz takdirde sizlere kongre ile ilgili her şeyi, her şekilde kanıtlayabiliriz. kongre ücreti, uçak biletleri ve konaklama için yaklaşık olarak ?4000-6000? tl arasında bir paraya ihtiyacımız var. ancak büyük küçük her türlü maddi desteğiniz bizlere yardımcı olacaktır. umuyoruz ki rahatsızlık vermemişizdir. şimdiden destekleriniz için teşekkür ederiz. bizlerle aşağıdaki mail adresleri üzerinden iletişim kurarsanız seviniriz. umarım geri dönüş alırız sizlerden :)

oyku.aydin1414@gmail.com

tuncolsu@gmail.com
  • burs almak isteyenler için iq testinin olmasını beklediğim başlık. kafalar pırıl pırıl.
    edit: bu başlıklardan size gelenlere dikkat edin. kendisine bu başlığı ekmek kapısı haline getirmiş olanlar var. anında iban falan isteneceğini sanıyor bu ergenler. ben vazgeçtim artık. iyilik yapayım derken sivilceli sorunlu ergenlerin saldırgan triplerine maruz kalma riskiniz çok yüksek.
hesabın var mı? giriş yap