• swıss otel bosphorus'un konuklarına boğaz gezisi (paşalimanı, beylerbeyi, çengelköy, kandilli, anadolu hisarı, kanlıca, yeniköy, istinye, emirgan) yaptırdığı yeni teknesine verilen isim.
  • büyük çamlıca tepesi. bir de küçük çamlıca var

ayrıca 2.5 litre çamlıca gazoz
  • swissotel'in deniz kazası sonucu kullanılamaz hale gelen eski teknelerinin yerine (bkz: sesta) kullanıma alınan boğaz gezi teknesi
  • maç sonrasi su niyetine içilebilecek güzel bişi.
    hemde ucuz.
  • uzerinde suruyle anten, verici bok pusur olan tepe
  • istanbul'un en yüksek tepesi.
  • yakında ismi küçük arabistan olarak değiştirilebilecek istanbulun en yüksek tepesi. büfelerin önünde büyük harflerle arapça menüler yazmaktadır, kendinizi istanbul'da değil bir arap ülkesinde hissedersiniz. aldığım suyun pet şişesinde bile arapça yazmaktaydı. gerçekten o zaman yavaştan yavaştan geldiklerini hissettim.

--------

ciciş ve minnoşun biri kendince yorumda bulunmuş, çoğu üründe arapçası da yazıyor tüü kaka pis laikçi diye. arapçam yok çok üzgünüm minnoşum resmi dilim türkçe ile daha net belirtmeye çalışırsam,
    pet şişesinde sadece!!! arapça yazıyordu. resmi dili türkçe olan bir ülkenin hamidiye su adlı güzide şirketinin ürününde - üzerini çizerek yazıyorum- sadece arapça yazıyordu.
  • istanbul'un balkonu olarak da adlandırılır. ne kötüdür ki insan balkonunda manzaraya karşı 2 bira içemez.
  • hafta sonu iğne atsan yere düşmeyecek durumda olan yer. evime yakın diye hafta sonları gidip her seferinde pişman olarak dönüyorum. şopar kardeşlerimizin icra ettiği o berbat canlı müziği hiç saymıyorum bile. yaza düğünü olan gelin adayları da gelinlik modelleri konusunda kararsızsa beğenmek için ciddi ciddi çamlıca tepesini ziyaret edebililer. dakika başı bir gelin görme garantisi mevcut. gelmişken bir şeyler içeyim diye aklınızdan geçirme gafletinde bulunursanız 200 kişilik kuyruğa girmeyi göze alın. son olarak sakın arabanızla gitmeyin park yeri bulmak yarım saatinizi alır.
  • muhteşem istanbul manzarası olan tepedir. haritada görür gibi ayaklarınızın altına serilmiştir istanbul. mutlaka görülesidir.
hesabın var mı? giriş yap