şükela:  tümü | bugün
 • datça'da deniz kıyısında şirin mi şirin bir cafe.. datça'ya geldiğimizin ilk günü tesadüf eseri keşfederek gittiğimiz ve çok sevdiğimiz için sonraki günlerde birkaç defa uğradığımız mekan.. sahibi gayet şeker bir insan.. tatlı istediğimde "tatlıları eşim yapıyordu ama şimdi bebeğimiz olduğu için onunla ilgileniyor o yüzden maalesef tatlı veremiyoruz" şeklinde samimi bir açıklama yaparak kendisini sevdirmiştir.. ilk gittiğimde "ice mocha" içmiştim ve sonraki günlerde sürekli "hadi cafe inn'e gidip ice mocha içelim" diyerek dolandım.. hatta abladan "istanbul'da mocha mı yok?" şeklinde tepki çektim.. halbuki o abla bilmez ki mocha bahane maksat cafe inn'de oturmak..
  siz siz olun datça'ya gittiğinizde cafe inn'e uğramadan geçmeyin.. hem denizi seyredin hem mochanızı için..

  not: bu arada türk kahvesinin ve de soğuk sandviçlerinin de gayet leziz olduğunu ekleyeyim..
 • datça kumluk plajında, yeme içme yerleri içinde servis kalitesi en iyi olan mekan. bırakın datça'yı, hatta istanbul'da bile birçok mekan eline su dökemez. sadece servisi değil tabiki. ev yapımı tiramisusu, nefis filtre kahveleri ve espressosu ile diliniz damağınız bayram etsin.
 • istanbul'da hiçbir mekana duymadığımız müşteri bağlılığını duyduğumuz datça kafesi. iki yıldır beşer günlük tatilimizin yarısından çoğunda akşam yemeklerini burda yiyoruz, browni ve cafe inn pizza gibi efsaneleri üstüste sipariş etmekten utanarak. keşke istanbulda olsalar ve iyi ki istanbulda değiller.
 • datça kumluk plajında insanı kendi evinde kahvaltı ediyormuş gibi hissettiren bir cafe, brownie ve pizzası çok lezzetli
 • kadıköy barlar sokağında bir kafe. çayı güzeldir. bonussimo bir garsonu var.
 • bakırköy'ün yegane rock mekanlarından biri idi. lise yıllarında tanışmıştım bu mekanla, yani yaklaşık 18-19 yıl önce. rock ve metal çalardı bu mekanda. çay, kahve, meşrubat, captain black sigara, el altından kahve kupalarında 150 ml'lik bira satılırdı.

  ilk başlarda çok güzel gelmişti, okul çıkışında ve hafta sonları takılacağımız, rahat rahat sigara ve bira içebileceğimiz bir mekan bulmuştuk. ufak da bir arkadaş grubu kurmuştuk kendimize oraya takılanlar ile birlikte. evimize de yakındı. gel zaman git zaman biz büyüdük, oraya takılan kitle gençleşti. belki 15 senedir uğramıyorumdur, belki de fazlası. hala açık mıdır kapalı mıdır bilemiyorum.
 • izmir urla merkezinde bulunan avmnin orta katında bulunan ve şuan da bira içtiğim güzel mekan.