13 entry daha
  • bu yıl filmekiminde izlediğim onca film arasında en çok etki bırakanlardan biri oldu. kitabını da alıp okumalı
    --- spoiler ---

baba oğul sahnesi nasıl duygu dolu, nasıl gerçekti öyle. klişelere alışkın izleyiciyi kendi önyargılarıyla yüzleştirirken aşkı, pişmanlığı ve yaşanamayanları da hatırlatan müthiş vurucu bir bölüm. bayıldım...

--- spoiler ---
  • ilginç bir filmdi. apricot'un kökenini ve şeftalinin kullanım alanları ile ilgili ince bir detayı öğrendim. mekanları ise çok beğendim. rexx'in rahatsız koltuklarında, boyun fıtığı olmama ramak kala farklı bir deneyim yaşattı elio ile oliver. en iyi performans ödülünün sahibi ise azmi ve cesur hareketleri ile mevsimlere meydan okuyan sinek.
  • filmekimi'nde izleyebilmek icin 2 saat bilet sirasinda beklememe degdiren, bu yilin suana kadarki en iyi filmi. ben de ne yazik ki hickira hickira aglayan gruptanim. bu yilki toronto ve venedik'te odul alan yapimlarin yarattigi hayal kirikligindan sonra (bkz: the shape of water) 2017'nin boyle gececegini kabullenmistim ki gercek anlamda kurtarici oldu.
491 entry daha
hesabın var mı? giriş yap