• solo oynarken karşılıklı olarak birebir savaştığım rakiperin çoğunun kill cam'ine baktığımda ben neredeyse 10-15 mermi atış yapmışken 5-6'sını gösteriyor. ilaveten rakipten önce ateş ediyorum ama rakipten sonra saldırıyor gösteriyor beni kill cam. ve rakip 7-8 tane mermi ile beni vurabiliyor.

artık sorun ping'ten mi, aim assist'ten mi, package burst'ten mi, yoksa input lag'den mi kaynaklanıyor, nerede bilmiyorum.

pc oyuncusuyum.

ping değerlerim kabloluya rağmen 78'den aşağı inmiyor. rakiplerimin genel olarak 20.
  • bu dünyanın kanseri çinliler sayesinde iyice oynanmaz bir oyun haline gelmiştir. adamlar hile ile oynuyorlar. adam saklandığın duvarın bile arkasından seni görüp nokta atışı yapıyor. silahlar için ayrı hile kullanıyorlar. lanet ettirdiler en sonunda. gram keyif alamıyorum oyundan. mao'ya ayrı şi cinping'e ayrı jackie chan'e ayrı sokayım. yao ming'in babaannesi kaşar. geçmiyor sinirim.
  • ilk shadowbanımı yediğime göre hakkında bi iki laf edeyim.

warzone 1 ve 2'yi de oynadım. ikisi hakkında entry girmiştim zaten. warzone 3 diğer 2 oyuna göre daha iyi yüzde yüz. özellikle 2'ye göre.

warzone 1'den beri olan audio problemi hala var. canları sağolsun 2000 kişinin çalıştığı 70 milyar dolarlık indie firma sonuçta. olur öyle şeyler. perke high alert yerine flex koyarsanız ayak sesi duymama probleminin yüzde 90'ı çözülüÿo. ayrıca niye bütün sesler distraction onu da hala anlamış değilim ama dediğim gibi indie firma olduğu için warzone 8'de falan hatalarından dönerler umarım.

br haritası yine çok kötü. özellikle evlerin tasarımları. indie firma oldukları için galiba 70 milyar dolarlık designer çalıştırmaya paraları yetmemiş olacak ki ai tasarlamış gibi. ne yapalım biraz para kazanabilirlerse bi sonraki oyunda insan tasarımı evler görebiliriz belki.

gelelim aim assiste her sene olduğu gibi. mnk oyuncusuysanız yapabileceğiniz sadece 2 şey var onlar da yüzde yüz verimle çalışmıyo tabii ki. birincisi her fightınızda smoke kullanmak. eğer çok yakın değilseniz karşıdaki oyuncunun aim assisti çalışmıyo. ikincisi drop shot yapmak. aim assisti kesinlikle nerflemeleri gerekiyo ama activisionın çok da umrunda değil gibi.

hile sistemine gelmeden şunu da söyleyeyim. movementınızı geliştirmeden iyi oyuncu olmanız pek mümkün değil. controllerla oynuyorsanız da size bir şey dememe gerek yok controller sizin yerinize oynuyo zaten haha.

evet shadowbana gelirsek. warzone 1'den beri kullandığım hesap yani yeni hesap da değil. oyunda bi anti cheat zaten yok yersen ricochet var. yani eşi benzeri görülmemiş bir sistem spam reporttan dolayı legit oyuncu banlamak. rage hackerlar oynamaya devam ederken gerçekten güzel bi anti cheat sistemi. umarım shadowban loopuna girmem. bakalım bir hafta içinde açılır heralde hesap. ama yine aynı yere geldik. 2000 kişinin çalıştığı 70 milyar dolarlık indie bi firma olduğu için activision oyunlarına çalışan düzgün bi anti cheat sistemi getirmeleri mümkün değil.
  • bu entry kendini imha edebilir. etmeyebilir de.

call of duty'nin artik burundugu haldir bu warzone muhabbeti.
    call of duty boyle bir oyun.

bakiniz, bugune kadar cikmis butun call of duty oyunlarini oynamis, iyi kotu ayirt etmeden single player'ini bitirmis birisiyim.
    bunun disinda sadece mw'nin multiplayer'inda 1000+ saatim var oyunda.
    ben bu oyunun her seyini oynadim. butun iceriklerini tukettim. para verdim skin falan satin aldim. her sene yenisi ciktiginda gittim deluxe edition falan aldim.

call of duty ghosts gibi neredeyse activision'in bile "yok birader yanlisin var, biz oyle bir oyun yapmadik" reddedecegi bir garabeti bile deluxe oynadim ben.
    ister fanboy de ister baska bir sey, bu serinin yeni oyunu ciktigi zaman ben onu oynarim.

diyordum.
    ta ki mw iii'e kadar. kardesim, bu isin iyice boku cikti.
    yani tamam eskiden de super degildiniz coktandir sicmistiniz zaten ama mw iii'te artik boku cikti. o ne bicim single player olm? bak daha mp'ye girmedim.
    koymasaydiniz kardesim. hic koymasaydiniz. call of duty black ops 4'te zaten koymadiniz amina koyim ne oldu yani tekrar yapacaktiniz?
    sonra studyolar tuttu birbirini sucladi. yok activision baski uyguladi, bu studyodan assetler gelecekti gelmedi, oyun motorunun dokumani yoktu, product managerlar anlasamadi cart curt diye.
    e kardesim bu oyunun bu kadar boktan olmasinin suclusu kim? herkes topu birbirine atiyor. activision da diyor ki "aga ben yayinciyim". guler misin aglar misin*
    https://www.metacritic.com/…uty-modern-warfare-iii/ al bak call of duty tarihindeki gelmis gecmis en kotu oyun.
    olm call of duty ghosts'un bile skoru bununkinin iki kati amk asldkjasd. hele user skoru, 2 katindan fazla. infinity warfare'dan bile kotu amk oyun.

bakin size oyuncuyu nasil soguslediklerini soyleyeyim, bu oyun dlc olacakti en basta. yani mw ii'ye ek bir icerik seklinde gelecekti. ama sen simdi dlc'yi tutup da 70$ fiyattan satamazsin. benim gibi cod markasini takip eden deluxe edition alan adamlara dlc'yi 100$'a ittiremezsin.
    ne yapti bunun yerine? tuttu dlc icerigi yeni bir oyun olarak verdi.
    adina da mw iii dedi. studyoya da dedi ki uydurun amk iste bir seyler. adamlar nasil olsa warzone'dan koyuyor parayi.
    adamlar sadece warzone'dan tahmin edilen 8-10milyar dolar para koymus. bak milyon degil, milyar diyorum. paraya bak amina koyim.
    e kardesim sen zaten para basma makinesi yapmissin. ulan paran mi yok it? neden bunu dlc olarak vermedin? dogru durust bir call of duty cikarsaydin ya aq.

nerde lan orijinal modern warfare 1 mesela? ilk sinematik fps deneyimini sundun oyuncuya. aksiyon sahneleri, gorevler, muzikler, konusmalar falan inanilmazdi. ulan mw iii'e gorev koymaya utanir insan.
    oyun lineer degil. bakin simdi oynamayanlara soyle anlatayim:
    seni bir haritanin icine atiyorlar. warzone'da kullanilacak harita ileride*. bir varyasyonu ya da. sonra harita icinde objektifler veriyorlar. sen sika sika ilerliyorsun. cod gorevi bu. kafayi yersin asdkljasd. oyunun %95'i falan tek basina takiliyorsun. multiplayer'da gorecegin seyleri kullaniyorsun falan.
    e kardesim nerde savas atmosferi? nedir bu yani, kapinin birinden adamlar kosarak cikiyor sen de silahla ates ediyorsun duf duf olduler hadi go. bu mu amk?
    ulan 2007'de yaptigin oyuna bak. 17 sene gecmis aradan. hala ayni kalitede oyun yapamamissin.
    cok zor is degil yemin ediyorum. millete guzel savas atmosferi yarat, gercekci aksiyon sahneleri ver, adam gibi bolumler dizayn et. paraniz mi yok amina koyim? tabakhaneye bok yetistirir gibi her sene bir oyun yapmak zorunda degilsiniz.

gelelim multiplayer'a.
    mp oynuyorsaniz cod blog okumaniz sart.
    her oyunda gameplay degisiyor. ya birader bak valorant, counter strike, eski call of dutyler falan, gameplay degisiyor mu? degismiyor.
    ne bok yemeye slide cancel'i iptal ediyorsun mesela? sonra aa tuh biz yanlis yaptik diye geri getiriyorsun. geri getirdigin yetmiyor oyunu bir de %25 falan hizlandiriyorsun.
    yil olmus 2024, ses problemi hala devam ediyor. 2019'dan beri amina kodumun oyununda ses problemi var. 5 sene olmus.
    dmz diye bir sey cikarttiniz. neden yaptiniz boyle bir seyi amk?
    extraction based oyunlar populer oldu siz de "hadi biz de yapalim" dediniz. sonra olay google'in sosyal medya hikayesine dondu.
    item topluyorsun, bir boka yaramiyor. single player'da item craft ettirdin o kadar mw 2'de dmz'e koyacaz dedin. sonra da yok motor izin vermiyor bunu yapamadik, itemlari extract oldugunuzda xp olarak alacaksiniz gibi sacma bir cozumle geldiniz. dmz hala beta.
    tarkov'a bir cod yaklasimi gelebilirdi halbuki, sictiniz orda. ne anlami kaldi? bak kimse oynamiyor.
    tarkov yapmaya calisirken patladiniz. he tarkov da patladi ama orasi ayri mesele, farkli basligin konusu.

mw iii'te zombie getirdiniz pve kafasi. tamam iyi guzel eglenceli ama lol'culerin aram atmasi gibi bir sey oldu. zombie yapmanin hic bir mantigi yok. neymis? silah skini acacakmisim. ya bi siktir git abi zaten butun skinlere salak sacma challengelar koyuyorsun.
    oyuncunun mp'de harcadigi vakti artirmak icin bile attachmentlari silah levellarina bagli hale getirmissin. bazi attachmentlar icin bazi silahlari levellamak gerekiyor.

ha bir de hile durumu var. eger konsoldan oynamiyorsan, hangi oyununa girersen gir hayvan gibi hile var. bi cozemediler su mevzuyu. hayir cs, valorant nasil cozuyor? bunlar neden cozemiyor?
    tamam hic yok degil ama yine de warzone bir noktada oynanamaz hale gelmis durumda. anca konsoldan falan gireceksin ki oyunun bir noktada tadi ciksin. he sorsan artik tadi cikiyor mu? yok.
    warzone eskiden battle royale kivamindaydi. pubg ile basladi bu akim. sonra cod bir noktada girip yamulttu ortaligi. bakin kotu falan demiyorum. ancak artik bu tur local maxima'ya ulasti yani. daha ne ekleyeceksin oyuna? daha farkli ne sunacaksin artik?
    birak yeni oyuncu katmayi, mevcut oyuncuyu da kaybediyorsun.
    her sezon silahlara guncelleme geliyor amk. her sezon farkli bir meta var. kasitli mi yapiyorlar bilmiyorum ama her sezon bir silah asiri op oluyor, herkesin elinde onu goruyorsun.
    sonra bir silah meta oldu oyunda cesitlilik azaldi diye bi update cakip bu sefer silahlari nerfluyorsun. sonra off bu da olmadi deyip farkli silahlari buffliyorsun falan derken amina koyuyorsun oyunun.
    olm o kadar zor isler degil bu silahlari ayarlamak. bunu kasitli yapiyorlar bence. her sezon millet yeni silahla takilsin diye.

ranked'a giriyorsun herif sanki casual oynuyormus gibi embesil embesil oyun oynuyor.
    statlara bakiyorsun karsi takimin birincisinden bile yuksek skor yapmissin sv1. olmussun ama 0 puan veriyor cunku takimindaki diger andavallar embesil gibi oynadigi, bu yuzden maci kaybettigin icin.
    sonra sen iyi oynuyorsan eger, acemilere veriyor seni ki ranked'da ilerle diye. matchmaking de boyle malca calisiyor.
    oyle sikim gibi kaliyorsun. 100 tane mac yapacan ki denk getiresin. ya da bot gibi takiliyorsun 6-7 mac. sonra seni dogru durust bir takima atiyor.

neyse yani bu oyunu cok severim, oyun tarihinin mihenk taslarindandir. bir turun oncusudur ama activision'in elinde artik sut vermekten kurumus inege dondu. bakalim, yeni oyunu on siparis vermeyecegim. eger incelemeleri kotuyse hic almayacagim bu da benim icin ilk olacak.
  • aksamlari oynamak icin ranked mode'da 3. olacak oyuncu aradigimizdir. platium ya da diamond ariyoruz. kd cok onemli degil, takim oyuncusu ve akli basinda olun yeter.* su an diamond 1 ve plat 3 arasinda asansor olduk random 3. yuzunden. crimson 1 hedef. 1 - 2 gun oynayip kimyaya bakariz uzulmece darilmaca olmaz. yesillendirebilirsiniz. (1 xbox, 1 pc)
hesabın var mı? giriş yap