• calvin harris'e açık mektup;

sevgili calvin,

i created disco'dan beridir seni severim dinlerim. iyi çocuksun, gençsin yeteneklisin. acceptable in the 80s, i'm not alone şarkıların efsanedir, yeri her zaman ayrıdır.

nitekim, son zamanlarda çeşitli düetlere imza atıyorsun. at tabi güzel kardeşim, hangi dj gündeme gelmiş düetsiz, ünlü bir hatunun arkasında turntable başında fıçıkı fıçıkı yapmadan asıl işi sizin yaptığınızı anlatmadan. yap tabi, hakkındır.

ama düet yaptığın kişiye dikkat et evlat. dizzee rascal dedin dance wiv me dedin, olur mu dedik süper oldu. kelis dedin ki kendisi son zamanlarda elektronik müziğe gönül vermiş gibi görünüyor. acapella olsun, düetiniz epic bounce olsun. sonra kalktın rihanna'yla yaptın düeti. we found love dedin. iyi de dedin süper olmuş gerçekten ama bundan sonra allasen david guetta gibi flo-rida falan gibi abuk sabuk gangstalarla her önüne gelen koca popoluyla düet yapma. çok şarkı da yapma gözünü seveyim. herkes dinlemek zorunda değil seni, bilen dinlesin bırak. david guetta'yı herkes biliyor da noluyor, apaçi gözdesi oldu bitti gözümüzde.

o yüzden david guetta etti sen etme koç. çizgini koru. adına leke düşürme.

haydin kal sağlıcakla

sevgilerimle
    eksensiz.
  • florence welch ile birlikte dünyayı ele geçirebilirler. gık çıkarırsam neyim.
  • florence and the machine'nin spectrum parçasına dehşet ötesi bir remix yapmıştır. hastası olunmuştur.

dinlemek isteyenler için:
    http://www.youtube.com/watch?v=szhlroghfti
  • 2012 yılında çıkarttığı 18 months albümünden tam 8 parça ile ingiltere listelerinde ilk 10'a girmeyi başarıp liste rekorunu kırmayı başarmış olan şarkıcı. daha önce michael jackson, bad ve dangerous albümleri ile 7'şer ilk 10 hiti çıkartmıştı. bu 8 parça şunlardır :

1- bounce (kelis'le birlikte) - 2 numara
    2- feel so close - 2 numara
    3- we found love (rihanna ile birlikte) - 1 numara
    4- let’s go (ne-yo ile birlikte) - 2 numara
    5- we’ll be coming back (example ile birlikte) - 2 numara
    6- sweet nothing (florence welch ile birlikte) - 1 numara
    7- drinking from the bottle - 5 numara
    8- i need your love (ellie goulding ile birlikte) - 4 numara

edit : 2017 yılında ed sheeran ve albümü divide'ın 9 parçası aynı hafta ilk 10'da yer alınca rekor da ed sheeran'a geçmiştir.
  • summer'da vokaller kendisine aitmiş.

heyt.
  • yerinde olsam oturur, florence welch ile ortak bir albüm çıkarırdım. bunu yaptığı vakit ortalığı dağıtacak olan dj.
  • gelecek vaad etme günlerini bundan uzun zaman önce arkasında bırakmıştır kendisi. sanılanın aksine harris'in gelecek vaad ettiği yıllar en fazla 2008-2010 yılları arasına tekabül eder ama insanlar kendisini 2011 yılının sonlarına doğru çıkan we found love ile tanımaya başladığı için kendisinden bu şekilde bahsedilmesi de normal aslında. çünkü insanların büyük bir çoğunluğu 99 yılından beri bu işle uğraşan harris'i yeni djlerden sanıyordu yakın zamana kadar. neredeyse çocukluğundan beri bu piyasanın içinde bulunan harris'in yükselmeye başladığı yıl 2010 yılıdır çünkü bu yıl içerisinde çok iyi djlerin arkasında çalma imkanı bulduktan sonra yeteneğini ve kalitesini belli etmiş, yeterli desteği görerek de feel so close, we found love ile 2011 yılında da patlama yapmıştır. kaldı ki feel so close'u daha önce çıkartmasına rağmen insanlar bu şarkıyı daha sonra öğrendi. o dönemlerde radyolarda bile doğru düzgün çalmıyordu bu şarkı.

aslında bu yılların öncesinde de acceptable in the 80s, stars come out, flashback, limits ve aklıma gelmeyen pek çok başarılı şarkısı vardı ama daha sonra değişen müzik piyasasıyla o da tarzının dışına biraz daha çıkmaya başlayarak çok daha başarılı oldu. kariyerinin en uç noktası da 2012 yılına denk geliyor ki ben 2 senedir kendisinin kötü şarkısına daha denk gelmedim. bu sene içerisinde florence welch ile çalıştıkları tüm şarkılar zaten başlı başına bir şaheser. açıkçası ben 2012'de djmag top 100 djs listesinde çok daha büyük bir sıçrama yapmasını bekliyordum, çünkü calvin harris artık kalitesini ve yeteneğini ispatlamış bir dj haline çoktan geldi ama dj mag'ın eski ciddiyeti ve güvenilirliği olmadığı için bu duruma pek takmadım. bu seneki yani 2013 yılı listesinde de çok daha büyük bir çıkış yapıp en kötü ilk 10'a girmesini bekliyorum ben ama tersi olursa da pek şaşırmam açıkçası.
  • alesso ve hurts ile ortak çalışması olan under control parçası çıkmıştır.

dinlemek isteyenler için:
    alesso & calvin harris ft. hurts - "under control"
  • summer adlı single'ı yayınlanmıştır. dinlemek isteyenler için:

calvin harris - summer
  • kendisini canlı canlı görmedikten önce sadece keyifle dinlediğim lakin konserde gözlerimin önünde salındıktan, alnındaki teri elinin teriyle silip bana dogru (tercihen bana) gülümsemesinden sonra deliler gibi aşık oldugum güzel iskoç harikası.
hesabın var mı? giriş yap