• bu geceki bölümle tüm türkiyenin çişinin geldiğine yemin edebilirim:)
  • ben istanbullu gelin dizisinde ademin terapi sahnelerinde ekrana yapışırdım. öyle güzel işlenmişti terapi sahneleri.
    hatta dizinin başlığında da hep “adem’in gülseren hanımla olan sahnelerinden dizi yapılmalı” diye de çok yazdım.
    hay yazmaz olaydım.
    bir şeyin de ... unu çıkarmasa olmazlar.

ben terapi sahnelerinin dizi olmasının insanlara iyi geleceğini düşünmüştüm. eğer aynı tempoda, abartmadan yapsaydılar, o karanlık hayatların içinde başka başka olaylar sokmasaydılar insanlara biraz da olsa psikolojiyi/empatiyi öğretebilirlerdi.

şu an herkes psikopata bağladı.

bravo.

bu arada burcu biricik i de harcadınız!(yapımcılar)
  • korsedeki kız
  • nalan'ın psikopat anasını evire çevire dövmek lazım. bu karıların ve heriflerin anlayacağı dil bu. kendi çocuğuna bile sevgi merhamet hissedemeyen vicdanı hiç gelişmemiş bu tip mahluklar terapiden filan fayda görmez. sadece güce saygı duyarlar. toplum kurallarına uymaları, başkalarının en temel haklarına tecavüz etmemeleri gerçeğini başka türlü öğrenemezler. kızının en temel biyolojik işlevlerine bile müdahale etmeye kalkan güç ve iktidar manyağı zalim bir kadın. evet dayak bir terbiye yöntemidir. bu tarz ilkel mahlukları başka türlü dize getiremezsin.
  • hep heran bi gerginlik olacakmış gibi, cüce korku filminden çıkmış sanki, anlamsız bi ciddiyet... diziyi izlerken nefesimi tuttuğumu hissettim, feridenin kızı sımsıkı bağladığı sıra ben de daraldım. dayanamayıp değiştirdim sonra tekrar geldim o kısımlar geçmiş mi diye, hem izleyince rahatsız oluyordum hem de garip bi şekilde dizi beni kendine çekiyordu anlamadim henuz.
  • ilk bölümde biz söylemiştik bunlar da ikinci bölümde itiraf ettiler nalan'ın diana, annesinin elizabeth olduğunu. nalan'ın rüyaları da öyle hakeza.
    yine ailecek çiftliğe davet edilmeleri ve kayınpeder ile gelinin baş başa vakit geçirmeleri de diana ve phillip'in balmoral'da geyik avına gitmesi. orijinali için bakınız the crown s4e2 the balmoral test.

son sahneye gelirken charles dediğimiz sedat'ın christian grey olduğunu görüyoruz.
  • yönetmenin devamlı zoom in yaparak neyi denediğini merak ettiğim boğucu dizi.
  • sedat ve babası hariç iyi oyunculukları olan dizi..
  • baş rolde oynayan uzun elemanı bir ben bart simpson a benzetiyor değilim dimi?
  • tuhaf sahneler cüce falan olan yere kadar izledim twin peaks izliyorum sandim bi ara
hesabın var mı? giriş yap