• sadece sigara degil
    70 lerin rock tarihinde
    onemli bir ingiliz grup

onemli alnumleri
    the snow goose
    stationary traveller
  • admin sigarasi...
  • bazı orospu çocuklarına göre sonradan içmenin orospu çocukluğu olduğu sigara. sanane lan sik soyu. evet ucuz diye içiyorum var mı diyeceğin? sen kim köpeksin de senin sigarandan içiyorum diye orospu çocuğu deme haddini kendinde buluyosun?
  • 815.000 tl olmuş, göçerten ama bırakılamayan sigara
  • sigara olarak iyidir. grup olarak muhteşemdir. çanta olarak da severek kullanırım. hayvan olarak bi münasebetim olmadı ama zor şartlardaki dirayetini taktir etmişimdir.

çocuğum olursa adını camel koyucam. belki kemıl..kemal..vay be.
  • en büyük reklam indirimdir mantığıyla hareket edip, muhakkak ki işin matematiğini de çok iyi yaparak piyasaya güzel bir aduket çeken zeki sigara. aynı zamanda 'ama biz sizin sağlığınızı düşünüyoruz' diye bik bik edip, bindirdikleri vergilerle cebini dolduran devlete karşı anarşik bir eylem sergilemiş sigaradır.

her gün sıkıntısız edinebildiğim sigaradır. bazı yerlerde zor bulunuyor oluşunun sebeplerinden biri de fiyatının artacağını düşünüp elinde bekleten bazı uyanık aracılar ve satıcılardır.

sigaranın popülerliği falan da olmaz arkaaşlar. sigaranın popüler kültür olarak varlığı lisede yaşandı ve bitti. daha fazla uzatmayın.
  • lan arkadaş iyi ki ucuzladı. keşke ucuzlamasaydı da her gün aynı sigarayı içseydik. camel'in fiyatı düştüğünden beri resmen genzim sikildi.

- camel var mı abi ? (bi umut)
    - yok kardeşim (adam bıkmış amk)
    - (ulan şimdi anadolu istesek adam fakire bak diyecek) marlboro alayım o zaman.
    - tabi buyur.

ertesi gün

- camel var mı abi ?
    - geldiği gibi bitiyo kardeşim.
    - hmm o zaman winston ver bari.
    - tabi buyur.

sonraki gün

- camel var mı abi ?
    - yok be güzel kardeşim
    - anadolu ver o zaman
    - buyur.

bugün

- camel yok demi abi ?
    - malesef yok
    - hiç mi yok ?
    - valla yok
    - bana da mı yok
    - yok işte yahu
    - kim alıyo amına koyim bu camelleri. kartonla mı satıyon abi
    - lan git deli etme adamı
    - camel ucuzladığından beri bi dal içemedim ona yanıyorum.
    - al vereyim bi tane yak bari.
    - ver amına koyim
  • ucuzladıktan sonra ben de bundan içmeye başladım. eskiden muratti içerdim ama ucuzladıktan sonra camel' a geçtim. çevremde bir sürü insan var camel'e geçiş yapan, 5 liralık sigara içen birisi 1,5 lira daha üstüne koyup nispeten daha kaliteli sigara içmiş oluyor, 9-10 tl'lik sigara içen de daha ucuza camel içmiş oluyor.

yalnız dikkatimi çeken bir şey var; kimse de ucuzladığından dolayı camel'a geçiş yaptığını söylemiyor amk. sorsan, ya geçen içmiştir de tadını beğenmiştir ya da hayatı boyunca hep merak etmiştir bu sigaranın tadını ve beğenmiştir, o yüzden geçiş yapmıştır. ucuzladığından dolayı camel'a geçiş yaptığını söyleyen bir allah'ın kuluna rastlamadım amk, kimse şeklinden ödün vermiyor. ben de bu gruba dahilim aslında.

ucuzluğun ilk zamanları bakkala camel almak için girdiydim de, benden önce camel alan herifin arkasından epey saydırdıydı "kendimi bildim bileli parliament içer, ucuzladı diye camel içiyor pezemenk" diye, ben de muratti alıp çıkmıştım o sefer.

sırf o yüzden artık bakkaldan almıyorum sigarayı, 300 metre kadar yürüyüp caddedeki büfeden alıyorum. büfedeki dayıya 40 yıllık camel içicisi gibi " dayı sigarayı ucuzlattılar kötü ettiler, önüne gelen camel içer olmuş at izi it izine karıştı, nasıl zamane oldu bu böyle" diyerek gözlerimi kısıp uzaklara bakıyorum, söyleniyorum sinirli sinirli. o da bana hak veriyor, hiçbir şey demiyor ama kafasıyla onaylıyor.
  • - günde beş paket içiyorum abi...
    - yok deve!
  • kişisel görüşüm her sigaranın içen insanlar için bir imajı vardır. bu sigara kesinlikle genç ve özgür insan sigarasıdır, eğer dikkatli bakarsanız yaşlılar bu sigarayı pek içmezler. ayrıca bu sigarayı genel olarak tikky kesimin elinde de göremezsiniz ya da takım elbiseli abilerin elinde olmaz; bu sigara parayı, pulu hatta dünyayı umursamayan insanlar içindir.
    (not: evet camel içiyorum ve bu sigaranın bende uyandırdığı imaj budur kişilere göre farklılık gösterir)
hesabın var mı? giriş yap