şükela:  tümü | bugün
 • ingilizler'in şeyma subaşı'sı.
 • bu kadının büyük büyük ninesi de kral vii. edward'ın metresiymiş 1898-1910 arasında*. ne aile be.
 • kraliçe 2. elizabeth tarafından prens charles ile 7. evlilik yıldönümlerinde, royal victorian order isimli şövalyelik tarikatının, british aleminin en yüksek nişanı olan dame grand cross'u ile onurlandırılan azimli teyze. bu insanların tarihi bir kurgusal romanda gibi yaşayışları ve davranışları beni öldürüyor gülmekten. iş güç yok, para bol, kendi kendilerine kraliyetçilik oynuyorlar. negzel lan.

  link de var: camilla new title
 • ingiltere veliaht prensinin uzatmalı ve sakıncalı aşkı. 8 nisan'da dünya evine girecek olan ancak eşi kral olsa dahi kendisinin kraliçe olamayacağı karara bağlanmış, prenseslikle iktifa edecek düşes.
 • prens charles ın zevkini sikeyim
 • diana'yi sevenler neden camilla'dan nefret ediyor anlamiyorum. diana'nin hayatının bombok olmasının nedeni camilla degil ki. kaldı ki diana evlenmeden önce her şeyi biliyordu. düğün günü gözlerinin sadece camilla'yi aradığını kendisi söylüyor "sadece ona baktım" diyor. diana sempatik, yardimsever, acı dolu bir ünlü olabilir ama bu onun hayatın her alanında haklı olduğunu göstermez. belki de diana bu aşkı bile bile prenses olmak için evlendi. oyle değilse bile bu aşkı bilerek kabul etti bu evliliği. evliliklerinin sonrasında adam kadının aldığı hediye ile çıkıyor basının karşısına. diana bunun camilla'nin hediyesi olduğunu biliyor üstelik. yine de evlenirken "dünyanın en mutlu kadını olduğumu biliyorum" diyor. prenses olmak istiyor belki ya da kocasını kendine aşık edebileceğini düşünüyor. her iki durumda da camilla'nin bir suçu yok.

  bır de camilla açısından bakalım: bir adama aşıksın yılarca, bakire olmadığın için onunla evlenemiyorsun. gozunun önünde evleniyorlar, (bkz: bihter ziyagil) her daim bu evliliği görüyorsun, çocuklarını tebrik ediyorsun, her yerde ne kadar yaşlı ve çirkin olduğun konusuluyor. sen yine de yıllarca bu adami sevmekten vazgeçmiyorsu, acı çekiyorsun ama medyatik olmadığın için senin çektiğin acı aci kabul edilmiyor, adeta cadi ilan ediliyorsun. medyanin insanların algısını, duygularını nasıl yönlendirdiğine, düşünme yetilerini ortadan kaldırdığına güzel bir örnektir bu hikaye.

  son lafım da aşktan, sevgiden anlamayıp "genç ve güzel kadını bırakıp çirkin ve yaşlı kadını sevdi" diye charles'i eleştirenlere: misafirlikte kullandığınız tuvaletin sifonu bozulsun inşallah. sevgiliniz sizden daha genc, daha güzel, daha kaslı, daha zayıf bir kadın/adam bulsun insallah. amin.
 • kanımca charles'i avucuna almasının sebebi anne sıcaklığından yoksun büyüyen prense bir anne şefkatiyle yaklaşmasındandı.
  diana'da aslında medyanın abarttığı gibi bir melek değil, saçma kaprisleri olan küçük bir kız çocuğu gibiydi ve bu charles'ı bayağı bir darlayınca kendini yine camilla'nın şefkatli kollarına attı.
 • halkın tepkisinden çekinerek kullanmadığı bir ünvanı var: galler prensesi. evet maalesef :(

  prens charles bi gün kral olursa bu hanım da princess consort olacakmış, aslında literatürde böyle bi ünvan mevcut değilmiş ama camilla o kadar mütevazıymış ki kraliçeliği istememiş. gözlerim yaşardı. neyse ki ikinci elizabeth ortamı charles’a bırakmaz, gerekirse 200 yıl yaşar yine de tahtı william’a devreder (tonton nine rulz)
 • prenses diana'nin mezarinda dört dönmesini saglayan kadin.özellikle su dakikalarda.
 • prens charles'ın diana'yı bırakıp ısrarla kollarına koştuğu kadın.