• bir galatasaray taraftarı olarak beni sorulara boğan cezadır;

eğer kamera görüntüleri delil kabul edildi ise, şenol güneş neden ceza almadı?
    eğer hakem raporuna dayanıyorsa, hakem maç esnasında caner'i neden atmadı?

aylar sonra edit'i: emre belözoğlu ceza almıyorsa bu çocuğa neden "milat" muamelesi yaptınız?
  • 43 bin de para cezası verilmiş. kimse sallamıyosa bana bağışlasınlar lan o parayı. federasyonun ihtiyacı yoktur zaten.
  • caner'i koruyacak değilim, isterlerse emekli etsinler. ceza da tamam. ancak benim anlamadığım bu işlerin bir standardı yok mu, lig tv kameramanlarının çekim yaptığı açının kaderine göre mi oyuncular ceza alacak? yani şansına kameraman o an seni çekerse al ceza, yoksa alma. hakemlerden daha güçlü o zaman rejiyi yöneten kişi.

madem böyle bir kural var, 22 oyuncuya da dedike birer kamera ayarlanmalı, futbolcular 5 dakikada bir küfür ediyor, her yakalanan cezayı yesin. küfür bekçiliği yapalım hep beraber. ha hakeme "ananı s.." demişsin, ha taraftara, ha rakibe.
  • son 4 haftadır ligte kötü bir performans sergileyen beşiktaş'ın toparlanmasıyla sonuçlanacak bir olaydır. izleyin görün.

yetenekli bir futbolcu olan caner'in doğrudan ve dolaylı etkilerine iyi bakmak lazım. günündeyse hücumu çok iyi destekleyen caner, defansif olarak çok basit hata ve ihmallerı sıkça yapıyor.

sık sık kavga ve tartışma çıkarıyor, takımı geriyor. bu da takımda kısa vadeli gerginliklerin yanında gruplaşmaya varan sorunlara yol açıyor. maç içinde hakemle abartı şekilde uğraşması oyunu soğutuyor, diğer oyuncuların maça konsantrasyonunu düşürüyor, hakemde bir antipati yaratıyor.

özetle caner bulunduğu ortamda davranışları yüzünden faydasından çok zarara yol açıyor. bu ceza en çok beşiktaş'a yarar.
  • her şeyden evvel, sözlük'teki spor başlıklarına artık fazla uğramama kararımı sekteye uğratan elim hadise. bu kadar kültürsüz herifin içinde spordan bahsetmek açma gelmeye başladı zaten uzun zamandır. bakıldığı zaman spor entrylerimin fazla olduğu görülecektir. yani bu saptama, yazılmış hemen her spor entrymden sonra gelen küfürlerden, daha insaflısı olan hakaretlerden sonra alınmıştır. çünkü dünya insanı olamamak, çomar olmak, kültürsüz insanların işidir ve üzülerek söylüyorum ki moderasyon eskisi kadar seçici değil. önüne gelen yazar oluyor ve geceleri ya swinger, fetiş videoları hortluyor, ya da girdiğiniz küfürsüz entryden sonra küfürlü mesajlar düşüyor gelen kutunuza. bu nedenle girmek istemiyorum spor başlıklarına ama, şu karar beni yazmaya sevk etti.

öncelikle şu anlaşılsın; caner erkin'in küfretmesini, çok küçük bir topluluk hariç tavip etmiyoruz biz beşiktaşlılar olarak. nasıl ki yaşlı başlı kadınlara saldıran gs topluluğu çıkınca ''bunlar bir avuç hergele yav, galatasaray taraftarının tamamını yansıtmaz'' dediler, bu durum da öyledir. holigan, saldırgan bir grup bizde de var ve bunlar azınlıktır. beşiktaş taraftarının tamamını yansıtmaz. bu nedenle, caner'in ettiği küfürlerden ötürü muzdaribiz, pdfk'nın ceza vermesini istiyoruz.

fakat; verilen cezaya baktığımız zaman, her ne kadar rakiplerimiz kabul etmiyor ve etmeyecek olsalar da, sistematik bir saldırıyı görebiliyoruz. neden? caner, hakeme ettiği küfürlerden ötürü 4 maç ceza aldı. bunun alt ve üst sınırı tartışılır ama, şahsen ben de 4 maç ceza öngörüyordum. şaşırmadım da, üzülmedim de. 4 maç uygundur. gerçi birazdan değineceklerim var ama neyse.

sonra 2 maç daha ekleniyor işin içine. nedir o 2 maç ceza? caner'in, müsabakanın hakemine yönelik sportmenlik dışı hareketlerinden ötürü, 2 maç ceza. şimdi allah aşkına, geçtiğimiz haftalarda galatasaraylı maicon da gidip hakemin önünde, hakeme doğru bağırarak sevinç gösterisinde bulunmuştu. nerede maicon'un 2 maçlık cezası?

caner erkin günlerdir gündemde. raporda küfür müfür yok. kamera kayıtları ile verilen bir ceza söz konusu. güzel. volkan demirel'in hemen her derbide ''ananı sikeceğim senin'' küfürlerini ekranlarda defalarca görmemize rağmen, ceza almamasını bana kim açıklayabilir? geçen seneki derbide talisca ve gökhan gönül'e ettiği küfürleri 80 milyon gördü televizyonlarda. görüntüleri de var halen ortalıkta. ceza nerede? talisca demişken, volkan'a gösterdiği orta parmak nedeniyle dava açıldı, nihayet getirilme kararı çıkartılarak ifadeye getirildi. olayın içindeki volkan için neden dava açılmıyor?

bu konuların gediklisi; emre belözoğlu. bilic'i darp etmeye kalktı, küfürlerini cümle alem gördü, milli forma üzerindeyken küfürler etti, son çağırıldığı milli maçlardan birinde de yine küfrederken görüntülendi kulübede. hani ceza?

sneijder'in bir sarı kart sonrası "fuck off" çekmesine de video marifetiyle ceza gelmemişti? burak yılmaz? daha bu sene ettiği ve çok net görülen küfründen sonra video marifetiyle ceza aldı mı? hayır.

beşiktaş maçının öncesinin öncesi, başakşehir takımı sille tokat gazeteci dövdü. iki çiçek götürülüp iş tatlıya bağlandı. as oyuncular ya hiç ceza almaz, ya da sembolik cezalarla kurtulurken, rakiplerimizden fenerbahçe, başakşehir maçında kaleciye su şişesi attı, sahası kapanmadı. bir hafta sonra beşiktaş ile oynuyordu malum, o tribün kapatılmıştı. diğer rakibimiz galatasaray, fenerbahçe derbisinde yardımcı hakemin kafasını yarıyordu, ceza gelmedi. daha doğrusu saha kapatılmadı.

ama kimin sahası kapatıldı? beşiktaş'ın. hangi eylemden sonra? van'a yapılması düşünülen yardım kapsamında, taraftarların sahaya atkı atması olayından sonra. demek ki hakemin kafasına yabancı cisim atmak, rakip kaleciye su şişesi atmak, gazeteci dövmek doğru, üzerinizde galatasaray veya fenerbahçe forması varken, caner'in ettiği küfürlerin aynısı etmek doğruyken, bütün suç beşiktaş formasında. durum bunu gösteriyor.

son gs- fb maçında topsuz alanda valbuena'ya vuran bir galatasaraylı vardı, belhanda olabilir iyi hatırlamıyorum, videoda mevcut ama ceza? yok. tam bu olaylar patlarken, talisca ve tosic, mahkeme kararıyla, neredeye kelepçelenecek biçimde karga tulumba ifadeye götürülüyor. bunlara şimdi sizin gönlünüz olacak diye sistematik savaş demeyecek miyiz? sinip oturacak mıyız? biz beşiktaş değerlerini her yerde, her ortamda savunan insanlarız. caner, hakeme küfür etti mi? etti. yazarsın rapora, gitsin en üst sınırdan ceza alsın. destek vermezsem namerdim. ama rapor yok, kamera var. kamera sadece caner için mi var? yukarda bahsettiklerim ne olacak? sadece beşiktaş için mi var bu kurallar? fenerbahçe ve galatasaray'a işlemiyor mu? adalet herkes içindir, herkes.

velhasıl, yarın başkan da bunlardan farklı şeyler söylemeyecektir. ben 28 yaşındayım, doğma büyüme beşiktaşlıyım. neler gördüm neler. serdar bilgili'nin nasıl gönderildiğini, lucescu'nun nasıl kovulduğunu, nouma'nın nasıl yollandığını, demirören'in nasıl 8 yılımızı çaldığını, kan kusup kızılcık şerbeti içtik dediğimizi hatırlıyorum. yaşadım o günleri. o yüzden, eleştirecek çok şey var takımımda da. ama hava bu kadar puslu, bu kadar aç kurt tepemizdeyken, ne şenol hocayı, ne oyuncuları, ne de bir masörü eleştireceğim. işler yoluna girsin, eleştirecek çok şey var ama bu ortamda beşiktaş'a yazdıklarımla zarar vermeyeceğim. kenetlenme ve bir olma günüdür beşiktaşlı! bu kadar ivme yakalamış bir takımımız varken, yeniden önümüz kesilmesin, yeniden eski mutsuz günlerimize dönmeyelim. biz birlik olursak başarırız..
  • bir beşiktaş taraftarı olarak beni de sorulara boğan cezadır;

bir takım amına kodumun galatasaray taraftarı caner'le şenol'la sorulara boğuluyor da, maicon'un veya hakeme küfür eden diğer galasatasaraylı futbolcuların verilmeyen cezaları ne sikime boğuluyor?

türk futbolundaki milat cezalar, emsaller hep beşiktaş'ı katletmek, iki düşman kardeş kulübü arkadan itmek için üretilmiştir. fenerbahçeli topçu fuck off dediğinde "yea fuck ingilizcede küfür değil " diyip geçiştirilir, ama gökhan töre galatasaray maçı öncesi fuck off'tan kırmızı alır. türk futbolunda penaltı atılırken ayağı çizgiye değdiği için atılan tek adam yine galatasaray maçı öncesi atiba'dır. tombala çeken rvp 1 maç ceza almazken pascal'a müebbet verilir. kameradan küfüre 6 maç başka kimse ceza almaz. yazmaya devam etsem mesai bitene kadar yazarım, bunların orospu çocuklukları bitmez.

ayrıca milat kabul ettikleri cezaya bak; aynı kararlar içinde hakemin kafasını delenlere ceza bile veremeyen bir kurul, caner'e tüm kariyeri boyunca veremedikleri cezaları toplayıp vermiş.

buna ancak riyakarlar orospu çocukları alkış tutar.
  • iyi cezadir besiktas'i guclendirecektir.

yalniz tarafsiz sahada konyalilar sahaya girdi diye besiktas'a saha kapatma cezasi verilirken hakem yaralayan orospucuklarin sahasi niye kapatilmiyo bunun hesabini kim verecek?
  • pfdk'nın yeni açıkladığı olay.

https://twitter.com/…spor/status/923556017996206080
  • gereken yapılmıştır.

doğrusu budur. ayrıca ırkçılık yapana bir yıl men, tff nin uçağında gazeteciye sadece eleştirdiği için ana avrat söverek saldırana ömür boyu milli takımdan men, kafa kesme işareti yapana bir yıl men +5 tokat, yandan hakemin anasına döven adama en az 8 maç men cezası verilmesi de gereğidir.

ama işte onu idare et bunu idare et mantığıyla gidersen yerinde verdiğin cezalarda bu duruma düşersin.

futbolu artık izlemeyişimde emeği olan herkesin amk.

bu da burada dursun
  • yetişemediği bir top vardı auta çıkan, onun için de bir iki maç verdilerse normal 6 maç.

bi de şu var;

(bkz: babamı caner erkin öldürdü)
hesabın var mı? giriş yap