• fındıkzade de bulunan, 8 sene boyunca hem ilkokul hem ortaokul kısmında okumak zorunda kaldığım sevimsiz okul.
    herkesin capa ataturk ilkogretim okuluile karıştırdığı okuldur aynı zamanda. ama o başka bu başka elbette.
  • fatih ilçesinin meşhur okullarından biri.
    fakat yine de en meşhuru pertevniyal lisesidir.
  • hakkında bir günde 7 entry girilmiş olduğunu görünce beni bir hayli şaşırtmış olan ilkokul 4'e kadar okumuş olduğum fındıkzade'de bulunan ilim irfan yuvası. eski adı çapa ilkokulu olmakla beraber, benim okuduğum dönemde haliyle ilköğretim 5 senelik olduğu için hemen bitişiğindeki ortaokul bu ilkokuldan bağımsızdı ve adı da fındıkzade ortaokuluydu. bu iki okula çok yakın bir yerlerde o dönemlerde bir de çapa ortaokulu vardı lakin şu anda adı ne oldu bilemiyorum.
    edit: o bahsettiğim eski çapa ortaokulu şimdilerde çapa atatürk ilköğretim okulu olmuş bilgi için at avrat braveheart'a teşekkürler..
  • çukurbostan'a 3 dk uzaklıkta bulunan okul, okulum. kışın kar yağdığı zaman kızakları alıp çukurbostan'da aşağıya kaymak gibisi yoktu. benim okuduğum zaman fındıkzade ortaokulu ile arasında duvar vardı...şimdi ne o duvar var, ne çapa ilkokulu, ne de eski dostlar...

1988'den 1992'ye kadar ilk 4 seneyi okumuştum, gülten cürgen* öğretmenimin elinde...olm gökçehan, arda, eray, erhan, ali neredesiniz bir ses verin be...
  • 5.sınıftan 8.sınıfa kadar okudugum okul.benim icin tek guzel ozelligi ogretmenler zili calınca uyanıp derse yetisebilecegim kadar evime yakın olmasıydı.eskiden egitiminin kalitesiyle anılırken simdilerde çapa atatrük ilköğretim okulu bu konuda kendisini sollamıstır.
  • yarım dönem bile olsa bir zamanlar benim de eğitim gördüğüm okul.

hademenin çocuğu ibo'nun götü bezli döneminde okula başlayanlar şimdilerde askere gidiyorlar.
  • efsane yılları 80 öncesidir. sınıfta ders işlerken, pencereden silahlı çatışma izleyebilirdiniz. en büyük aksiyonunu, önündeki öğrenci yurdunun bombalanmasıyla yaşamıştır.
  • orta kısmından mezun olduğum okul. ben ilk girdiğimde fındıkzade ortaokulu idi sonradan ilkokul ile birleşip ilköğretim oldu. hatta içerisinde anaokulu bile vardı, teneffüslerde bahçesinde boy boy çocuklar görebilirdiniz. servisçilerinden kenan abi ve engin abiyi buradan saygıyla anıyorum.
  • istanbul fatih'te bulunan, hayatımdaki en keyifli 8 seneyi geçirdiğim okul. çevresiyle, kazandırdığı arkadaşlıklarıyla ve eğitimi ile yıllar sonra insanın aklına geldiğinde şöyle bir uzaklara baktırıyor.
  • en güzel yıllarım diyebilirim
    5.sınıfta recep hocamın*sınıfında öğrenimime başladım orta okulun bitimiyle veda ettim.
    o senelerde bitsin die dua ettiğimiz okul sonrasında özlettirdi kendini iki binadan oluşurdu en alt kantininde ekmek arası patetes yerdik yanlış hatırlamıyorsam kamil pınarbaşı müdür yardımcısı veli ocak müdürdü tam terside olabilir.
    1997/2000 arası okudum sanırım tarihi netleştiremedim
    zafer,kerem,emrah,gamze,gizem,berna,buse hatırladığım arkdaşlarımın isimleri
    yıllar sonra bazı arkdaşlarımı aradım bulamadım türkiyede yaşarken bazı zamanlar gidip özlem giderdim.
    güzel zamanlardı...
hesabın var mı? giriş yap