80 entry daha
  • kaçınılmaz olarak kynodontas/köpek dişi/ dogtooth filmini düşündürten ama baskılamak yerine kafa açma gayesi güden anne-baba figürleri ile ondan ayrışan bir film.

sistemi eleştirme becerisini tırt bulanlar olmuş. açık kalan/çelişen yerler var elbette; ancak the invention of lying lezzetinde, surata çarpa çarpa gerçeklerin sıralanmasına da bayılmadan geçemiycem.

film pek çok ezberle dalga geçmiş. çocuk yetiştirmeyle ilgili anne baba ironilerine kafa göz dalmış.

hayatlarını kıskandım. ama yapamazdım. artık çok geç.

--- spoiler ---

beraber müzik yaparlarken, hokka burunlu sarı piç ortadan girip ritmi değiştiriyor. resmen başkaldırıyor. "naapıyon lan ümüğünü sıktığımın?!" diye atarlanmak yerine, beraber ahengi buluyorlar ya tekrar, içim gitti.

keza çomski kutlamasında yine atarlanıyo bu güzel burunlumuz. orda da baba diyor ki "seni dinlemeye hazırız. lütfen saldırmak yerine, kelimelerini kullan ve bize fikrini savun. eğer mantıklı bulursak fikrimizi değiştirmeye açığız."
    offf dedim off. o nası datlı, bebeksi bir hareket öyle.

kuzenlerle yemek yediklerinde şarap, küfür gibi konular, "cici aile çocuğu" olan kuzenler için anneleri tarafından çok "cıss" bulunurken, aynı çocukların rahatça ortam sikertmeli oyunları oynadığını görüyoruz. ilgili ailenin vahşi bulduğu has orman çocuklarımız ise, kuzenlerin oynadığı bu oyunlar karşısında dehşete düşüyorlar.

"ay küfür mü, cık cık" diye büyütülen çocukların, uğurlama esnasında orta parmaklarını bizimkilere havalandırdığını görüyoruz. çelişkileri kıvırıp götümüze sokması açısından, muazzam.

esas cenazedeki sweet child of mine diyorum, ohannes diyorum. gurban olurum.

ve tabii sifona doğru sallandırılan bir "bye mom" var ki efsane sahneler listeme kafadan girdi.

çıplaklı pipili babanın, "sadece çük, her erkekte var bebişim" hali, "lan harbiden ne kasıyoruz?! öğrenmişiz kıyafettir, mahremdir cart curt; takılıyoruz öyle mal gibi" dedirtti.

adam, yan sanayi cenazede karısını anlatırken "dinler, en korkutucu masallardır, derdi" gibi bi şey söylüyo , o konuşma da terrtemiz; mis bir tokat. vallahi bırağvo.

--- spoiler ---

ay ne güzel filmmiş işte. neyin bokunu atıyosunuz anlamıyorum ki.

hiç keyfim yoktu, hayatımın tadı kaçmıştı ne zamandır. bunu izledim, içeri minnak da olsa temiz hava geldi resmen.

tatava yapmayın. izleyin, geçin. muazzamulade bir film.

o kadar.
370 entry daha
hesabın var mı? giriş yap