• cinsiyetçiliğinin yanı sıra stromae - tous les mêmes videosundan çalıntıdır. tabii ki memleketten orijinal fikir çıkmaz. reklam ajansları da hem seksist hem de üçkağıtçı.
  • sanatın hangi dalı olursa olsun iyi eser her zaman tüylerimi diken diken eder. reklamdan sanat olmaz ama oyuncu hem kadını hem de erkeği hakkını vererek oynamış ve sanatıyla tüylerimi diken diken etmiştir.

çok başarılı reklam.
  • bu ayakta iyi viral oldu ha.

önce bir reklam şirketine proje verilir. orada asgari ücretle çalışan marjinal tip; durun ekşi'de yaptığım reklamın reklamını yapacağım der.

sonra aynı şirkette çalışan asgari ücretli eleman sözde laf atıyormuş gibi yapar ki üstte kalsın entry.

yapmayın olm.

bak valla yapmayın sene 2016. çocuk yok sizin karşınızda.

izlemediğim reklam.

(bkz: viralreklamception)
  • bu reklamı çekmek için kaç reklamcı saatlerce odalara kapanıp derin analizler yazdı, post-itler yazıp sağa sola yapıştırdı merak ediyorum. reklam çıktığında da şampanya patlatmışlardır. eminim ki o ekibin içinde kadınlar da mevcuttur.

bu kadar tatavaya bunu mu çıkardınız? "kadın ister, erkek almak istemez" üzerine mi reklam stratejisi oturttunuz. vallahi bravo. asıl işi oyuncu yapmış vallahi. döktürmüş kadın.
  • duyar kasmakta gelinen son nokta. reklam boyunca her iki cinsiyet de kıyafet üzerinden yürüyor. sonunda espri niyetine matkap konmuş (komik ya da değil o ayrı konu)
    ayrıca kusura bakmayın toplumsal normları da insanlar belirler. burada tüm kadınlara iş düşüyor. ellerine matkap alıp duvar delmedikleri sürece matkap erkeklerin kullandığı el aleti olarak kalacaktır. "kadın halimle ben mi yapayım!" diyerek evde yapılması gereken tadilatlardan kaçarsanır böyle olur.
    önce toplum değişir sonrasında reklamlar. doğası budur. reklamlar insanların alışkanlıklarına göre hazırlanır.
  • bir benim mi hoşuma gitti bilemediğim reklam. fikir, cinsiyetçi değil tam da eşitlikçi gibi geldi bana. ayrıca müzik-konu-oyunculuk-süre falan ideal gibiydi. erkek ve kadın arasındaki farklar zaten olan hallerinde.
  • bence yakında bir grup çomar çıkar "bu reklam gençlerimizi travestiliğe özendiriyor, travestilik kültürümüzde yok" der. reklam da yayından kalkar.
  • kimin oynadığını henüz çözemediğim reklam.
  • (bkz: gizem erdem)
hesabın var mı? giriş yap