şükela:  tümü | bugün
 • marvel evreni'nin şu anki captain marvel'ı. daha önce hava kuvvetlerinde askerken zamanla yükselmiş hatta nasa'dan davet almıştır. bu vesileyle captain marvel*'la tanışan carol, onun kankisi olmuş, bi aralar avengers'la bile takılmıştır. fakat kree ırkından bir uzaylı carol'ı kaçırır, mar-vell'la uzaylının mücadelesi sırasında carol bi kree makinesinin üzerine düşer. bu yüzden yarı insan - yarı kree superhuman güçlerine sahip olur. mar-vell'a ithafen ms. marvel adını alır. avengers'a katılır. brotherhood of mutants'la yaptıkları savaşta rogue carol'ın güçlerini ve hafızasını kalıcı olarak emer. carol süpergüçlerini kaybeder ama kree genleri duruyordur. carol daha sonra brood'lar tarafından kaçırılır, üzerinde yapılan deneylerle yeni güçler kazanan carol binary adını alır. uzayda bir süre takıldıktan sonra dünyaya döner, warbird adını alıp tekrar avengers'a katılır. gel zaman git zaman, carol tekrar ms marvel kimliğine döner. civil war'da iron man'in tarafında yer alır. mighty avengers'ın başına geçer. daha sonra new avengers'a katılır. avengers vs x-men olayları sırasında kree ırkı phoenix'ten kendilerini korusun diye orijinal captain marvel mar-vell'i diriltir. mar-vell halkını korumak için kendisini feda eder. bunun üzerine carol da onun anısını yaşatmak üzere captain marvel adını alır.
 • boston doğumlu, eski hava kuvvetleri pilotu. genelde sarkastik bir havası olsa da ciddi olaylar karşısında çabuk sinirlenir, daha sonra da aynı şekilde çabuk yumuşar.

  en son özgürlük anıtı'nın meşalesinde ikamet etmekteydi yaşadığı apartmandan kovulunca... şu sıralar guardians of the galaxy ile takılıyor.
 • (bkz: ms marvel)
 • brie larson tarafından canlandırılacak karakter. bebeyim.
 • gerizekalı kahramanların başında gitmektedir civil war 2 sağolsun.
  --- spoiler ---

  miles morales'ı tutuklamaya çalışmak ne ya ? daha olmamış bir şey için hem de ? marvel yazarlarının analarına çok güzel laflar hazırlatıyor bu carol'ın mallıkları
  --- spoiler ---