• 27 aralık 2019 itibari ile sahip olduğum sertifika darısı ccnp başına diyelim
  • bir öğretmenin ihtiyacı olur mu diye merak ettiren sertifika. uzaktan hizmet içi eğitimle, bakanlık tarafından yapılacak, sonucunda sertifika falan verirler mi meçhul tabi. konuya hakim arkadaşlar, nedir ne işimize yarar birinci ağızdan bilgi verirlerse bu entry de kendini imha eder.
  • zamanında 2 dönem aldığım fakat hiçbir işime yaramayan sertifika.
  • 2020 yılı itibariyle sahip olduğum sertifika. sektörde bu sertifikaya sahip arkadaşların ortalama maaşını merak ediyorum. yeşillendirirseniz karşılıklı maaş bilgilerimizi paylaşabiliriz.
  • 200-301 ile sınava girmiş olan e-sınav olan arkadasların tecrübelerini bekliyoruz.
    ccna aldıkdan sonra maaşa etkisi ne olur o konudada tecrübe paylaşımı bekliyoruz.
  • 16 mayıs 2021 tarihinde sınavı geçtim. neil anderson'ın udemy kursu (38,5 saat) çok işime yaradı. bu kursdan çok şey öğrendim, fakat sınav için hiç yeterli olduğunu düşünmüyorum. sınava 2 hafta kala internette bulduğum dump'la çalıştım ve hiç zorlanmadan geçtim (dump ve gerçek sınav soruları %99 aynı). hiç ıt tecrübem olmadığı için bu sertifikanın bana nasıl bir getirisi var bilmiyorum. bir ıt işinde avantaj sağlayacağını düşünüyorum. zaten bir ağ (networking) işinde çalışacağımı sanmam. udemy kursu ve sertifikaya (%50 indirimle) toplam $160 dolar harcadım.

edit 1: bir ıt iş görüşmesine girdim, cv'de ccna olması avantaj sağladı. switch, router, vpn, dhcp, dns ve s. ilgili sorular sordular, ccna kursu sayesinde cevaplamak zor olmadı. bir networking işinde çalışmasanız bile bir kaç interview'a girmenize yardımcı olacaktır. ayrıca bu versiyon bundan önceki ccna'den daha kaliteli ve zor. sertifikayı aldığıma pişman değilim.

dump linki - https://itexamanswers.net/…am-study-guide-free.html

p.s. mayısta dump bedavayken, şu an 6 dolara satılıyor. sınavda bir kaç soruyu yanlış yapmayı unutmayın. her soruya doğru cevap verirseniz sizden şüphelenip sertifika vermeye bilirler.

edit 2: eski link artık çalışmıyor. alternatif dump linki.
    altta bedava pdf sorular var. bunlardan birini inceledim. aynı sorular sınavda karşıma çıkmıştı. aklınıza takılan soru varsa mesaj ata bilirsiniz. iyi çalışmalar!
  • ccna kursu ve sertifikası ayrı şeyler. sertifikayı almak için gireceğiniz sınav aylar süren kurstan daha pahalıdır. bana kalırsa kursunu almanız yeterlidir. kurs bittiği zaman size buna dair belge gibi bir şey veriyorlar ve linkedine ekleyebiliyorsunuz. ee reklamınızı da yaptığınıza göre neyleyim sertifikayı?

edit: kurs için en iyi adreslerden biri itü bilgi işlem dairesidir.
  • elinde güncel dump olan arkadaşlar paylaşabilirse çok sevineceğim cisco sertifikası
  • dün alabildiğim sertifikadır. ne kadar cisconun giriş sertifikası gözükse de piyasaya göre öyle değildir. iliklerinize kadar network, network security ve automation işletir.
  • ismek ya da yeni adıyla enstitü istanbul vesilesiyle kursunu ve kurs sertifikalarını aldığım, eğer aksilik olmazsa sınav indirimini de alacağım network uzmanlık sertifikası.

bundan sonraki planım sıkı bir çalışmayla sertifikayı alıp çalıştığım alanda öne çıkmak ve sektörle alakalı bilgi birikimi kazanmak.

türkiye şartlarında ne kadar işe yarar bilinmez tabi ama telekomünikasyon alanında ilerlemek isteyen biri olarak benim hala umudum var.
hesabın var mı? giriş yap