• dünkü maçını izlemedim ancak istatistiklerine baktım 16 dakikada 6 atış kullanıp 6 sayı atmış, 2 rb. 2 as. i var. 3 faul yapıp 2 de top kaybetmiş.
    +/- lere bakınca takımın16 sayı fark yediği maçta cedi' nin değeri -8. öte yandan elbet emin olamayız ama muhtemelen koçları 3 ayrı 5'e yaklaşık 16 dk. süre vermiş. lebron ve isiah jr.ın olmadığı maçta ilk beşleri ( love, crowder, rose, wade, j.r.smith) +7 ile bitirirken ikinci beşleri ( frye, green, jefferson, calderon, korver) -15 yapmış. bizim oğlan üçüncü beş ile çıkıp (holland, felder, cedi, zizic/frye/perkins/...) -8 yapmışlar.
    elbette sadece istatistiklerle bunlardan emin olamayız ama büyük olasılıkla durum bu. özetle ilk maçta wade ile rose iyi sağlıklı görüntü vermiş. cedi kadroda kalırsa bile işi cok zor ama istatistik incelemek çok zevkli.
  • hawks karşısında 6 sayı 3 reb 2 ast ile oynamış basketbolcumuz.

16 dk sahada kalıp 2/6 fg, 1/3 3pts, 1/2 ft atmış.

iyi bir başlangıç.

tabii hazırlık maçı sebebiyle bu kadar süre aldı orası ayrı, ama seyirci önünde ilk maçı olmasını düşünürsek bacakları elleri kolları titrememiş belli ki.
    ayrıca lebron ve it'ın oynamadığını da unutmayalım.

highlight'ları:

https://youtu.be/cd_mr7l0hzg?t=409

https://youtu.be/cd_mr7l0hzg?t=442
  • formayi sokup alacaktir
  • ılk maçın heyecanını bize de geçirdi sağolsun. röportajlarda belli idi aslında bu heyecan, gözünün içi titriyordu adeta.
    cavs gibi büyük takımda başlamak da nba kariyerine bence çok olumlu olucak. çok fazla tecrübeli oyuncu var ve cedi öğrenebilen ve kendini geliştiren bir oyuncu. lebron ile anlaşırsa diğer yazarların dediği gibi fazla sayı alır o potansiyeli var hatta 1 2 seneye işler yolunda giderse milli takım çok iyi işlenmiş bir cevher kazanır.
    tabi kendisinin hırsı ve azmi asıl yolunu çizecek, umarım motivasyonu hiç düşmez. yolu apaçık olsun the jedi' nin.
  • bu akşam hazirlık maçinda wizards'a karşı yedek ağırlıklı takımda ilk beş başladı. izlemek isteyen nbatv'ye bakabilir.
  • bugünkü maçta pas verilse de neler yapabilecek bir görsek dedirten guilty pleasureım. şimdiye kadar nba'de 2 maçta oynadı ikisinde de güzel hareketleri vardı ama sahadaki yedekler resmen pas vermiyor çocukcağıza. bu akşam bir de wizards'ın oyuncusu sakatken cedi'nin yaptığı alley-oop muhabbeti var ama orada bir suçu olduğunu düşünmüyorum. tamamen şu anki çekinikliğinden kaynaklanıyor, kenardakiler devam etmesini söyledi o da devam etti. ama bi pas atın da izleyelim çocuğun kenarda pas istemekten ciğeri soldu koşturup duruyor garibim. hayır zaten vizeler durdu amerika'da mahsur kaldı, iyice kötü hissettirmeyin kendisini.
  • bahtsız oyuncu. daha önce yazdığım gibi (bkz: cedi osman/@lord of the mezuns) cedi çok yetenekli olmasa da oyun içi enerjisi yüksek, savaşçı, çalışkan bir oyuncu. fizik olarak da gelişmesi gerek, şutunu da geliştirmesi gerek. bahtsızlığı belki 3 numara rotasyonunda 3.oyuncu olabilecekken, önüne jae crowder gelmesinden kaynaklı. bugünkü maçta gördük ki, pas alamıyor, çekiniyor ama rahat olduğu tek şey var: sahayı koşmak. cedi'nin en büyük silahı enerjisi ve atletizmi bu konuda işe yarıyor. şimdi lebron benzetmesi yapacağım diye insanlar beni linç edecek ama bir durun soluklanın ajsjdjd. altta linkini verdiğim videoda gördüğünüz gibi cedi ribaundu aldıktan sonra sahayı hızlı geçip, pas dağıtıyor. bunu cavs sisteminde lebron'un yaptığını biliyoruz, tyronn lue aynı görevi cedi'ye vermiş, cedi de 6 asist yapmış ki bence fena değil preseason maçı olsa da.sonuçta takımla 2 maça çıktı henüz.

https://youtu.be/vnn_txr6870

link bu. jeff green'e verdiği tek el bounce pasta lebron stili sezdim, yalansa yalan deyin ya ahaha.
  • tek korkum g-league gitmesi eğer öyle olursa takasını istemeli diye düşünüyorum. hem lebron'un wade'in tecrübelerinden yararlanamayıp hem de rotasyonda shumpert, korver, jefferson'un arkasında kalmayı haketmediğini düşünsem de olacak olan o gibi gözüküyor.

rakip oyuncunun sakatlandığı pozisyonda ilk başta durdu zaten kenardan devam et dendiği için gitti. ayrıca hakem durdurmadıkça durmamalı zaten.

şahsi fikrim warriors, san antonio,houston,washington bu dörtlüden birine gitmesi yönünde olur.
  • hazırlık maçlarında herkesin bencil olduğu ancak cedinin gayet akıllı oynadığı belliydi dün akşam. guard pozisyonunda oynayanlar kimdi hatırlamıyorumama calderon dışında topu cediye bırakan olmadı. takasını isterse kötü bir takıma gitmeli ki orada biraz parlasın. iyi bir takımda ya da play off konferans finali hedefleyen takımlarda işi zor olur. ama ben gitmemesinden yanayım. 3 numara pozisyonu için fazla rakibi olabilir ama burada kalıp kazanmaya alışmalı. kötü bir takımda sürekli kaybederse ve az süre alırsa o kariyerin pek bir anlamı olmaz. cleveland yine bir çok maçında ezici üstünlük kurup farki açtığında bench oyuncularına süre verebilir cedide bundan faydalanabilir.

set hücumlarında sağ ve ya sol dip bölgelerinde donup kalıyor ve forvete çıkmaya çekiniyor ya da eninde sonunda pas alamayacağını anladı. misal oyun içerisinde kevin love wayde rose olsa o pozisyonlarda daha çok pas alabilirdi belki. sonuçta bu adamlar kendilerini kanıtlama ihtiyacı hissetmiyor ama dün akşam herkes bir hırsla çıktı takımda kalıcı olmak için o da normal.
  • bu sene süre falan alamaz ve muhtemelen sezonun çoğunu g-league'de geçirir
    lebron giderse isaiah'ı kadroda tutmazlar love'ı da takaslayıp yeniden yapılanmaya giderler. belki bu yeni takımın point forward'ı olarak görebiliriz cedi'yi. işler yolunda giderse hido tarzı bir kariyer çok uzak değil.
    eğer bu sezon süre alır ve dikkat çekecek kadar iyi olursa ve cleveland eğer lebronun kalması için ekstra bir yıldız gerektiğini düşünürse, all-star sonrası brooklyn draft hakkı+cedi+filler formülüyle bir yıldız alma yoluna da gidebilir. bu sezon gördük ki bu tarz bir paket butler, paul george falan gibi yıldızlar için yeterli oluyor. ama cedi o kadar parlar mı? sanmıyorum. ellerinde başka genç oyuncu da yok
hesabın var mı? giriş yap