şükela:  tümü | bugün
  • dayak yiyen kadını korudukları için arkadaşı ile birlikte 3 ay 10 gün hapis cezasına mahkum edilen kişidir. dayakçı kocanın ise cezası ertelenmiştir.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25291177
  • kendisinin mail grubuna yazdığı ve sonra twitterda bir ustteki entry'e verdigi cevabı okudum. o sınava bizzat girmiş birisi olarak ve o sınavdan yüksek notla gecmis birisi olarak söyleyecek bir kaç sözüm var kendisine.

ben ta ilk gün kugulu parktaydim. elimden geldiğince de o süreçte sokakta olmaya çalıştım. eğer kendisi merak ederse o süreçte yazdıklarıma bakabilir. kesinlikle elime tas almadım, polise saldırmadım, elimden geldiğince pasif bir direniş sergiledim. o olaylar yüzünden bütün finallerimden kaldım. pisman da değilim. okulum uzadı o yuzden ama bugün olsa yine giderim.

ömer hoca musluman bir insan ve bu kimliğini de hic bir zaman gizlemedi. evet evlat edinme ve eşcinselliğe karşı gerek dini gerek kültürel itirazları oldu ve yine bunları gizlemedi. sınavda da boyle bir soru sormasını beklemiyordum, hem şaşırdım hem üzüldüm. ağırıma da gitti. ama gösteri ve yürüyüş yapma hakkındaki anayasal dayanakları da tek tek yazarak sorudaki olgularla soruları çözdüm. çünkü gercekten hukuki temeli olan sorulardi. ve gayet basit sorulardi. kişiliğimden ve hukuki bilgimden taviz vermeden yüksek not alıp geçtim.

bence asıl tartışılması gereken mesela burak hoca'nin idare sınavında kanalizasyon sorusu sormasıydi. her neyse.

ömer hoca akademik yeterliliğe sahip olmayabilir. dini inancını derslere yansıtıyor olabilir. ama ankara hukuk'ta bir gelenek haline gelen ideolojik eğitimin baska bir yansıması bi sadece.

siz geziden once yazsaydınız keske o notu. veya kemalizm övgüsü yapılmadan geçilemeyen anıl çeçen dersleri icin de yapsaydınız. hala heykeli ve portresi okulun icinde bulunan ve ırkçı oldugunu asla gizlemeyen mahmut esat bozkurt'un izleri icin de yapsaydınız.

ben ömer hocanın da anıl çecen'in de mümkün olsa görüşlerini hic yansitmamasini dilerim. ama yansitiyorlarsa da herkesin bu konumda eşit olmasını isterim. demokrasi bunu gerektirir. geziye de ben boyle bir turkiye icin gittim.

saygılar.
  • (bkz: hükmün açıklanmasının geri bırakılması)

insanlara alenen hakaret etmeden önce bazı şeyleri düşünüp tartması gerektiğini öğrenmesi lazım gelen kişi.

. ..
  • son khk ile ihraç edilenler listesinde adı geçmektedir.

(bkz: barış için akademisyenler)
  • üzücü bir ihraç. üniversitelerin yavaş yavaş çiftlik moduna girdiği görülüyordu ama biz ankara üniversitesini hala farklı görüyorduk, hani kurumsal geleneği olan bir yer diyorduk. bu ihraç gösteriyor ki artık ankara üniversitesi de bir çiftlik, barış bildirisine imza atan ve eskaza ağanın lafının üstüne laf eden kendini ihraç listesinde buluveriyor. üstüne üstlük yiğiter hakkında daha önce açılan altı soruşturmadan bir şey çıkmadığı gibi kendisi üç yıl boyunca takip edilmiş ve hakkında takipsizlik kararı verilmiş. gidişat kötü.

ilgili link
  • aühf'ün yetiştirdiği, kıymetini bilmediği kıymetlerden...
  • mithat sancar'ın yerini, ancak kendisi doldurabilirdi; ama izin vermediler.

öyleyse bat dünya bat.
  • khk'yla ankara üniversitesi hukuk fakültesi'nden ihraç edilen yiğiter ygs'ye girerek okuluna bu sefer öğrenci olarak dönmeyi planlıyormuş. bir de twitter'da ankara üniversitesi rektörü erkan ibiş'i menşınlaması yok mu, helal olsun böyle güzel insanlara.

link
  • khk ile atıldığı cebeci kampüsüne, bu sene ilef'i kazanarak geri döneceği kesinleşmiştir. sorarım size, bu bir başarı öyküsü değilse nedir?