• kişilere yeni yeni açılmış bir araç kiralama şirketi. daha önceleri birçok büyük firmalara araç kiralamışlar. internet sitelerindeki bilgiler çok tatmin edici olmayabilir mağdur kalmamak için öğrenmek istediğiniz şeyleri arayıp sormanız gerekir.
    fakat verdikleri arabalar full kaskolu, güvenilir bi yer.
    mesela şöyle ki, 24 yaşından küçüklere araç kiralamıyorlar, kiraladıkları araçlarda provizyon bedeli söz konusu. sanırım 500 tl'lik bi limit olması gerekiyor kartınızda. olası trafik cezaları için bu.
    ayrıca internet sitelerindeki ilginç sloganlarından biri de ''daha ucuzunu bulursanız daha ucuzunuzu bulursunuz'''dur. bu ne lan? iphonunuz yoksa iphonunuz yoktur gibi bi şey sanırım.
    ha ama hakikaten araçların fiyatı gayet uygun. 2011 model hep, genelde wolksvagen ve audi bulunuyor.
  • bir çok firmadan araba kiralamış birisi olarak, en çok beni central rent a car memnun etmiştir. araçlar çok yeni ve çok ucuz. üstelik bagajlarında avadanlık bile mevcut en ekonomik arabası vw polo tercih edilebilir.
  • yanılmıyorsam 11 yıldır kurumsal ve buna ek olarak da mart 2011'den beri bireysel kiralama yapan şirket.

yaz tatili için izmir havalimanındaki ofislerinden kiraladığım vw polo ile uzun bir tatil yaptım.

--- spoiler ---
    uçağın varış saatini bildirince arayıp aracı bulunduğunuz çıkış kapısına getiriyorlar
    --- spoiler ---

araç 0 km idi. aynalardan etiketleri ben çıkardım.

vw dışında araçla karşılaşmıyorsunuz. bunun yanında çeşitli aksaklıklarla rezervasyon yaptığınız araç modeli yoksa; bir üst modeli veriyorlar.

artık birçok kurumsal kiralama firmasında var olan kredi kartı ön provizyonu tl 500 olarak alınıyor. aracın ofise iadesinin ardından kredi kartındaki bu bloke kaldırılıyor.

bireysel kiralamaya yeni başladığından araçlar son derece bakımlı ve temiz.

araçlarda full kasko var.

ofisleri henüz tüm türkiye coğrafyasını kapsamıyor fakat, en önemli merkezlerde varlar.

ekonomik fiyatları, yeni ve temiz araçları ile güven veren firma.
  • izmir adnan menderes havaalanı'ndan 1 hafta boyunca araçlarını kiraladığım şirket.

2012 (son) model volkswagen jetta marka aracı bana 1200 km'de teslim ettiler. 1 hafta önce kiralasam ilk kullanan ben olacakmışım.

uçağımın iniş yapacağı saate bakarak, aracı kliması açık ve içinde ufak ikramlarıyla hazır halde teslim ettiler. gayet sorunsuz bir şekilde faydalandığım bir hizmet oldu. bir daha olur da araş kiralamam gerekirse ilk bakacağım adrestir kendileri.
  • son model vw marka arac kiralayan sukela arac kiralama sirketi.

10.000 km'yi gecen araclari kiralik olarak vermiyorlar. ankara esenboğa havalimanı'ndaki gorevlileri cok kibar insalar.

depoyu tam dolu teslim aliyorsunuz boylece arabaya bindiginiz de ilk isiniz akaryakit istayonu aramak yerine kendi islerinizi halletmek oluyor.

umarim bu sekilde devam ederler.
  • 22 eylül 2012 vergi artışı ile birlikte işlerinde düşme ihtimali yaşama riski olan firma.
  • internetten rezervasyon yapacaklara günlüğü 99 tl'den yeni kasa dizel golf kiralayacak olan firma.
  • kendilerinden 4 kez araç kiraladım

vw polo - 7 bin kilometrede
    vw golf - 2 bin kilometrede
    audi a1 - 2 bin kilometrede
    audi q5 - 1 bin kilometrede (2.0 tdı quattro s tronic)

kiraladığım araçlarda sadece polo biraz yıpranmıştı, diğerlerinin yeni kokusu hala üzerindeydi.

özellikle q5 ile yaşadığım deneyim çok güzeldi, 150 milyar ödemeden sıfır bir q5 sürmüş oldum. bundan sonra da a5 vs. ne varsa denemek istiyorum..

genel olarak edindiğim izlenimler ve çalışma sistemleri konusunda tahminlerim:

- araçları distribütör firmadan toptan aldıkları için büyük indirimlerle (tahminimce normal bir bayinin maliyetinden daha düşük maliyetlerle) alıyorlar.

- kiralama firmalarına araç alırken devletin vergi indirimi var mı emin değilim ama bir şekilde bir vergi indiriminden yararlandıklarını düşünüyorum.

- araçları sadece ilk servis bakımına kadar ellerinde tuttuklarından araç servis maliyetleri yok. (iki kiralama arasında aracı temizlemeleri yeterli)

- bakım zamanı gelen araçları ikinci el olarak piyasa fiyatından satışa çıkarınca (düşük maliyetleri sayesinde) kâr bile ediyor olabilirler. (kayserili düstûru: para satarken değil alırken kazanılır)

burada kritik bulduğum noktalar:
    - büyük miktarda araç satın alacak kapital
    - bakım zamanı gelen ikinci el araçları hızlıca elden çıkarabilmek
    - vergi indirimlerinden maksimum yararlanmak..

başka şeyler yapıyorlarsa da helal olsun, yeni ve güzel araçlar kullanabiliyoruz sayelerinde.

darısı bmw ve mercedes markaları için de bu işi yapacak şirketlerin başına....
  • iki sene içinde 6 kere kiralama yaptığım şükela araba kiralama şirketi. bir kere hariç olmak üzere diğer kiralamalarımın hepsiyle uzun yol yaptım. araçlar sıfır olduğu için gönül rahatlığıyla uzun yola çıkabiliyorsunuz.
    en eski kiraladığım araç 16 bindeki logolu vw polo idi. o da rezervasyonlar çakıştığı için galeriye giden aracı getirip verdiler.
    bence avis'ten tek eksikleri genç sürücü sigortasının olmaması. bu ne demek? siz 25 yaşında iseniz bmw 3.20, audi a4 gibi araçları kiralayamıyorsunuz demek. halbuki avis'te olduğu gibi 30 lira gibi bir ücret ödeyerek ekstra sigorta ile bu araçları da gençlerin yani bizim kullanımımıza açmaları gerek.
  • gerek ofis calisanlari, gerek hizmet kalitesi ve gerekse son model yepyeni araclari ile mükemmel bir hizmet sunan kiralama sirketi.

polo, jetta ve q5 kiralamis ve tamami ile uzun yol yapmis birisi olarak ihtiyac halinde suphe duyulmadan tercih edilmesini soylebilirim.
hesabın var mı? giriş yap