• üretimine 1977 yılında başlanan, 2 kişilik, tek motorlu, üstten kanatlı uçak. virilden* kolay kurtarılması ve operasyonel maliyetlerinin düşük olması, eğitim uçağı olarak tercih edilme sebeplerinin başında gelir.
  • 2 kişilik modelleri de olan uçaktır. hala çoğu uçuş eğitim okulunun filolarının büyük kısmını oluşturur. çok iyi bir güvenilirlik siciline ve oldukça dengeli uçuş karakterlerine sahip bir uçaktır. düzgün bir trim ayarı ile levyeyi bıraktıktan sonra, türbülans uçağı savursa bile tekrar eski haline döner siz müdahale etmeden.
  • spinden çok kolay çıkabilen uçak.

akrobasi lisansı olan bir 152 ile (ki oldukça nadir bulunur) 3 tam spin atmışlığım vardır. yanımdaki safety pilot ın işaretiyle spinden çıkmak için ters rudder a bastığımda anında dönmeyi durdurmuştu uçak. bu kadar çabuk kendisini toparlayacağını beklemiyordum.

kanımca oldukça stabil olmasından, en iyi eğitim uçağı da bu model olabilir.
  • cessna 152 veya kısaca c-152, amerikan yapımı; çift kişilik; üçlü-sabit iniş takımına sahip; üstten kanatlı; genel havacılık uçağı. genellikle eğitim uçağı ve şahsî uçak olarak kullanılır.
  • günümüze göre eski uçak ama araba gibi düşünmeyin.
    yaşı değil, motor ve parçalarının değişmesi ve bakım ile cillop gibi olur.

tanım: kullanması çok kolay, pamuk gibi, size uçmayı çok rahat öğretecek olan tayyare.
  • 172 nin yaninda 150 152 çöptur.
  • cessna 150 'ye göre 70 libre daha ağır olup lycoming o-235 motor barındırır. o-235 genellikle 110hp olarak piyasaya çıkmıştır ancak son nesillerde 108hp görülmektedir.
    2400 saat motor ömrü vardır.
  • tarlaya bile iner. zaten kullandığım havaalanının tarladan farkı yok.
  • efsane eğitim uçağım.
  • efsane eğitim uçağı.
hesabın var mı? giriş yap