• bedevilerin alzheimer olamayacağını anlamamızı sağlayan göz kamaştıran tespit.
  • allah diye taptıkları adamın 3-5 sene sonra yürüyemez hale gelmesi halinde ne cevap verecek acaba bu şakirtler. birçok yaşlıda görülen olağan bir hastalık sizde ve sizin taptıklarınızda görülmeyecek sanki.

siz çevik paşa'nın yaşına gelin de sonra konuşun.. bakalım yolda yürüyebilecek misiniz?
  • çevik bir'i kendilerine mağduriyet yaratmak için kullanan bir arapsevicinin aslında ona müteşekkir olması gerekirken hastalığına sevinmesi durumudur.

her fırsatta arkanızı sağlamlaştırmak için kullandığınız 28 şubat artık işinize yaramayacak siyasal islamcılar. bu tespiti buraya bırakalım.

kuranı kerim'in ilk ayeti "oku" dur, ama okumazsınız. çünkü okuyunca "sizin dininiz size, benimki de banadır" ı uygulamak zorundasınız. ama öyle yapınca da kimsenin diniyle, imanıyla uğraşamazsınız ki. değil mi?

gelelim çevik bir konusuna. 28 şubat haklıdır haksızdır tartışması ayrı bir konudur. bunu hazırlayan kişinin sadece çevik bir olarak bilinmesi de ayrı konudur benim gözümde. ne savunurum ne de mağduriyet yaratılmasına fırsat tanırım.

ancak, kardak krizi'nde çözülmesinde çevik bir'in yaptıklarına hasbelkader birebir tanık olan bir kişi olarak şunu söyleyebilirim ki, siz kuvvet komutanlıklarının ışıklarıyla ve sat komandoları ile oyalanırken çevik bir'in tüm harekatı yönettiğini hatta araya girmek zorunda kalan amerikan genel kurmay başkanı'na birebir olayın yatıştırılması için şartlarını öne süren kişidir ve sonunda gerginlik önce yunan tarafının geri adım atmasıyla son bulmuştur. türkiye için büyük bir kazanımdır. tabi sizin aranızda "keşke yunan galip gelseydi" diyebilecek kadar şerefsizler olduğundan buna da bir kulp takarsınız illa.

yani demem o ki, insanlar hakkında konuşurken biraz dikkatli olun, herşeyi siyaset ve dine bağlamayın ki toplum bu kadar ayrışmasın. bir de insanların hastalıklarını bir musibet olarak görmekten vazgeçme hastalığından kurtulmanızı temenni ederim.
  • güldüren entryler barındıran başlık..

buradaki bazı kafalara göre eski askerlerin hepsi islam düşmanı ve sadece islam düşmanları bir takım hastalıklara yakalanabiliyor.

sağcı hatta aşırı sağcı kesimde demans ve benzeri hastalıklar görülmediğini öğrenmeme sebep oldu bu durum.
  • allah, islam ve müslüman beni hiiiiç ilgilendirmiyor. bu adamın ve dahilinde olduğu güruhun yaptığı en büyük kötülük konuyla alakası olmayan benim gibilere yaptıkları.

yakınları kendisine hatırlatırsa sevinirim; bu kişi ve kankitoları, imam hatiplerin lise sıfatını kaldırıp, imam hatipleri sadece okul yapmak yerine tuttu tüm meslek liselerinin üniversite yokunu kesip, meslek liselilerin hayatını sikti. katsayı katakullisi ile meslek liselerinin üniversite yolunu kesti. hayata dair tüm imkanları, umutları elimizden aldı. türkiye derecesi yapan meslek liseliler, kıytırık bölümleri zar zor kazandı. matematik türkiye 5.’si katsayı eklenince zar zor hukuk fakültesi kazanabildi. bu adam ve gürûhu yüz binlerce öğrenci ve ailesini bir kenara itti. bu adamlar akpyi yarattı. ülke bu haldeyse, yıllardır akp’ye mecbursak, ekonomi bu haldeyse, adalet kurumu bu haldeyse, ülkenin demografisi bu haldeyse hepsi ama istisnasız hepsi bu adam ve gürûhu yüzünden.

ben karmaya ve ah almaya inanırım. garibanların ahını alan bedelini öder. bakınız fettoşi sümbüllere ne haldeler. göreceksiniz birileri ne hallere düşecekler. ve bakınız aynaya ne göreceksiniz.

(bkz: katsayı adaletsizliği)

edit: otomatik klavye dümbüğü sümbül olarak hatalı düzeltmiş.
  • yok ibretlikmiş de bilmem ne... allahın gölgesi, sağ kolu, bilmem nesi diye tapılan adamlar da aynı duruma düşebiliyor. yaşlılık böyle bir şey...
  • levent kırca için "alkolik öldü" diye manşet atan zihniyetin veletleri buraya da sızmış.
  • (bkz: islam hoşgörü dinidir)

nedense bizimkilerde bu tam tersi işliyor. azgınlaşmış da, islama bilmem ne yapmış da. neden yaptığını şimdi çok iyi görüyoruz işte. adam siyasal islamın ne olduğunu bilecek kadar ileri görüşlüymüş. memleketin başına elli bin tane çorap öreceklerini daha o zamandan biliyormuş.

kendisine acil şifalar diliyorum.
  • adam 83 yaşında. normal müslüman vatandaşlar hani bu yaşı zor görüyor. çevik paşa oldukça sağlıklıymış 83 yaşını görmüş. 90 ı da görür. kendisi fetöyle mücadele eden onurlu bir paşadır. ne istediler de vermedim diyenlere hesap soramayan gelip hasta insanlara saldırmaya çalışmasın.
  • muktedir yazmayı bilmeyen, her entrysinde kendi saçma sapan twitlerini refere eden birinin sevindiği olay. geçmiş olsun, umarım tedavisi bulunur.

ha bunun yanında demans'ın sadece islam düşmanlarının başına geldiğini söylemiş bir de bu tip. bir ay önce ölen şeyhin ne hastasıydı?
hesabın var mı? giriş yap