• forum alanı pek bir güncelken sitedeki derslerin pek güncellenmemesi dolayısıyla "ya bu forumdan ne yazılar çıkar ama niye çıkartmıyorlar?" diye düşünmeme neden olan site.
  • her şey olabilirdi, hiç bir şey olmadı.

ben bazı sitelerin/oluşumların internetin değişmesine ayak uyduramamasına çok üzülüyorum. bunlardan birisi de ceviz.net. biraz soğuk bir yüzü vardı ama kesinlikle çok kaliteli kullanıcıları ve çok iyi bir içeriği vardı. bu potansiyeli internetin değişim aşamalarında hep çok ama çok geride kalarak kaybettiler.
  • blog programlama yarışması, xml-rpc'ye kadar detayla belirtilmiş özellikleriyle bir yarışmadan çok bir iş siparişine benzemiş.

"olm zaten biz bu işi yaptırsak en az bunun yarısını veririz, 1000 vereceğimize 2000 verelim hem reklam olsun hem de bir sürü kişi kapışsın işi yapmak için, en iyisini seçeriz."
  • çok güzel bir yere giderken birden saçmaladı ve saçma sapan bir yere konumlandı.
  • internet uzerindeki varligi belirgin, guclu, cok iyi icerikli bir site iken ekibinden ayrilan bir grup tarafindan hem cok zarar verilmis, hem de veritabani alinip bambaska alakasiz bir yere aynen konmus (buna aslinda calmak diyoruz), tokezletilmis site. en yakin zamanda toparlanacak gibi gorunuyor. yoksa bu kadar icerige yazik.
  • yazın yasadıgı bölünmeden sonra forumu eski aktifligini tam anlamıyla kazanamasa da programlama konusunda hala türkçe en yararlı siteler arasında yer alır. sitedeki makalaler ise zaten hep yavas ilerliyordu, hala yavas.
  • eski bir web site. benim yüzümden kapanmış olabilir lakin.

bunların forumunda yazılımla alakalı güzel paylaşımlar vardı. üniversiteye gittiğim zamanlarda bir yazılım dersindeki ödevle alakalı bunlarda üyelik alıp, bir konu açtım ve sorumu sordum. site yönetiminden de olan elemanın biri cevap verdi sağ olsun ama sonraki cevaplaşmalarda ben konunun bir ödev olduğunu belirtince "ödev dedin işi bitirdin... neyse şöyle şöyle yap" demişti. çok bozulmuştum aq. inşallah batar kapanırsınız aq sitesi demiştim içimden.

şimdi onlar kapandı, ben yazılımcı oldum.
  • en son sanırım 2015 yılında sahibi olan şahin'le görüşüp tüm sunucu ve yazılım kontrolünü aldığım forum ve teknoloji sitesi.

o dönem biraz toplar gibi oldu, bırakınca yine eski haline, tozlu raflara kalktı.

en eskilerdendi.
  • muhendis sitesinden cok profesyonel muhendis sitesi gibiydi.

evet iyiydi ama sevimsizdi.

muhendis dedigin "dunyayi degistiririm tek basima" kafasinda olur ve mevcut olani tasarim amacinin disinda kullanmak yani hacklemek ister.

ceviz net'te motivasyon daha once yapilmis olani nizami bir sekilde yapmak uzerine gibiydi. sikici yani.
  • henüz daha ergenlik'ten yeni çıkmış üniversite yollarında git gellerimiz başlamış, evden dial up ile girmeye çalıştığımız yazılım sektöründe bana ilk adımlarımda yardımcı olan zamanın ender kaliteli sitesi.

hatırladıklarım hunter , turker , raiden gibi ustalardır şimdi kim bilir nerde ne yapıyorlar... yenik düşüyor herşey zamana. biz büyüdük ve kirlendi dünya
hesabın var mı? giriş yap