tor

  • 1554
  • 9
  • 3
  • 0
  • evvelsi gün

22 şubat 2015 türk ordusunun suriye'ye girmesi

türk kaynakları yanı sıra israil kaynaklarında da geçiyor bu haber, yalan olma ihtimali yok artık.

ama tsk oraya girip savaşacak diye kimse beklemesin, sadece biz buradayız mesajı veriliyor ışide. bu cahil adamlar sınırın 30 km ötesinde koca bir ordu olduğunu anlayamaz diye düşünmüş olacak ki tsk, az bir birlikle kendisini hatırlamaya gitmiş. ayrıca oradaki birliklere iaşenin yanı sıra moral de vermek gerekiyor. yalnız değilsiniz anlamında.

not: en ayar olduğum twitler ve buradaki entryler de yok ypg kontorlünde girmiş de bık bık bık. ulan kendi söylediğinize kendiniz inanıyor musunuz yoksa kendinizi önemli mi hissetmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum. ulan bir yalan atıyorsunuz bari tutarlı bir şey olsun, koca tsk birlikleri kıçı kırık ypg'nin kontrolünde geçecek orayı, zaten salladıkları o kadar belli ki ulan geçecekleri yer altı üstü 20 km bir alan.

edit: yeşillendirenler olmuş da neyden rahatsız oldunuz onu anlamadım. her şey dediğim gibiymiş işte yanlış olan ne? türk ordusu oraya gitmiş, artık orası savunulamaz duruma gelmiş, 3.kez başka bir yere taşınmış, yine suriye içinde bir toprakta türbe yer alıyor. akepeli değilim, olmam da, ne orduyu ne de hükümeti savunuyorum. ama yok ypg kontrolü vs diyerek de işin bokunu çıkarmaya da gerek yok. tsk ne yapsaydı, askeri orada bulundurmaya devam etseydi de şehit haberi mi alsaydık? en nihayetinde bir türbedir ve yine o ülke içinde bulundurulmaktadır.

ayrıca o beğenmediğiniz tsk, savaş halindeki karma karışık hem de şuanda düşman olduğu ülkeye giriyor, koca türbeyi yıkıyor, içindeki malzemeleri alıyor, yine aynı ülkede başka bir yere türbe kuruyor, malzemeleri oraya yerleştiriyor, oranın güvenliğini sağlıyor ve bir tane şehit vermiyor.

devamını okuyayım »
22.02.2015 02:09