şükela:  tümü | bugün
 • 75.000 sözcük ve sözcük öbeği içeren şekline internet üzerinden ücretsiz ulaşılabilen kullanışlı ingilizce sözlük.

  http://www.chambersharrap.co.uk/…href/chref.py/main
 • başrolünde uma thurman'ın yer aldığı netflix dizisi. dizi 26 nisan'da yayında. dizinin trailer'ı.
 • klişe bir hikayeye sahip olmasına rağmen ilginç bir işleyişinin olduğunu düşündüğüm yeni netflix dizisi.

  buralar değerlenebilir.
 • buralar değerlenmesin diye yazıyorum pilot bölümü rezalet! kamera açıları,karakterleri kötü işlenmiş. senaryo bile kendini belli ediyor.the haunting hill house dan sonra çok kötü geldi. bunu bırakın ve onu izleyin.
 • netflix'in yeni ve orijinal içeriklerinden biri. uma thurman'ın da içinde bulunduğu bir kadroya sahip.

  dizi, ciddi bir kalp krizinden sağ çıkmayı başararak bir donör sayesinde hayata dönen başkarakter sasha’nın öyküsünü anlatıyor. sasha'yı önceden tanımadığım sivan alyra rose canlandırıyor. sonrasında donörünün ölüm nedenini öğrenen karakter, hayal dahi edemeyeceği bir kabusa sürükleniyor. sasha zaman içinde, kalbini bağışlayan kişinin özelliklerini taşımaya başlayınca onun ölümüyle ilgili gerçekleri aydınlatmaya karar veriyor.

  gerilimi sevip sevmediğine göre beğeni düzeyinizi değiştireceğini söyleyebilirim. psikolojik unsurların ön plana çıktığı bir dizi. the haunting of hill house tadında bir dizi diyebilirim. gerçekçi bir tatla başlayan dizi gerilime ve doğaüstü bir hale evriliyor.

  yavaş ilerleyen bir dizi. oyunculuk da mükemmel değil ama psikolojik unsurları, oda hikayelerini ve gerilimi sevenler için bir alternatif olabilir.
 • diziyi bitirdim. mandy,hereditary,gin gwai karışımı gidiyor ama tüm bunların iyice üçüncü el versiyonunu düşünün hah işte bu öyle bir dizi. araya da ergenlerin ilgisini çekmek için bir iki lise aşkı koyduk mu tamamdır diye düşünmüşler ama ol-ma-mış. karakter gelişimi yok,hikaye desen zaten tahmin edilebilir. bu diziye giden zamanıma mı yanayım, uma thurman'ın böyle bir işe girmesine mi yanayım bilemedim.

  --- spoiler ---

  son bölümlerde gerek mandy-vari çekimleri gerek konuyu güzel olabilecekken rezalet işlemesi hayal kırıklığına uğrattı. hayır o kadar çok fikirleri varmış ki sanırım yazarların hepsi bir araya geldiğinde ortaya böyle saçma sapan bir şey çıkmış.

  yvonne'un annesinin olayla alakası ne abicim? bazı karakterlerin pat diye ortadan kaybolup üç bölüm sonra kaldığı yerden devam etmesi ne? sasha'nın başına gelenlerden korkmayıp sadece sinir ve stres yapması ne? lilith'i getirdiniz onunla ne yapacaksınız? bu becky'nin öldüğü gün doğan bebeklerin anlamı ne? nancy'yi gözden kaybettiler ya uma thurman kesin dönmez 2. bir sezon olursa buraya yazıyorum. kendisini severim de ama ekranda ne zaman görsem bu dizide panik atağın eşiğinde görünüyor, benim ruhumu daraltıyor kadın. dizide bir anne olarak panikten başka bir duygusu yok sanki.

  bir 2. sezon olacağından şüpheliyim ama olursa da kafamda yanıtlanmayı bekleyen deli sorular var. bir de şu 3. bölümde kızılderili dilinde içi kötü anlamına gelen kelime nedir? iinziin falan yazıyor altyazıda hiçbir yerde böyle bir kelime de bulamadım. tek güzel yanı az da olsa kızılderili kültüründen-en azından navajo kabilesinden- bir şeyler katması oldu dizinin. onun dışında çöp.

  --- spoiler ---
 • izlerken, uma thurmanın yaşlandığı bir devirden geçiyoruz, dedirtmiştir bana. aklımda hep kill bill'deki dul olarak kalacaksın.

  edit: dizi gerçekten beğenilecek gibi değil. bir gizem var ama merak ettirmiyor. izledim ama mutlu etmedi.
 • netflix’in yeni dizisi.

  dün oturudum 7/8 saat, 10 bölümünü de izledim.
  bi çok insanın yapacağı hatayı yaptım. nedir? uma thurman var diye açtım.

  basiretim mi bağlandı, hipnotize mi oldum, ne oldu bilmiyorum ama bi şey oldu. yoksa 3. bölümde kapatmam lazımdı.
  neyse izlemeyin vakit kaybı filan demicem. efsane olabilecek bi hikayenin içine nasıl sıçılır, alabildiğine saçmalamanın sınırı nedir görmek isteyebilirsiniz. zaten açınca basiret filan kalmıyor, izliyosunuz da.

  güzel olan tek şey; arizona’nın kasvetli çoraklığı. mekanlar.
 • tam tamına bir günümü yemiş netflix dizisi. çok hızlı başlıyor fakat sonrasında biraz dağılıyor ve kopmaya başlıyor. yani insanın bırakası geliyor bi noktada gerçi ama bi şekilde de bırakamıyor.
  benim izlemeye devam etme sebebim ise;
  (bkz: nicholas galitzine)

  https://instagram.com/…le_share&igshid=40txcka8lbuy
 • öğleden sonra başlayıp az önce bitirdiğim dizidir. şu anda uyuyamıyorum sanırım beni biraz gerdi. sebebi de kendimden minik parçalar bulmuş olmam. herhangi bir tarikata ya da sisteme bağlı olmasam da meditasyon, yoga, şifalı taşlar hepsi ilgi alanım mucize içimde diye diye bir gün annex'tekiler gibi delirmek, saçmalıkları anlamdırmaya çalışmak istemiyorum ya da tepesindekilerin böyle işlerle haşır neşir olduğu bir topluluğun en temel düzeyde basit bir meditasyon etkinliğine bile katılmamış olmayı yeğliyorum.

  günümüzde annex biraz bana (bkz: landmark forum) gibi geldi, hiç katılmadım fakat anlatılanlar bu yönde.