• "hâlâ etrafımda boş ve beyaz bir hava olduğu duygusuna kapılıyordum."

(bkz: ekmek arasi)
  • "find what you love and let it kill you." gibi enfes bir cümle kurmuş olan ve asla kim olduğunu inkar etmeyen, alkol tutkunu şair. bir dönem sigara olarak chesterfield'ı tercih etmişir.
  • - "seni hiçbir zaman affetmeyeceğim", içerisinde "seni hiçbir zaman unutmayacağım"ı da barındırır.
  • ekmek arası, factotum ve kadınlar romanlarını okumuş olduğum yazar.

belli bir yerden sonra sanki hep aynı şeyleri yazıyor gibi. ve yazmaktaki asıl amacı kendini ifade etmek değil para kazanmak olduğu ve kendisi de bunu açık açık söylediği için biraz soğumadım değil kendisinden. ama ne olursa olsun hayat görüşünü takdir ettiğim ve kendime çok yakın hissettiğim bir adamdır.
  • kendi sesi üzerine şöyle bi animasyon uyarlamışlar.

hoş olmuş.
  • ''benim için birini terk etmeseydiniz ya da biri sizi terk etmeseydi hiçbirinizi tanıma fırsatı bulamayacağımı anlıyorum şimdi-o berbat gecelerle birlikte anımsanan iyi gecelere içiyorum; işler yolunda gittiğinde herkes kadar mutlu olabildik ve bana sunabileceğinizin en iyisini sunduğunuz için hepinize müteşekkirim; yüreğimde yaşamaya devam edeceksiniz ve bir yerlerde bir cennet varsa şayet bir gün hepiniz orada olacaksınız büyük beyaz köpekbalığı esarette şaşkın gözlerle, şaşkın aptal gözlerle sonsuza dek dönüp dururken.''
  • ''you can’t beat death but
    you can beat death in life, sometimes.''
  • umut sarıkayanın pek çok karikatürüne konu olmuş yazar,şair,alkolik
    (bkz: itlik serserilik)
  • "hangi çiçek, diğerini “sarı açtı” diye ayıplar?
    hangi kuş, “farklı ötünce” diğerine yasak koyar?
    derisinden, dilinden ötürü öldürülüyor insanlar.
    ah insanlar!
    her şeyi bulup kendini bulamayanlar…"
hesabın var mı? giriş yap