• hayatımda gördüğüm en rezalet festival idi. tuvalet sırasından, yemek sırasına, bira sırasından çıkışta kişi başı 50 tl shuttle sırasına. bundan daha az rezil bir şey gördüm...

festivalde müzik yoktu, şaka değil. insanlar diye çoğu insanın "katlandığı" muzikimsi gruptan sonra 1 saat müzik çalmadı. festivalin en güzel yanı muziksiz kötü geçen saatlerden sonra stravroz idi. bu kadar.

sonuç olarak,
    gerçekten chill out festivalini hangi organizasyon düzenliyor ise takip edeceğim ve kim gelirse gelsin gitmeyeceğim. kendinizi seviyorsanız siz de gitmeyin. kesinlikle ama kesinlikle paranızla rezil olmayın...
  • yarrak gibi bir festivaldi. müzikler berbat, ortam aşırı kalabalık, yemek sırası , wc sırası en az yarım saat.

bir de üstüne arabayla gelmemize rağmen bi noktada otoparka bizi zorla sokup kişi başı 50 tl otopark ve shuttle ücreti aldılar.

festival ücreti hariç 350 tl’ye yakın içki ücreti ödedim, ortada yarısından fazlası buzlu 2 ortalama kokteyl ve 1 bira vardı sadece. dayanamayıp yarısında bırakıp çıktık.

bizde festival kültürü yok maalesef. herkes birbirini sikme peşinde festival ayağına her şey pahalı, kalitesiz ve de çirkin. önceden de gitmiştim daha iyiydi ama bu sene baya bozmuşlar. adam gibi ya giriş limiti konmalı ya da bir düzenleme yapılmalı. chill out festivaline gidip 1 saat döner sırası bekliyor millet amk.*
  • şu jeton ve bira kuyrukları bayağı bir mesele. bir saat sürmemeli bira almak. wc ve yemek kuyruklarını hiç saymıyorum.
    onun dışında otopark takıntılı bir insan olarak kemer country'de sorun yaşamadım. ama alanın büyüklügüne göre festival alanı çok sıkış tepiş, kokoreç kokuları eşliğinde dans etmek pek hoş değil.
    yine de katılımcı kitlesi iyi, köpekli adam, kimonolu gay, elinde flamalarla dans eden kadın, şortlu ritm tutan male duo, midsommar woman dahil tüm stereotip katılımcılarının olduğu standart bir festival. ilk defa bu sene çocuk da gördüm bonus olarak.

bu arada bu seferkinde etnik müzikten yırttık diyorduk tam, insanlar diye bir performansa denk geldik. bunlar sırf bize mi özgü bilmiyorum ama bu festivallerdeki etnik müzik saçmalığının bi son bulması lazım artık. haydar haydar ile dans edilir mi hayret bi sey *

tips:
    - portatif sandalyenizle gidin rahat edersiniz
    - sigara kullanıyorsanız kapalı paketle gidin, açık paketleri atıyorlar
    - kağıt mendil, dezenfektan, spf krem, güneş gözlüğü olmazsa olmaz.
    - orman güneş battıktan sonra serin oluyor, üstünüze mutlaka bir seyler alın. şortla poponuz donabilir.

gün sonu raporu:
    - otopark bizde sorun olmadı ama çıkışta shuttle kuyruklarında gördüğümüz kadarıyla ciddi sorun olmuş. arabaya aldığımız grup shuttle ücretinin kişi başi 50 tl oldugunu söyledi ki kuyruğa bakınca tam bir rezillik olduğunu söyleyebilirim. ormanda km'lerce yürüseniz bile aynı ücreti alıyorlarmış girişte. sanırım bizi site sakini sandıkları icin kimse durdurmadı, neredeyse festival alanına kadar arabayla geldik.
    - festivalin adı chill out değil de kuyru festivali olabilirmiş. wc kuyrugu, bira kuyrugu, jeton kuyrugu, shuttle kuyrugu, her yer sıra sıra insandı.
    tek güzel yanı kokorecleriydi diyebilirim.hayatımda yedigim ennn lezzetli kokoreclerden biriydi.
  • nerden başlasam bilmiyorum.

ilk dakikada shuttle rezaleti ile başladık. kişi başı 50 tl shuttle parası vermek gerçekten çok büyük rezillikti.

insanlar denen grup çıkana kadar her şey katlanilasi seviyedeydi. iğrenç müzikle birlikte etraftaki olumsuzluklar da dikkatimi çekmeye başladı. tuvalet kuyrukları, yemek kuyrukları, jeton kuyrukları, totalde 5 saat durabildiysek 3 saati kuyruk beklemekle geçti. fiyatlar aşırı pahalıydı. tuvalet kuyruğu çok olunca sıkışmamak için yemek yiyip bira da içemiyorsun. organizasyon tamamen sınıfta kalmış. bir daha gider miyim? asla. insanlar grubundan nefret ettigimi yine belirtmeliyim. freak show ever.
  • rezalet bir organizasyon ve festival

- otopark festival alanından 5km uzak, shuttle binmek zorundasınız, 50 lira, gece shuttle için 1.30 saat kuyruk bekledik, madem 50 lira alıyorsun oraya servisleri yığacaksın arkadaş, insanları bekletmeye hakkın yok. hem konser bileti + 50 lira zorunlu shuttle ücreti, siz hayırdır kardeş?

- her yerde sıra vardı, tuvalet, alkol, döner
    arkadaş 2022 yılında jeton almak nedir ya, hem onun kuyruğuna gir sonra çık biraya gir ömrümüz kuyrukta geçti, mobil uygulama falan bir şey yapamadınız mı insanlar online alsın jetonlarını, bu kadar mı vizyonsuzsunuz?

- tuvaleti hiç koymasaydınız daha iyidi, bi ara tuvalet kuyruğu festival alanının dışına çıkıyordu neredeyse, rezalet. pisuvarları falan kapattınız. lan çok komik.

- müzik festivaline geliyoruz ama müzik yok, festival alanında müzik durmaz, sanırım bluetooth hoparlörlerinizin sarjı bitti de durdu çünkü o kadar dandik ses sadece bluetooth hoparlörden çıkar.

- shuttle kuyruğu beklerken duyduğuma göre festival de 200 liraya çalıştırdığınız insanlara bir yemek bile vermemişsiniz doğru dürüst, ayıptır günahtır.

bu organizasyonu kimler yaptıysa takibe alıp bir daha gitmemek ve tavsiye etmemek farz oldu.

oraya gelip plastik bira bardaklarını yere atan "chill elit kitle" sizin de amk.
  • bu yıl 8.si düzenlenen festival. tindersticks geliyormuş daha ne olsun.

tindersticks (ingiltere)
    quantic & frente cumbiero presents ondatrópica (ingiltere / kolombiya)
    nouvelle vague (fransa)
    gilles peterson (ingiltere)
    the archives (abd)
    la yegros (arjantin)
    gigamesh (abd)
    rayko (ispanya)
    alp ersönmez "cereyanlı" (türkiye)
    mira (türkiye)
    lounge 96 allstars & red bull music academy djs: can tanca, mehmet garan, dj yakuza, style-ist, cem salman, can ünal, metin barım, murat kanar, doğan aktay, gökhan işık, berke yavuz, mao mak, ahu
  • festivalin organizasyonu kusursuzdu. evet uzaktaydı, sadece davetiyeyle girilebiliniyordu ancak davetiye edinebilmenin pek çok yolu vardı. uzakta olmasının sebebini zaten festivale vardıgınızda anlıyorsunuz. yemyeşil çimler arasına konmuş bir sahne, her yanı ağaçlarla çevrilmiş, az ötesinde birkaç hamak, yerler oturulabilecek, hatta yatılabilecek güzellikte çimle kaplı (evet çimlere taktım ama çok güseldi) her yerde zaten sponsorların minderleri, battaniyeleri. gruplar tam chill out havasına girmenizi sağlıyor, bir taraftan sevdiceğinizle çimenlere yatmış içkinizi yudumluyorsunuz. arada lokka barmenleri ve kızları gelip ağzınıza vodka damlatıyor, adını hatırlayamadıgım ama rüya gibi kızları olan bir şarap markasının kızları huri gibi dolaşıp şarap dağıtıyor. ambians sanki böyle lütfen gelin sizin için çok özel gruplar getirttik bizimle beraber izleyin dercesine rahat ve bir o kadar da özel hissettiriyordu insana kendini. sponsorlar resmen hediye yağmuruna tuttular bizi. çok yerinde seçilmiş sponsorlar vardı. tek keşkemiz havayla ilgiliydi... ama içkileri içince soğuğu, güneş batınca da bulutları görmüyor,hissetmiyor insan. umarım her sene olur.
  • thievery corporation'nun pazar gunku programda yer aldigi etkinlik.
  • slowdive geliyor laaan! diye bağırarak karşıladığım festival. bir tanıdık da yok ki beleş gidelim.
  • fiyatları saçma sapan şekilde yüksek olan festivaldir.
    daha önemlisi bu kadar yüksek fiyat çektiğin festivalin daha line-up'ını açıklamadın. hadi onu geçtim bir iki tane headliner açıkla da vereceğimiz para değecek mi ona bakalım.
hesabın var mı? giriş yap