• bu zat-ı muhteremin oynadığı doctor who, coupling'ten sonra bende bağımlılık yaratan 2. ingiliz dizisi olmuştur. oliver reed'ten sonra seyrettiğim en iyi ingiliz aktördür.
    (bkz: doctor who) (bkz: oliver reed)
  • jude the obscure'ün film uyarlamasının hiç bitmeyen umuduyla iç acıtan jude'u. ayrıca lancashire aksanının ve kemiklerinin hastasıyım.*
  • (bkz: #21058215)
  • 1964 doğumlu ingiliz aktör. doctor who serisinin 9. "the doctor"ı. sadece bir sezon oynamış ve sonrasında yerini david tennant mucizesine bırakmıştır.
  • kendisine kızıp kızmamak arasında gidip geldiğim aktör. dr. who'da 9. doktor, yeni doktorların ilki. çok doktordu, çok uzaylıydı ama yine de çok sempatikti bana göre, konuşmasının hastasıydım. doktor rolü üzerine yapışmasın diye tek sezonun ardından bırakıp gitti diziyi kendisi. bence pek de başarısız oldu bu konuda, en azından biz hayranları için durum böyle. "yha ama david çoh yağuşuhlu" diyen hemcinslerime inat en sevdiğim doktor, burdan yanlış anlaşılma çıkmasın david de çok başarılı şekilde meşaleyi alıp taşımaya devam etmiştir ama whovianların çoğu yeni nesil doktorları 10-11 ile sınırlı tutuyor konuşurken. hele senaristlerin öyle zoruna gitmiş ki onlar istemeden ayrılması, en başta onlar yok sayıyolar.

her neyse, kendisine çirkin etiketini yapıştırıp hele de role uygun olmadığı espri(!)sini yapan arkadaşlar öncelikle bir soluklanıp az buçuk da olsa eski seriden bir şeyler izlesinler. kendim de fazla izleyemedim henüz ama en azından gördüğüm son iki doktorla bilmişlik yapmaya kalkmıyorum.
  • en karizmatik doctor !
    yar yine bana haram geceler, tardis'in ile seni bekliyorum.
  • yeni thor filmi thor the dark world'te villain malekith'i canlandıracak olan eski doktor.
  • memati kılıklı adam.
  • heroes'da claude ve sylar rolleri teklif edildiğinde, avrupalı aktörlerin amerikan yapımlarında kötü adamı oynamasını klişe bulduğundan sylar rolünü geri çevirmişti.
  • feci derecede zlatan ibrahimoviç'e benzeyen aktor. yada zlatan ona benziyordur, bilemedim simdi :/
hesabın var mı? giriş yap